MCI

شاید تا الان با کوتاه کننده لینک برخورد داشته اید؟ لینک هایی که کوتاه شده اند و غیر مستقیم هستند و با کلیک روی آن ها به صفحه اصلی هدایت می شوید. دلایل زیادی است تا افراد از کوتاه کننده لینک یا لینک های کوتاه شده استفاده کنند. که در ادامه مفصل در موردشان صحبت می کنم.

در این مقاله از قصد دارم در مورد کوتاه کننده های لینک و اینکه چرا باید از آن ها استفاده کنیم صحبت کنم. همچنین قصد دارم بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک را که معمولا خیلی ها ازشان برای کوتاه کردن لینک استفاده می کنند را به شما معرفی کنم.

کوتاه کننده لینک چیست؟

کوتاه کننده لینک سایت هایی هستند که لینک طولانی شما را کوتاه می کنند و روی دامین اصلی سایت به شما لینکی جدید ارائه می دهند. مثل این لینک : https://link11.ir/LPJdB که معمولا با حروف مختلفی همراه است. هنگامی که روی این لینک کلیک کنید به صفحه ای از سایت وارد می شوید. خب این کار چه فایده ای دارد؟

در واقع سرویس های کوتاه کننده لینک از اسمی که دارند معلوم است برای چه منظور استفاده می شوند. لینک های بلند شما را کوتاه می کنند. اما واقعا همیشه برای کوتاه کردن لینک باید از این سرویس ها استفاده کنیم؟ چه دلایل دیگری وجود دارد که افراد از کوتاه کننده های لینک استفاده می کنند؟

در ادامه با من همراه باشید تا مزیت های استفاده از کوتاه کننده های لینک را به شما بگویم.

کوتاه کردن لینک برای رد گیری کلیک ها

یکی از عمده دلایلی که دیجیتال مارکترها را وادار می کند تا از کوتاه کننده های لینک استفاده کنند پیگیری کلیک ها و مطلع شدن از اینکه روی لینک مورد نظرشان چند نفر تا الان کلیک کرده اند.

در بعضی از موارد نمی توان فهمید روی لینک شما چند بار کلیک شده است. بعضی وقت ها شاید سیستم آمارگیری در اختیار نداشته باشید در این صورت مجبور هستید از کوتاه کننده لینک ها استفاده کنید تا بفهمید چند نفر روی لینک شما کلیک کرده اند.

مثل لینک هایی که در کانال تلگرام خود قرار می دهید. شاید بهترین راه برای اینکه بفهمید روی لینک مورد نظر شما چند نفر کلیک کرده اند استفاده از کوتاه کننده لینک باشد. اطلاع از آمار کلیک در لینک های استفاده شده در بیو اینستاگرام هم صدق می کند.

کوتاه کردن لینک برای لینک های فارسی

بعضی وقت ها هم از کوتاه کننده لینک برای کوتاه کردن لینک هایی که دارای آدرس های فارسی هستند استفاده می شود. خیلی وقت ها زمانی که قصد دارید آدرس صفحه ای که فارسی است را برای کسی ارسال کنید یا اینکه آن را در سایتی قرار دهید ممکن است با آدرسی خیلی طولانی تر از آدرس فعلی مواجه شوید. درست مثل لینک زیر :

https://arshanart.ir/26-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%A2%D8%B4%D9%BE%D8%B2%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87

به همین دلیل هم بهتر است از لینک کوتاه شده آن لینک استفاده کنید. مثل لینک زیر:

https://link11.ir/3wMHZ

کوتاه کردن لینک برای عدم نمایش لینک واقعی

بعضی وقت ها هم شاید مجبور باشیم لینک واقعی مورد نظر را به کاربر نشان ندهیم. در لینک های ارجاعی این مورد زیاد استفاده می شود. به عنوان مثال برای زیر مجموعه گرفتن لینک ارجاعی به شما داده می شود. هنگامی که لینک مورد نظر خود را با استفاده از کوتاه کننده لینک کوتاه و غیر مستقیم کنید هیچ کس قادر نیست بفهمد روی لینک شما کلیک کرده است. چون مستقیما وارد صفحه اصلی سایت مورد نظر می شود.

در لینک های همکاری در فروش بسیار زیاد این مورد به چشم می خورد. چون خیلی ها دوست ندارند کاربرانشان از این موضوع مطلع شوند که مثلا برای خرید فلان محصول روی لینک آن ها کلیک کرده اند.

کوتاه کردن لینک برای غیر مستقیم کردن لینک

خیلی وقت ها هم شاید دلتان نخواهد به سایتی لینک مستقیم بدهید. به همین دلیل از کوتاه کننده لینک استفاده می کنید. ممکن است هم لینک صفحه مورد نظر طولانی باشد و هم اینکه به هر دلیلی حاضر نباشید به سایت مورد نظر لینک بدهید در این شرایط می توانید از کوتاه کننده لینک استفاده کنید. البته برای لینک ندادن به سایت مورد نظر می توانید لینک را نوفالو کنید ولی به هر حال بعضی ها به هیچ وجه دوست ندارند به سایت مورد نظر لینک دهند.

معرفی بهترین سایت های کوتاه کننده لینک

سایت های کوتاه کننده لینک در دنیا زیاد هستند ولی آیا همه آن ها قابل اطمینان و خوب هستند؟ در ادامه شما را با بهترین سایت های کوتاه کننده لینک آشنا می کنم. دو فاکتور مهم در خوب بودن سایت کوتاه کننده لینک، تعداد بک لینک ها و رتبه الکساش است. پس سعی کنید به این دو نکته حتما توجه کنید.

Goo.gl

سرویس کوتاه کننده لینک گوگل goo.gl یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین کوتاه کننده های لینک در دنیا و همچنین در کشور ما است. توسط این سرویس کوتاه کننده لینک که برای شرکت گوگل است می توانید لینک های خود را کوتاه کنید و آمار دقیقی از تعداد کلیک های آن به دست آورید. به نظر خیلی ها بهترین کوتاه کننده لینک goo.gl است. با هر بار وارد شدن به آدرس goo.gl می توانید لیستی از لینک های کوتاه شده خود که از قبل ساخته اید را ببینید و آمار دقیق آن ها را بررسی کنید. برای بررسی آمار لینک های کوتاه شده خود کافی است روی سه نقطه مقابل هر کدام از آن ها کلیک کنید

تنها نقص این سرویس کوتاه کننده لینک این است که امکان سفارشی کردن لینک کوتاه در آن وجود ندارد و لینک های کوتاه به صورت رندوم به شما داده می شود.

البته خیلی وقت است که گوگل از بسته شدن این سرویس کوتاه کننده لینک خبر داده است. goo.gl در تاریخ  ۳۰ مارس ۲۰۱۹ یعنی ۱۰ فروردین سال ۹۸ در دسترس کاربران نخواهد بود.

bit.ly

یکی دیگر از بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک سایت bit.ly است که در کشور ما هم محبوب است و خیلی از دیجیتال مارکتر ها از آن استفاده می کنند. از مزیت های خوب این سرویس می توان به سفارشی سازی لینک های کوتاه شده و آنالیز دقیق کلیک ها روی آن ها اشاره کرد.

bit.ly هم یک زمانی جزء سایت هایی بود که می شد از طریق کوتاه کردن لینک در آن کسب درآمد کرد. ولی خیلی وقت است که چنین امکانی رو از سرویس کوتاه کننده لینک اش برداشته است.

Tinyurl

Tinyurl هم جز یکی از بهترین و محبوب ترین سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی در دنیا است. در tinyurl هم می توانید لینک های کوتاه شده خود را سفارشی کنید. اما از عیب های این سرویس کوتاه کننده لینک می توان به عدم رد گیری و آنالیز کلیک ها در آن اشاره کرد.

Ow.ly

به تازگی Ow.ly به یکی از ابزارهای مفید در سایت معروف  Hootsuite اضافه شده است. Ow.ly هم یکی از قدیمی ترین کوتاه کننده های لینک محسوب می شود که با ادغام آن در سایت بزرگ Hootsuite کارایی بیشتری پیدا کرده است. در این سرویس کوتاه کننده لینک امکان آنالیز دقیق لینک های کوتاه شده در شبکه های اجتماعی برای شما فراهم شده است. همچنین با ادغام آن با Hootsuite می توانید پست های خود را در شبکه های اجتماعی به صورت حرفه ای پیگیری و آنالیز کنید.

bit.do

این سرویس کوتاه کننده لینک هم جزء یکی از بهترین ها در کوتاه کردن لینک محسوب می شود. کوتاه کننده لینک bit برای کشور هند است و به شما امکان سفارشی سازی لینک های کوتاه شده را می دهد. از رتبه الکسا و تعداد بک لینک هایش می توان فهمید سرویس قدیمی و قابل اعتمادی است.

is.gd

is.gd هم یک سرویس خوب برای کوتاه کردن لینک است. عمده کاربران این سرویس از کشور چین هستند و یکی از قدیمی ترین سایت های کوتاه کننده لینک است.

از امکانات منحصر به فرد این سرویس کوتاه کننده لینک می توان به ارائه QR Code اشاره کرد که می توانید از آن برای باز کردن لینک کوتاه شده خود در موبایل ها نیز استفاده کنید.

همچنین امکان سفارشی سازی لینک کوتاه شده و آنالیز کلیک های آن هم در این سرویس کوتاه کننده لینک امکان پذیر است.

v.ht

این سرویس هم یکی از سرویس های پر کاربر در بین سرویس های کوتاه کننده لینک محسوب می شود. این سرویس هم به شما امکان آنالیز دقیق لینک های کوتاه شده و همچنین سفارشی سازی آدرس های کوتاه شده را می دهد.

فقط باید توجه داشته باشید که برای استفاده از امکانات این سایت برای آنالیز لینک های کوتاه شده خود باید حتما در آن عضو شوید. این سایت به شما پنل مدیریتی برای مدیریت راحت تر لینک های کوتاه شده تان می دهد.

u.to

این سایت هم یکی از بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک است. امکانات این سایت هم در جای خودش جالب توجه است. یکی از بهترین مزیت های u.to این است که هر بار وارد صفحه اصلی اش می شوید لیست آخرین لینک های کوتاه شده شما را نشان می دهد. همچنین تعداد کلیک ها روی لینک های کوتاه شده شما را هم نشان می دهد. درست مثل سرویس کوتاه کننده لینک گوگل goo.gl !

البته برای مدیریت لینک های کوتاه شده خود بهتر است حتما در این سایت عضو شوید.

shorl.com

یکی دیگر از بهترین و قدیمی ترین سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی سایت shorl.com است. یکی از ویژگی های خوب این سایت کوتاه کننده لینک این است که با افزونه ای که برای مرورگر های کروم و فایرفاکس در اختیارتان قرار می دهد می توانید در هر صفحه وبی که هستید آن را به لینک کوتاه تبدیل کنید. فقط کافی است در هر صفحه ای که هستید با استفاده از افزونه ای که روی مرورگر خود نصب کرده اید اقدام به کوتاه کردن لینک آن صفحه کنید.

از دیگر ویژگی های این سایت بررسی بازدید لینک های کوتاه شده تان به صورت خصوصی است.

shorturl.at

یکی دیگر از بهترین سایت های کوتاه کننده لینک shorturl.at است که بیشتر برای لینک های کوتاه شده در شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ویژگی های جالب این سایت این است که در صفحه URL Click Counter می توانید لینک کوتاه شده خود را بدهید و آمار کلیک های آن را مشاهده کنید.

gg.gg

سایت gg.gg هم یکی از بهترین سایت های ارائه دهنده خدمات کوتاه کننده لینک است. نام دامین این سایت منحصر به فرد و خاص است. از ویژگی های خوب این سایت می توان به extension هایی که برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اپرا ارائه داده است اشاره کرد. توسط این افزونه های به راحتی و سریع می توانید در هر سایتی که هستید لینک کوتاه شده آن را بسازید و تحویل بگیرید.

یکی دیگر از ویژگی های خوب سایت gg.gg این است که لینک های کوتاه شده را با ریدایرکت ۳۰۱ به شما ارائه می دهد. و این صد در صد برای سئو سایت تان مفید است.

وان دا

وان دا یکی از جدیدترین وبهترین کوتاه کننده های لینک است که به تازگی کار خود را شروع کرده است. امکاناتی که سایت وان دا دارد نسبت به سایت های دیگر پیشرفته تر است و همینطور قابلیت کسب درآمد برای وبمستران را هم دارد. با کوتاه کننده لینک وان دا خیلی راحت می توانید لینک های خود را به صورت مستقیم و غیر مستقیم کوتاه کنید.

از ویژگی های دیگر سیستم وان دا ثبت نام و وارد شدن به حساب کاربری با امکانات ویژه است. شما با ثبت نام در وان دا ۱۰۰۰ تومان پاداش عضویت می گیرید و با هر دعوتی که از دوستان تان در وان دا کنید می توانید کسب درآمد داشته باشید. سیستم زیرمجموعه گیری وان دا به شما کمک می کند تا درآمد خود را افزایش دهید.

توسط api سایت وان دا می توانید خیلی راحت تر و سریع تر لینک های خود را کوتاه کنید و درآمد کسب کنید. تغییر لینک آسان، اسکریپت، ربات تلگرام و… توسط api وان دا برای شما امکان پذیر است.

بعد از کوتاه کردن هر لینک برای مشاهده آمار دقیق از تعداد کلیک ها کافی است /info را به ادامه لینک کوتاه شده خود اضافه کنید تا آمار لحظه به لحظه لینک خود را مشاهده کنید.

ویژگی های سایت وان دا:

 • ·         ۱۰۰۰ تومان پاداش ثبت نام در سایت
 • آمار دقیق از لینک های کوتاه شده
 • کوتاه کردن لینک بصورت مستقیم (بدون کسب درآمد)
 • کوتاه کردن لینک بصورت غیر مستقیم (همراه با درآمدزایی)
 • حد نصاب واریزی ۱۰٫۰۰۰ تومان
 • بابت هر هزار نمایش موفق ۶۰۰۰ تومان پرداختی
 • ·         ۱۰% پاداش هر زیر مجموعه

وان دا (www.1da.ir) بهترین گزینه برای کوتاه کردن لینک ها و همینطور کسب درآمد از طریق کوتاه کردن لینک برای مدیران وب سایت ها است.

yon.ir

بهترین و محبوب تریت سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی، لینک کوتاه کن یون yon.ir است. خیلی از مدیران سایت ها استفاده از این سرویس کوتاه کننده لینک را به دیگر سرویس های خارجی ترجیح می دهند. yon.ir با ارائه پنل مدیریتی به شما در آنالیز دقیق لینک های کوتاه شده تان کمک می کند.

yon.ir در یک بازه زمانی کوتاه مشکلاتی داشت که اکثر مواقع در دسترس نبود. به همین دلیل خیلی از کاربران خود را از دست داد ولی الان جزء یکی از قابل اطمینان ترین سرویس های کوتاه کننده لینک ایرانی است.

اگر نمی خواهید بدون عضویت در این سایت لینک های کوتاه شده خود را آنالیز کنید کافی است جلوی لینک کوتاه شده خود علامت + قرار دهید و اینتر بزنید. سپس بلافاصله وارد صفحه ای می شوید که می توانید آمار دقیقی از کلیک های لینک کوتاه شده خود بینید.

بهترین و محبوب تریت سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی، لینک کوتاه کن یون yon.ir است. خیلی از مدیران سایت ها استفاده از این سرویس کوتاه کننده لینک را به دیگر سرویس های خارجی ترجیح می دهند. yon.ir با ارائه پنل مدیریتی به شما در آنالیز دقیق لینک های کوتاه شده تان کمک می کند.

b2n.ir

این سرویس هم جزء برترین سرویس های کوتاه کننده لینک فارسی محسوب می شود. یکی از ویژگی های b2n.ir این است که پس از تبدیل آدرس اصلی شما به لینک کوتاه همزمان با آن QR کد هم به شما می دهد تا بتوانید از آن در موبایل هم استفاده کنید.

l1l.ir

l1l.ir هم جزء یکی از کوتاه کننده های لینکی است که آدرس آن در صفحه اول گوگل می باشد. منظور این است که l1l.ir هم سرویسی شناخته شده و قدیمی است. l1l.ir به شما امکان شخصی سازی لینک کوتاه شده تان را می دهد. همچنین اشتراک گذاری سریع لینک کوتاه شده تان در شبکه های اجتماعی از دیگر امکانات سایت l1l.ir است.

llink.ir

سایت llink.ir یکی از سرویس‌های ارائه شده توسط آزمایشگاه ایده نو می‌باشد که با هدف کوتاه کردن آدرس‌ هایی با تعداد کاراکتر زیاد ارائه شده است. این سرویس علاوه بر برخورداری از قابلیت درج کلیدواژه، می‌تواند کمک خوبی برای اشتراک‌ گذاری لینک در سراسر وب و همچنین در پلتفرم ها می باشد. از ا‌ِل‌ لینک می‌توانید برای کوتاه کردن لینک و اشتراک آن با دوستان خود، از جمله ارسال لینک در پیامک ها استفاده نمایید.

air.ir

یکی از محبوب ترین سرویس های کوتاه کننده لینک ایرانی air.ir است. علاوه بر عدم نمایش تبلیغات، لینک های کوتاه شده شما به صورت دائمی روی این سایت باقی می ماند و حذف یا غیر فعال نمی شوند.

fi9.ir

با سرویس کوتاه کننده لینک fi9.ir میتوانید لینک های خیلی بزرگ و طولانی خودتان را به لینک های خیلی کوچکتر تبدیل کنید! بدون هیچ تبلیغ و به صورت کاملا مستقیم! و بدون محدودیت زمانی در پایداری لینک ها. fi9.ir هم یکی از بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک ایرانی است که پیشنهاد می کنم حتما از آن استفاده کنید.

plink.ir

سایت plink.ir یک سرویس رایگان و بسیار قدرتمند کوتاه کننده لینک‌ها و آدرس‌ های طولانی اینترنتی است که همراه با امکان مدیریت لینک‌ها، مشاهده آمار بازدید‌ها، ربات کوتاه کننده لینک تلگرام و امکانات حرفه‌ای دیگر ارائه شده است.

یکی از مزیت های ویژه این سرویس قدرتمند کوتاه کننده لینک ایرانی ارائه افزونه وردپرسی است. که سایت های وردپرسی می توانند برای کوتاه کردن لینک های خود در صفحه از این افزونه استفاده کنند.

با خرید اشتراک ویژه این سایت می توانید از امکانات ویژه و نامحدود ارائه شده استفاده کنید.

Opizo.com

اکثرا سایت اپیزو را سایتی برای کسب درآمد از کوتاه کردن لینک می شناسند. اما اپیزو هم یک سایت کوتاه کننده لینک خوب ایرانی است که امکانات خوبی ارائه می هد. جدا از امکان کسب درآمد از طریق کوتاه کردن لینک ویژگی هایی مثل سفارشی کردن لینک های کوتاه، تعیین تاریخ انقضا برای لینک های کوتاه شده، همگام سازی با وردپرس و ارائه API برای برنامه نویسان و طراحان وب را دارد.

از طریق افزونه وردپرسی که ارائه می دهد می توانید به صورت اتوماتیک برای هر پستی که در سایت تان میگذارید لینک کوتاه آن را نیز تولید کنید و در زیر آن قرار دهید.
شما از طریق کوتاه کردن لینک و همچنین زیر مجموعه گیری در اپیزو می توانید کسب درآمد داشته باشید. مسلما هرچه قدر روی لینک های کوتاه شده شما بیشتر کلیک شود درآمد شما هم بیشتر خواهد شد.

ربات کوتاه کننده لینک تلگرام

یکی از آسان ترین راه ها برای کم کننده لینک استفاده از ربات کوتاه کننده لینک تلگرام است. البته ربات کوتاه کننده لینکی که قصد دارم بهتون معرفی کنم به همان goo.gl متصل است. یعنی شما با استفاده از این ربات لینک کوتاه شده goo.gl را تحویل می گیرید. البته بعضی وقت ها لینک کوتاه شده bit را هم به شما می دهد.

برای استفاده از این ربات کافی است وارد https://telegram.me/ShortUrlBot شوید. بعد از وارد شدن روی start کلیک کنید و لینک خود را به آن بدهید. بعد از چند ثانیه لینک کوتاه شده خود را تحویل خواهید گرفت.

البته خیلی از دوستان به عنوان کوتاه کننده لینک تلگرام برای اینستاگرام هم از این ربات استفاده می کنند. همچنین این ربات گزینه خوبی برای کوتاه کننده لینک کانال تلگرام محسوب می شود.

link11.ir

لینک۱۱ یکی از سرویس های کوتاه کننده لینک است.

این سایت با نشانی https://link11.ir/LPJdB ازکلی مزایا برخوردارمیباشد یک کوتاه کننده لینک

وظیفه دارد تا لینک های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند

علت استفاده از کوتاه کننده لینک

سیستم های کوتاه کننده لینک برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد که عبارتند از:

 • امکان ارسال لینک ها از طریق پیامک با طول محدود
 • امکان ذخیره سازی لینک ها دربارکد مثل QR code
 • امکان مخفی کردن لینک اصلی ازدید افراد
 • امکان تهیه آماربازدید از لینک درکانال های مختلف بازاریابی
 • امکان قراردادن رمز و کسب درآمد تبلیغات از لینک ها
 • ارسال آسان در شبکه های اجتماعی سنتی و موبایل وایمیل ها
 • استفاده از ابزار تحلیل دیجیتال مارکتینگ

ریدایرکت:

ریدایرکت به معنی انتقال به مسیر دلخواه می باشد. به عنوان مثال شما وب سایتی با نام دامنهarsshanart.ir  دارید دامنه ی دیگری مانند arshanart.com ، نیز خریداری کرده اید منتها می خواهید زمانی که دامنه arshanart.com در مرورگر زده می شود آدرسی که نمایش داده می شود arsshanart.ir   باشد. پس در واقع انتقال دادن یک آدرس و url به آدرس دیگر را ریدایرکت می نامیم.

ریتارگتینگ:

ریتارگتینگ به معنای تحریک کردن مشتریان بالقوه برای بازدید از وبسایت شماست. یعنی می توانید با استفاده از تکنیک ریتارگتینگ کسانی که پیش از این از وبسایت شما دیدن کرده اما خرید یا عملی که موردنظر شما بوده را انجام نداده اند، به وبسایت بازگردانده و تبدیل به مشتری خود کنید. ریتارگتینگ تکنیکی در تبلیغات است که به وسیله آن تبلیغات برای کسانی نمایش داده می شود که پیش از این به وبسایت شما مراجعه کرده اند.

پوش نوتیفیکیشن:

یکی از روش‌های بازاریابی آنلاین که نسبت به برخی از روش‌های قدیمی دیگر مانند ایمیل مارکتینگ

عمر کوتاهی داره و جدیدتر هست «نوتیفیکیشن مارکتینگ» نام داره که به ابزار اون «پوش نوتیفیکیشن Push Notification» می‌گن.

معنی فارسی کلمه Notification می‌شه اطلاع، اطلاعیه، اعلان، خبر، تذکر و آگاهسازی.

API:

API    مخفف واژگان Application Programming Interface است که به صورت تحت‌الفظی می‌توان   آن را به «رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار» ترجمه کرد. به طور خلاصه، API همچون همان UI است با این  تفاوت که   به جای انسان، یک سیستم کامپیوتری قرار است با آن تعامل داشته باشد. در واقع، از آنجا که می‌توان واژهٔ Interface  را به «فصل مشترک» در فارسی ترجمه کرد، می‌توان گفت که API فصل مشترکی مابین دو نرم‌افزار یا اپلیکیش  است

لندینگ پیج:

صفحه فرود یا لندینگ پیج یک صفحه در در وب‌سایت شما است که در آنجا می‌توانید از طریق اطلاعات تماس بازدیدکننده منبعی از کسب‌وکار و تجارت خود را ارائه دهید. بازاریابان می‌توانند این اطلاعات تماس را با استفاده از فرم یعنی جایی که بازدیدکنندگان اطلاعاتی و جزئیاتی از قبیل نام، آدرس، ایمیل و عنوان شغل خود را وارد می‌کنند ذخیره کنند.

ایونت مارکتینگ:

به زبان ساده، ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد به عملی گفته می شود که طی آن ما به عنوان برگزار کننده یک رویداد برنامه ای را تنظیم می کنیم، آن را سازمان دهی می کنیم و در نهایت اجرا می کنیم تا طی این رویداد یک محصول، خدمات یا برند را به مردم معرفی کنیم. ایونت ها می توانند هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری تشکیل گردند و کمپانی ها و بیزینس ها می توانند این رویداد را میزبانی کنند، به عنوان مهمان در آن حضور یابند و یا اسپانسرینگ رویداد را بر عهده بگیرند.

بعد از توضیحات مختصر درمورد لینک۱۱ به شما میگیم که:

 چگونه از کوتاه کننده لینک۱۱ استفاده کنید(link11 shortener)

برای اینکار باید به سایت رفته ودر کادرموجود لینک مورد نظر خودرا وارد نمایید و روی کوتاه کردن

کلیک کنید و به راحتی میتوانید لینک کوتاه را دریافت  نمایید و همچنین اگر در سایت عضو شوید میتوانید

لیست لینک هایی که کوتاه کردید و ثبت کردید درقالب یک جدول مشاهده نمایید

 شما میتوانید بااستفاده از کوتاه کننده لینک آمار زیر را به دست آورید

 • تعداد افرادی که روی لینک  کلیک کرده اند
 • تعداد کلیک هایی که در بازه ی زمانی مشخص به صورت نمودار زمانی مشاهده می شود
 • بر اساس منابع تبلیغاتی مختلف تعداد کلیک ها مشخص می شود
 • نام مرورگرهایی که کاربران باآن وارد سایت شده اند مشاهده می شود
 • محدوده مکانی و جغرافیایی کاربران وارد شده به سایت شما نمایش داده می شود

مزایای استفاده از کوتاه کننده لینک۱۱

 1. استفاده از لینک کوتاه شده در ایمیل

برخی ایمیل هایی که به شما ارسال شده است دارای لینک های ظولانی میباشند که مشکل در خواندن آن ایجاد می کند و هدفی که ایمیل دارد این است که کوتاه باشد وپیام را به مخاطب به روشنی بیان کند

استفاده از لینک های کوتاه شده برای بازرایابی آفلاین

استفاده لینک های کوتاه در بازاریابی آفلاین نیز از دیگرمزایای لینک های کوتاه می باشد به عنوان  مثال درصورتی که شما یک آگهی درروزنامه یا پوستری چاپ کرده اید بسیار ایده آل    می شود که یک لینک کوتاه نیز در آن قراردهید

کاربرد در رسانه های اجتماعی

در پست های خود از لینک های کوتاه حتما استفاده نمایید زیرا کمک می کند برای نوشتن جزئیات بیشتر درمورد سرویسی که درحال بازار یابی آن هستید فضای بیشتری داشته باشید

استفاده از آنالیتیکز برروی لینک۱۱

اگر شما دارای کسب و کار اینترنتی هستید پس همیشه پست های مختلفی قرار میدهید و همه کسب و کار شما پست هایی است که در صفحاتتان قرار میدهید بنابراین عملکرد شما بسیار مهم است و باید ازتعداد کسانی که از سایت شما بازدید می کنند اطلاع داشته باشید تا برای مراحل بعدی برنامه ریزی انجام دهید

برای اینکه متوجه  شوید پست های شما خوب عمل می کند یانه میتوانید از ابزار کوتاه کننده لینک۱۱ برای تحلیل منابع ورودی استفاده نمایید که می توانید متوجه شوید همه چیز به خوبی پیش می رود

زمانی که شما باابزار کوتاه کننده لینک۱۱ آمار مناسب و تجزیه و تحلیل آن هارا به دست آورید در کسب و کارتان نیز تاثیر داشته و از اینکه لینک های شکسته در وب سایتتان ایجاد شود جلوگیری می شود

آیا استفاده از کوتاه کننده های لینک ایرانی توصیه می شود؟

صحبت ها در مورد استفاده از سرویس های کوتاه کننده لینک ایرانی خیلی زیاد است. اینکه ازشان استفاده کنیم یا خیر؟ خیلی ها بر این باورند که سرویس های کوتاه کننده لینک ایرانی پایدار نیستند و ممکن است خیلی وقت ها در دسترس نباشند.

به همین دلیل خیلی از دوستان استفاده از سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی را به ایرانی ها ترجیح می دهند. نکته مهم این است که اولا سرویسی که از آن استفاده می کنید باید آنالیز دقیق کلیک ها را به شما بدهد و ثانیا همیشه در دسترس باشد.

بسیاری هم بر این باورند که بعضی از سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی با بعضی از اینترنت های کشور ما تداخل دارند و ممکن است بعضی وقت ها لینک های کوتاه شده مان در آن ها به نمایش در نیاید.

البته بعضی وقت ها در goo.gl چنین مشکلی پیش می آمد. گاهی وقت ها با اینترنت ایران یا همچنین وی پی ان لینک های کوتاه شده در سرویس کوتاه کننده لینک گوگل در دسترس نبود!

پیشنهاد من این است همیشه قبل از برگذاری کمپین های تبلیغاتی تان که نیاز به کوتاه کننده لینک دارید سرویس مورد نظر خود را با چند سیستم و آی پی تست کنید تا از دسترس بودنش اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد می کنم مقاله ۱۰ سایت برتر آپلود فایل رایگان ایرانی در سال ۹۷ را حتما بخوانید.

جمع بندی و سخن آخر

در این مقاله سعی شده بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک عنوان شود. این در حالی است که سرویس های کوتاه کننده لینک در دنیا بسیار زیاد هستند. فقط کافی است عبارت URL Shortening را در گوگل سرچ کنید تا بسیاری از سرویس های کوتاه کننده لینک را ببینید.

موارد عنوان شده تست شده است و جزء بهترین سرویس ها محسوب می شوند. اولویت استفاده از سرویس ها در این مقاله از اولین سرویس عنوان شده به بعد است. یعنی سعی کردم از بهترین سرویس شروع به معرفی کنم ولی خب همه سرویس ها تست شده و مطمئن هستند.

امیدوارم از این مقاله هم استفاده کافی را برده باشید و از شما تقاضا دارم اگر سرویسی مد نظرتان است در قسمت کامنت ها آدرسش را بنویسید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *