ورود/ثبت نام

t چند راز انتخاب لباس عروس مناسب

راهنمای انتخاب لباس عروس مناسب

لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده

نوع و کیفیت مراسم ازدواج و پوشش عروس و داماد (همسر عروس) به فرهنگ و آداب جامعه بستگی دارد. عروس برای شرکت در این مراسم مهم به فاکتورهای بسیاری نیاز دارد تا اون شب به یاد ماندنی مثل یک ملکه بدرخشد امروزه لباس توری و سپید رنگ برای لباس عروس در بسیاری از کشورها مرسوم است.

آنچه در این مقاله می خوانید:

 • لباس عروس
 • چرا لباس عروس سفید است؟
 • انتخاب لباس عروس
 • نکات قابل توجه در خرید لباس عروس متناسب با اندام
 • لباس عروس بر اساس قیمت
 • چه مدل لباس عروسی برای عکس برداری بهتر است؟
 • انتخاب لباس عروس با توجه به بودجه
 • تاج و تور عروس
 • کیف و کفش عروس
 • جواهرات عروس
 • انواع مدل های آرایش عروس

لباس عروس

رسم پوشیدن لباس عروس به رنگ سفید، به انگلستان در دوره ملکه ویکتوریا بازمی‌گردد. با وجود فراگیر شدن رنگ سفید در برخی از کشورها، عروس‌های هندی، چینی، ویتنامی و ژاپنی همچنان از رنگ‌های ملی خود برای لباس عروس استفاده می‌کنند. انتخاب لباس عروس با توجه به نکات ریز و در عین حال با اهمیت آن، می تواند به شکلی ایده آل گشته و زیبایی شما را صد چندان کند.

چرا لباس عروس سفید است؟

یک نگاه ساده به مراسم های ازدواج، نشان می دهد که اکثر خانم ها، لباس عروس خود را به رنگ سفید انتخاب می کنند. اما آیا می دانید که چرا باید لباس عروس سفید باشد؟

پیش تر و در ایام های بسیار قدیم، رنگ آبی، رنگ پاکدامنی تلقی میشد، لذا خانم ها، لباس عروس خود را به رنگ آبی انتخاب می کردند. اما ملکه ویکتوریا، رنگ سفید را برای لباس عروس خود برگزید و سنت شکنی کرد. از آن زمان تا به امروز، این تغییر به قوت خود باقی مانده است و لباس عروس سفید رنگ، انتخاب اکثر خانم ها شده است.

البته حتما می دانید که انتخاب رنگ و سبک لباس عروس در هر فرهنگ، کشور و مذهبی با یکدیگر متفاوت است، مثلا در هندوستان لباس عروس به رنگ قرمز است و یا در غنا، لباس عروس رنگی انتخاب می شود، اما در اکثر کشورها و فرهنگ ها، سفید رنگ ی است که برای لباس عروس برگزیده می شود.

انتخاب لباس عروس

ازمهمترین فاکتورهای عروس خانوم ها در شب عروسی لباس عروس است که باید در انتخاب آن دقت کامل رو به خرج داد تا بهترین یادگاری از شب عروسی برای عروس و داماد باقی بماند

برای انتخاب لباس عروس فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید حتما هنگام خرید لباس عروس به آن ها توجه کرد

در مدل سبک لباس عروسی خود فکر کنید و برای آن برنامه ریزی کنید. نوع لباس عروس را بر اساس فصلی که مراسم شما در آن برگزار می شود انتخاب کنید و یا محل برگزاری و تالار عروسی می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال اگر شما عروسی خود را در فضای باز برگزار می کنید لباس عروسی تان بهتر است از زرق و برق زیادی برخوردار باشد که چشمگیر باشد و جلوه لباس عروسی شما را به حد اعلی برساند.

اولین نکته توجه به فصلی است که عروسیتان برگزار میشود

لباسی که دوست دارید ممکن است مناسب فصل و مکان عروسی ای که رزرو کرده اید نباشد. برای مثال یک لباس ابریشمی برای عروسی در یک شهر جنوبی در تابستان اصلا مناسب نیست و به محض پوشیدن لباس شروع به عرق کردن می کنید.

انتخاب لباس عروس براساس فصل

عروسی در فصل سرد

لباس عروس جدید
لباس عروس ۲۰۲۰
لباس عروس پرنسسی
لباس عروس ساده

اگر شما در فصول زمستان و پاییز قصد دارید جشن ازدواج‌تان را برگزار کنید ، باید دور خرید لباس عروس‌های دنباله‌دار را خط بکشید چون در این فصول هوا بارانی و برفی می‌شود و شما حتما دوست ندارید با یک لباس عروس گلی وارد مجلس شوید. لباس عروس بدون دنباله برای این فصول مناسب‌ترند ولی اگر بازهم تمایل دارید که این لباس عروس‌های دنباله‌دار را انتخاب کنید، حداقل لباس‌های دنباله‌داری را برگزینید که می‌توانید پارچه دنباله‌دار آن ‌را جدا کنید و هنگام رسیدن به سالن آن ‌را دوباره به لباس عروس‌تان وصل کنید. البته محل برگزاری جشن ازدواج‌تان هم مهم است. در باغ مسلما شما نمی‌توانید چنین لباس‌هایی بپوشید.

t چند راز انتخاب لباس عروس مناسب
قرار است در سردترین فصل سال به خانه بخت بروید؟

اصلا نگران نباشید چون این مدل های لباس عروس زمستانی به شما ثابت می کنند که لازم نیست شیک پوشی را فدای چند درجه گرمی و سردی هوا کنید. یادتان باشد اضافه کردن جزئیات ظریف به لباس عروسی های آستین بلند از سنگ دوزی گرفته تا گل دوزی و حتی استفاده از پارچه های ضخیم تر می‌تواند لباس عروس زمستانی شما را به طرز حیرت انگیزی زیبا کند.عروس و دامادها بیشتر از هر چیزی دغدغه گرفتن مراسم شان را در یک زمان خوب دارند. اکثر عروس و دامادها مراسم شان را در فصل بهار یا تابستان برگزار می کنند زیرا در این دو فصل هوا گرم تر و طبیعت سرسبز می باشد.

لباس عروس پوشیده
لباس عروس پفی,

اگر این روزها شما هم به دنبال انتخاب یک لباس عروس زمستانی مناسب هستید پیشنهاد مجله سبزشمال را برای لباس عروس زمستانی از دست ندهید

عروس خانم می تواند بر روی لباس خود پالتویی از پوست خز بپوشند که این پالتو علاوه بر اینکه خود باید بسیار زیبا باشد سبب چند برابر شدن خاص بودن لباس عروس خواهد شد.

اگر می خواهند این زیبایی ها را دو چندان کنند بهتر است ساقدوش ها از لباس سیاه استفاده کنند و سبب می شود عکس های زیباتری از مراسم و تم عروسی برجای خواهد ماند.

عروسی در فصل گرم

مدل لباس عروس
لباس عروس دخترانه
لباس عروس بچه گانه

شما در فصل تابستان است بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که پارچه های خنک تر داشته و در طول مراسم عروسیباعث عرق کردن و یا گرم شدن بدنتان نمیشود

یکی از جسورانه ترین گزینه ها برای انتخاب لباس عروس مناسب فصل تابستان، لباس عروس های کوتاه می باشند. این سبک لباس ها خیلی مورد استقبال قرار نگرفته و کمتر کسی از آن برای مهم ترین و به یادماندنی ترین شب زندگیش استفاده می کند. مطمئن باشید با انتخاب لباس عروس کوتاه، خاص ترین عروس سال در بین فامیل، دوست و آشناهایتان می شوید.

با توجه به این که این سبک لباس عروس ها کوتاه و سبک هستند می تواند بسیار مناسب برای لباس عروس در فصل تابستان محسوب شود.

انتخاب لباس عروس, لباس عروس جدید
لباس عروس
لباس عروس جدید

در مورد بعدی به اندام خود توجه کنید

شرایط اندام اولین فاکتور برای انتخاب لباس عروس است. برای مثال یک خانم لاغر و ریز نقش باید لباس شلوغ و پرکاری را انتخاب کند که او را متغیر نشان دهد و لاغری او را بپوشاند، هم چنین لباس عروس با یقه باز که اندام را کشیده تر نشان می دهد، برای یک فرد لاغر پیشنهاد نمی شود. از سوی دیگر کسی که پایین تنه برجسته ای دارد نباید لباس عروس با بالاتنه بلند بپوشد، بلکه باید لباس عروس با دامن پف را انتخاب کند که برجستگی پایین تنه را می پوشاند، یا این که پارچه لباس او باید حریر باشد که ریزش داشته باشد.

مزیت مشاوره با طراح لباس عروس آن است که تمامی ابعاد بدن را در نظر می گیرد، مدل لباس عروس را متناسب با شرایط اندامی فرد طراحی می کند، پارچه مناسب را انتخاب می کند و سپس دوخت را انجام می دهد، و به این ترتیب نتیجه کار بسیار عالی خواهد شد.

انتخاب لباس عروس مناسب اندام شما

مسلما همه خانم‌ها مانکن نیستند و استیل خوبی ندارند. باید لباسی را انتخاب کنند و بپوشند که زیبایی بیشتری به آنها بدهد. بهتر است که قبل از انتخاب لباس به نکاتی دقت کنید. هر چه به تناسب لباس عروس با اندام تان بیشتر توجه کنید، آراسته تر و جذاب تر به نظر خواهید آمد.

در واقع شما قبل از انتخاب مدل لباس عروس باید ببینید که چه فرم اندامی دارید… مثلثی، گلابی شکل یا ساعت شنی؟ در ادامه مدل های مناسب لباس عروس را با توجه به فرم اندام برایتان آورده ایم تا راحت تر تصمیم بگیرید.

شانه‌هایتان، فرم شکم و باسن و حتی اگر قدی کوتاه دارید قد شما را بلند‌تر نشان دهد و یا برعکس. بعضی از خانم‌ها هستند که می‌خواهند لباسی متفاوت نسبت به بقیه داشته باشند و برای همین لباس‌های با رنگ‌های متفاوت را انتخاب می‌کنند مثلا قرمز، سبز… همه این رنگ‌ها زیبا هستند اما در همه جای دنیا عروس در جشن ازدواجش لباس عروس سفید، نباتی و یا مشتقاتی از رنگ سفید را می‌پوشد.

لباس و رنگی را انتخاب کنید که اگر ده سال دیگر عکس‌های روز عروسیتان را نگاه کردید جیغ نزنید و از آن روز برای خود فاجعه ای نسازید. ما تغییر می‌کنیم ولی عکس‌های ما تغییر نمی کنند. درست است که این روز مهم‌ترین روز زندگی برای هرکسی است بخصوص برای عروس خانم‌ها ولی این نکته را نیز بخاطر داشته باشید که برای شاهزاده شدن و زیباترین زن دنیا بودن بجز لباس راههای دیگری هم وجود دارد و همسران خود را برای خرید یک لباس فوق العاده دچار مشکل نکنید.

اندام ساعت شنی: مدل ماهی

در صورتی که عرض شانه ها، دور سینه و دور باسن سایز مشابهی داشته باشند و اندازه دور کمر ۲۵ درصد کمتر از دور باسن باشد، فرم اندام شما ساعت شنی است. برای این مدل لباس، ما مدل ماهی را پیشنهاد می دهیم.

لباس عروس مدل ماهی به زیبایی می تواند انحناهای بدن شما را نشان دهد. این مدل لباس از بالا تا زانو تنگ بوده و از زانو به پایین گشاد می شود، به همین دلیل برای افرادی که هیکل خوبی دارند مناسب است. معمولا پارچه این مدل لباس عروس از نوع طرح دار است و کار دست مثل سنگ ‌دوزی روی آن انجام نمی ‌شود.

راهنمای انتخاب لباس عروس مناسب اندامتان لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروسی افغانی, لباس عروس به انگلیسی,
لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, , لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار

اندام منحنی : پارچه های ابریشمی مدل ماهی

به جای اینکه بخواهید در تیم مقابل قرار بگیرید و این همه انحنا را لعنت کنید، بهتر است با آن ها کنار بیایید و و دوست شان داشته باشید. لباس عروس هایی که از پارچه های ابریشمی کلفت تهیه شده اند برای افرادی که چنین اندامی دارند، بسیار مناسب هستند. البته لباس‌ عروس هایی که در قسمت پایین ماهی شکل هستند نیز تضاد بین کمر کوتاه و باسن بزرگ و سینه ها را برجسته تر می کند.

 لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار
لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار

اندام گلابی: دکلته

خانم هایی که اندام شان گلابی شکل است، شانه و سینه باریک اما پایین تنه، به خصوص باسن پهن تری دارند. برای این که تعادل در اندام این افراد حفظ شود، باید توجهات را به سمت شانه ها جلب کرد. از این رو لباس عروس های دکلته که شانه های شما را نمایان می کنند، بهترین انتخاب است. در این صورت چشم ها به سمت بالاتنه کشیده می شود و چاقی پایین تنه کمتر به چشم می آید.

اندام سیبی شکل : لباس عروس یقه هفت

اگر نیم تنه ای پر و کمر کوتاه اما باسن لاغری دارند، لباس عروسی انتخاب کنید که یقه هفت باشد و در مقابل از انتخاب لباس هایی که قسمت جلوی سینه شان کار شده و جزئیات فراوانی دارد، جدا خودداری کنید. دامن های ساده و بلند گزینه های مناسب تری برای شما هستند چون بین نیم تنه بالا و پایین تعادل برقرار می کنند. این نکته درگوشی را هم به خاطر داشته باشید که بستن یک کمربند پهن نیم تنه بالای شما را بلندتر نشان خواهد داد.

جدیدترین مدل لباس عروس 2019
لباس عروس ایرانی جدید
مدل لباس عروس
لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, , لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار

اندام مثلثی وارونه: دامن پفی

اگر شانه های شما پهن تر از پایین تنه تان است، شما بدن مثلثی وارونه دارید. کلاسیک ترین شکل لباس عروس، لباسی با دامن پفی یا به اصطلاح پرنسسی است. این مدل کلاسیک و زیبا برای خانم هایی که اندامی مثلثی شکل دارند، مناسب است.

بیشتر بخوانید:بهترین لباس برای پیاده روی

جدیدترین مدل لباس عروس
لباس عروس ایرانی جدید
مدل لباس عروس
لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار

لباس عروس پرنسسی

اگر لباس مدل پرنسسی را انتخاب کردید بهتر است از تاج ‌های کوتاه استفاده کنید. تور عروس برای لباس‌ های مدل پرنسسی هم بهتر است کوتاه باشد. یک لباس عروس مناسب با فرم و شکل اندام افرادی که بالا تنه پر دارند و لباس مدل پرنسسی را می‌پسندند لباس پرنسسی یقه هفت با آستین های بلند است تا بالا تنه را کشیده‌ تر نشان دهد.

لباس عروس پوشیده
لباس عروس پفی
لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار

اندام مستطیلی: مدل A-LINE

اگر شانه، کمر و باسن شما به یک اندازه است، بدن شما فرم مستطیلی شکل دارد. برای این منظور شما باید لباسی انتخاب کنید که روی منحنی های اندام شما تاکید کند. لباس عروس مدل A-LINE گزینه مناسبی برایتان خواهد بود.

این مدل لباس در قسمت بالا تنه چسبان است و از کمر به پایین و در قسمت دامن به تدریج حالت فون پیدا می کند. از آنجا که این مدل در قسمت کمر باریک می شود، بر منحنی های اندام تان تاکید می کند و شما را خوش اندام تر نشان می دهد.

لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروسی افغانی, لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار
لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار

نکات قابل توجه در خرید لباس عروس متناسب با اندام

اگر قدتان بلند نیست، لباس پرنسسی نپوشید

لباس‌های پرنسسی بیشتر برای عروس خانم‌های قد بلند مناسب‌اند چون دامن این لباس‌ها خیلی پف‌دار است و خودبه‌خود قد شما را کوتاه‌تر جلوه می‌دهد. بنابراین اگر شما ریزنقش هستید یا قد چندان بلندی ندارید، بهتر است به کمک خانم صاحب مزون به دنبال مدل‌هایی بگردید که به اندام شما مثل شمع بنشیند.

اگر کسانی‌که قد کوتاهی دارند، در شب عروسی لباس‌های پف‌دار بپوشند، کوتاه‌تر به‌نظر می‌رسند. اگر خیلی ظریف و کوچک باشید، در لباس عروس های حجیم و پف‌دار گم خواهید شد. اگر ریزنقش و چندان قدبلند نباشید، لباس عروس های بلند و ماکسی شما را قدبلندتر نشان می‌دهد.

زنان کوتاه قد:

یک مدل با کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، انتخابی عالی است که می تواند شما را از آنچه که هستید، بلندتر نشان بدهد. مدل پر نسسی برای زنان قد کوتاه که درشت و چاق هستند، بسیار خوب است.

لباس عروس ۲۰۲۰
لباس عروس پرنسسی
لباس عروس ساده
لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, , لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار

عروس هایی که ران های بزرگ و پری دارند

یک مدل خطی A شکل(A-Line) که به پوشاندن رانها متمایل است، در حالی که کمر را به خوبی نشان می دهد، برای چنین عروسی بسیار خوب است؛ یا مدلی با شانه های افتاده و آستین کوتاه که شانه را نمی پوشاند، در اندام ایجاد تعادل می کند و باعث تاکید و توجه به نیم تنه بالایی می شود.

پیراهن های بلند راسته(که رانها را برجسته تر نشان می دهد) و دامن های خیلی کلوش که پوشنده آن را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد؛ یا مدلهای بدون آستین با یقه بنددار که سینه و نیمه تنه بالایی را کوچکتر نشان می دهد، اصلا برای چنین کسی مناسب نیست.
دامنهای به شکل خطی ، بهترین انتخاب برای زنانی است که رانهای بزرگی دارند. شما می توانید با تاکید به بخش های دیگر بدنتان که خوب و زیبا است- مثلا سینه متناسب و زیبا، شانه خوش فرم یا کمر باریک- توجه را از رانهای بزرگ خود به این نواحی متمرکز کنید.

لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده,

صاحبان بازوهای لاغر و باریک

بازوهای خود را کاملا نپوشانید. مدل های دکلته بپوشید، زیرا برخی از طراحان عقیده دارند که آستین و بند لباس عروس توجه بیشتری را به این ناحیه جلب می کند. از پوشیدن مدلهایی با آستین رکابی کوتاه خودداری کنید.

لباس عروس ۲۰۲۰
لباس عروس پرنسسی
لباس عروس ساده

عروس‌هایی که سینه‌های کوچک دارند

این عیب می تواند برای شما مفید باشد و به شما اجازه می دهد تا از طرح های تزئین کاری شده استفاده کنید، مانند تزئیناتی دور گردن و یقه. با پارچه پوشاندن و آراستن یقه؛ همچنین پیراهن بلندی که بالاتنه کوتاهی دارد و خط سینه آن بالا است و درزی در زیر خط سینه دارد، بسیار خوب و مناسب است.

t چند راز انتخاب لباس عروس مناسب

عروس‌هایی که سینه‌های بزرگ دارند

از پوشیدن یقه های بسته و پیراهن های دکلته خودداری کنید. یقه های گلابی شکل و قلبی و یقه هفت بهترین نوع یقه برای این افراد است. پیراهنی با کمر افتاده و بخشی افتاده بر روی کمر، با ایجاد فاصله بین کمر و سینه به کوچک نشان دادن شکل سینه کمک می کند.

لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار

افراد قد بلند

پیراهن های بزرگ و پف کرده می تواند برای زنان قدبلند موثر باشد. پیراهن های بسیار باریک و تنگ ممکن است شما را از آنچه که هستید نیز بلندتر نشان بدهد. برای ایجاد تعادل مناسب، یک پیراهن با دامن کلوش، اما نه خیلی پف و کلوش، یا دامنی که جلوی صافی دارد و با پارچه تزئین شده یا پشت شلوغ و کارکرده ای دارد را انتخاب کنید.

لباس عروس دخترانه
لباس عروس بچه گانه

زنان کوتاه قد

یک مدل با کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، انتخابی عالی است که می تواند شما را از آنچه که هستید، بلندتر نشان بدهد. مدل پر نسسی برای زنان قد کوتاه که درشت و چاق هستند، بسیار خوب است.

لباس عروس
لباس عروس جدید

بیشتر بخوانید:بهترین استایل برای خانم ها چیست؟ 

عروس های با شانه های پهن

مدل بدون آستین بنددار گزینه مناسبی برای این افراد است، زیرا باعث می شود که شانه ها باریکتر به نظر برسند. یا می توانید پیراهنی دکلته را امتحان کنید، زیرا از پهنا و عرض شانه های شما کم می کند. از پوشیدن پیراهن های با آستین افتاده کوتاه که شانه ها را نمی پوشاند و شانه ها را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد، خودداری کنید.

, لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس

صاحبان شانه های باریک

همانطور که گفتیم مدلهای دکلته و بدون آستین بنددار باعث می شود تا شانه ها کوچکتر دیده شوند، بنابراین مدلهای رکابی، ترجیحا با شانه پهن و بزرگ را انتخاب کنید. یقه با آستین افتاده کوتاه که شانه ها را نمی پوشاند، می تواند در اندام شما تعادل ایجاد کند، همچنین شال و کت کوتاهی بر روی پیراهن شما به این کار کمک می کند.

لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروسی , لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت,

گردن کوتاه

یقه های باز رمز بلند نشان دادن گردن کوتاه است. یقه هایی که دور گردن پیچیده و بسته می شوند، تنها باعث می شود تا گردن کوتاهتر به نظر برسد. مدلهای دکلته، یقه هفت یا بنددار باریک بسیار خوب است. مدل موی جمع نیز گردن را بلندتر نشان می دهد.

لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروسی افغانی, لباس , لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت,

کمر کوتاه

هر مدل دامن با کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، که قسمت پایین بدن را زاویه دار کند، کمر را بلندترنشان می دهد. دامن های به شکل خطی ای، کمتر از دامن های پف کرده در کمر، به حجم کمر می افزایند

لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروسی افغانی, لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی,

عروس با کمر بلند

مدلی با بالاتنه کوتاه و خط کمر بالا که با یک دامن به شکل خطی ای یا دامن راسته همراه شده باشد، بهترین انتخاب برای نیمتنه های بلند است.

لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروسی افغانی, لباس عروس به انگلیسی, , لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت,

کمر پهن و بزرگ

کنتراست بین یک دامن پف کرده بزرگ، می تواند در مقایسه کمر شما را باریکتر نشان بدهد.

t چند راز انتخاب لباس عروس مناسب

مورد بعدی انتخاب لباس عروس بر اساس بودجه بندیتان است

لباس عروس بر اساس قیمت

برای خرید لباس عروس اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید انتخاب لباس عروس متناسب با پولتان است . بهتر است مبلغی را که برای خرید لباس کنار گذاشته اید را تعیین کنید و سپس بر حسب آن لباس را انتخاب کنید .

شما می توانید برای خرید راحت و آسان لباس عروس مقدار هزینه ای را که می توانید برای لباس عروس نمایید را به فروشنده بگویید تا او شما را راهنمایی نماید. کل بودجه تان را برای خرید لباس عروس خود صرف نکنید زیرا تغییراتی که باید در لباس عروس ایجاد نمایید مانند تغییر اندازه، مدل و… نیازمند هزینه است.

لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت,

نکاتی که در بالا گفته شد به این معنی نیست که حتما باید لباس بخرید یا هزینه ی زیادی صرف کنید. مهم ترین چیز صرف سلیقه است که به شما کمک می کند تا لباسی زیبا به تن داشته باشید . گاهی بعضی افراد لباس دوستشان را قرض می گیرند و با مختصر تغییراتی که در تور سر و دسته گل شان می دهند ، هماهنگی زیبایی در ظاهرشان ایجاد می کنند. تاکید ما بر سادگی و سلیقه است.

طریقه تهیه لباس عروس به سه روش:

لباس عروس, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروسی افغانی, لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت,

لباس عروس را به سه طریق می توان تهیه کرد.

۱-در روش اول شما لباس عروس را سفارش می دهید تا برایتان بدوزند و سپس این لباس را از مزون می خرید. این روش اگرچه از قدیم مرسوم بوده اما این روزها دیگر به صرفه نیست. اولا چون هزینه زیادی برایتان خواهد داشت و ثانیا چون در سال های آینده نگهداری از لباس عروس تان دشوار خواهد بود.

۲-روش دوم این است که سفارش دوخت لباس عروس را بدهید اما لباسی که برای شما دوخته شده را اجاره کنید. هزینه این روش کمتر از خرید لباس عروس است اما این مزیت را دارد که متناسب با اندام شما و درست طبق سلیقه خودتان تهیه شده است. این لباس بعدها به عنوان لباس آماده به عروس خانم های دیگر اجاره داده می شود.

۳-در روش سوم هم که این روزها مرسوم تر و به صرفه تر است، لباس عروس های آماده را اجاره می کنید و هزینه یک  ش ش   شب آن را می پردازید.

چه مدل لباس عروسی برای عکس برداری بهتر است؟

دنباله لباس عروس باید بلند باشد چون برای عکسبرداری و فیلمبرداری زیباتر و با شکوه تر است، اما وقتی عروسی در باغ برگزار می شود لازم است که لباس طوری طراحی شود که بتوان دنباله لباس عروس را جمع کرد. هم چنین در طراحی لباس باید به شخصیت عروس توجه کرد.

مثلاً برای عروس خانمی که انرژی زیادی دارد و زیاد حرکت می کند نباید لباس با دنباله بلند را انتخاب کرد، چون با آن احساس راحتی نخواهد کرد. از طرفی اگر چه انتخاب لباس عروس با دنباله بلند توصیه می شود اما اندازه دنباله لباس عروس به کوتاهی و بلندی قد عروس بستگی دارد و برای عروس خانمی که قد کوتاهی دارد، دنباله لباسش نباید بیش از ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر طول داشته باشد.

در مزون ها  به این دلیل که این امکان وجود ندارد که تمام رنگ ها یا انواع پارچه ها را وارد گردد، در بعضی مدل لباس ها که پارچه با دو یا سه تم رنگ استفاده می شود که پارچه را رنگ  و سایه روشن های لازم را متناسب با مدل انتخاب شده ایجاد می کنند.  تا نتیجه کار به مدل انتخاب شده بسیار نزدیک باشد. هم چنین گل ها و روبان های لباس را خودمان به صورت کار دست آماده می کنیم و از گل های ژله ای و آهاردار آماده استفاده نمی کنیم.

انتخاب لباس عروس با توجه به بودجه

اگر چه بودجه در انتخاب مدل و کار لباس عروس مهم است، اما عروس خانم نباید فکر کند که چون بودجه محدودی دارد، نمی تواند آن لباسی را که همیشه آرزو داشته، تهیه کند. بلکه پس از انتخاب مدل لباس عروس خود و با مشاوره با طراح لباس، می توان آن مدل را با پارچه سبک تر و یا کار سبک تر انجام داد تا نتیجه به آن چه عروس در نظر دارد بسیار نزدیک شود. در واقع این بستگی به هنر طراح لباس دارد که مدل، کیفیت و کار لباس را با قیمت لباس هماهنگ کند تا بهترین نتیجه حاصل شود. برای ما مهم است که عروس خانم در انتخاب مدل و دوخت لباس خود احساس آرامش کند.

این کار باید یک ماه قبل از روز عروسی و جشن‌تان شروع شود تا زمان کافی برای انتخابی شایسته را داشته باشید. به سایت‌ها، مجلات و سالن‌ها نگاهی بیندازید چون وقتی چندین لباس عروس را مشاهده می‌کنید، متوجه سلیقه خود می‌شوید و می‌فهمید که چه نوع لباسی مد است و شما بیشتر از چه نوع سبکی استقبال می‌کنید.

بعضی از افراد مایل هستند که لباس عروسشان دوخته شود به این عروس خانم‌ها می‌گوییم که شما باید حداقل شش ماه قبل، لباس خود را برای دوختن به خیاط بسپارید تا زمان کافی برای آماده شدنش داشته باشد و نگران خوب یا بد شدن لباستان نباشید. و لباستان دو هفته قبل از جشن آماده باشد و آن را چندین دفعه و در ساعات مختلفی از روز و حتی شب هنگام نیز بپوشید که اگر مشکلی دارد متوجه شوید و آن را اصلاح کنید. افرادی که تمایل دارند لباسشان را آماده تهیه کنند نیز باید ۲ ماه قبل از روز جشن خرید خود را انجام دهند.

انتخاب برای این افراد ساده‌تر و راحت‌تر می‌شود زیرا دیگر نگران خوب یا بد شدن لباسشان نیستند و آن را در یک روز خریداری می‌کنند. خیلی از خانم‌ها هستند که دو هفته مانده به روز جشن تازه به فکر لباس عروسشان می‌افتند این کار اشتباه است چون با عجله لباسی را که دوست ندارید انتخاب می‌کنید زیرا دیگر زمانی برای جستجو ندارید.

فاکتور بعدی در استایل عروس خانم ها تاج و تور عروس است

تاج و تور عروس

نکات خرید تاج عروس

تاج عروس,
تاج عروسی,
تاج عروس ۲۰۲۰,
تاج عروس گل,
تاج عروس با گل طبیعی,
تاج عروس ژله ای,

اگر بین انتخاب و خریدهای عروسی که در بازار دارید چشم‌ تان به مغازه ی جذاب تاج فروشی افتاد و تصمیم گرفتید برای خودتان تاج بخرید، بهتر است خودتان را نظارت کنید و بی گدار به آب نزنید.در خریدهای عروسی تاج باید جزو آخرین وسایلی باشد که شما می‌ خرید. تاج عروس انتخابی شما باید با لباس و مدل موها و همین طور فرم صورت‌ تان کاملا هم خوانی داشته باشد.

تاج عروس متناسب با اندازه سر خود :

تاج عروس,
تاج عروسی,تاج عروس گل,
تاج عروس با گل طبیعی,
تاج عروس ژله ای,
تاج عروس پرنسسی,

در انتخاب تاج عروس هرمدلی که انتخاب می شود باید حتما اندازه سر عروس بوده و احساس راحتی داشته باشید. هم چنین به راحتی قابل نصب بوده و از روی سر کنده نشود.

تاج عروس متناسب با فرم صورت :

تاج عروس,تاج عروس ۲۰۲۰,
تاج عروس گل,
تاج عروس با گل طبیعی,
تاج عروس ژله ای,
تاج عروس پرنسسی,

توجه به این نکته خیلی مهم است که نوع تاجی که انتخاب می کنید متناسب با فرم صورتتان باشد.بهتر است صورت های کشیده از تاج کوتاه تر و صورت های پهن از تاج بلندتر استفاده کرد. صورت های بیضی می توانند از هرنوع تاجی استفاده کنند. اشخاصی که پیشانی بلند دارند بهتر است از تاجی که روی پیشانی می آید استفاده کنند تا زیبایی آنان را چندبرابر کند.

تناسب تاج عروس با لباس عروس :


تاج عروسی,
تاج عروس ۲۰۲۰,
تاج عروس گل,
تاج عروس با گل طبیعی,
تاج عروس ژله ای,
تاج عروس پرنسسی,

هماهنگی تاج  و لباس عروس یکی از موارد بسیار مهمی است که لازم است در انتخاب تاج به آن دقت شود. اگر بین تاج و لباسی که انتخاب می کنید هماهنگی نباشد باعث به هم خوردن هارمونی آرایش و لباستان هم خواهد شد و تاثیر مناسبی نخواهد داشت.

نکات خرید تور عروس

تاج عروس,
تاج عروسی,
تاج عروس ۲۰۲۰,
تاج عروس گل,
تاج عروس با گل طبیعی,
تاج عروس ژله ای,
تاج عروس پرنسسی,

تور عروس جادوی لباس عروس است. انواع دیزاین تور عروس قدرت این را دارند تا عروس را به طور کلی متحول کنند. نخستین نگاه به تور افتاده عروس که می‌افتد، گویا در دل همگان برات خواهد شد که این واقعا اوست که عروس شده…! بنابراین، انتخاب تور عروس یکی از مهم‌ترین عناصر تکمیلی لباس دخترها می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم انواع تورها و نحوه چگونگی انتخاب آن‌ها را بیان کنیم.

برای انتخاب صحیح طول و اندازه تور عروس باید فاکتورهای مهمی را در نظر گرفت که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

نوع لباس عروس

نوع لباس عروستان احتمالا مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر روی تعیین طول و اندازه تور می‌باشد. پیش از آنکه تور طراحی نموده و خریداری کنید، کلیت فرم لباس عروستان را در نظر بگیرید. زیرا تور عروس تکمیل‌کننده لباستان می‌باشد. شاید بنا به لباس عروستان بخواهید تور کلاه ژولیت را همانند کیت ماس امتحان کنید یا از تور تاج‌ دار کیت میدلتون الهام بگیرید.

محل برگزاری و رسمیت مراسم عروسی

همانطور که انتخاب لباس عروس بنا به محل برگزاری و رسمیت مراسم عروسی تعیین گردیده، انتخاب تور عروس نیز به این عوامل بستگی دارد. به طور مثال، اگر مراسم در باغ یا ساحل دریا برگزار شود تاج یا شانه و کلیپس‌های گل به همراه تورهای عروس کوتاه و سبک می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. از طرف دیگر، اگر مراسم عروسی در محل‌های رسمی‌تر برگزار شود احتمالا بخواهید از تورهای بلندتر و تاج‌های شکیل استفاده نمائید.

استایل موی عروس

حتما حین انتخاب تور عروس مدل موهایتان را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، تورهای قطره‌ای، کلاه ژولیت و منتیلا برای موهای آبشاری یا شینیون شده زیبا هستند اما تورهای بلاشر یا بردکیج برای انواع مدل موها مناسب می‌باشند.  تور می‌تواند بالا یا پایین موهای آبشاری یا شینیون قرار گیرد. اگر تور بالای موها قرار گیرد، جلوه‌ای کلاسیک داده و اگر تور زیر موها تعبیه شود، جلوه مدرن می‌بخشد.

هارمونی تور با لباس عروس

آخرین فاکتور موثر در انتخاب تور عروس ایجاد تعادل بصری است. طول تور باید با ابعاد لباس عروس و شمایل آن هماهنگ باشد. به طور مثال، تور باله یا والتز با دامن گرد پف‌دار لباس عروس هارمونی زیبایی دارد.

انواع تور سر عروس

 • تور عروس بردکیج
 • تور عروس شانه‌ای
 • تور عروس آرنجی
 • تور عروس سرانگشتی
 • تور عروس باله‌ای/والتز
 • تور عروس سلطنتی
 • تور عروس کلاه ژولیت
 • تور عروس منتیلا
 • تور عروس قطره‌ای

مورد بعدی در استایل عروس کیف و کفش عروس میباشد

کیف و کفش عروس

کیف و کفش عروس
کیف و کفش عروسی

خرید کیف و کفش عقد و عروسی یکی دیگر از خریدهای جذاب و پر طرفدار برای خانم هاست.

اغلب خانم ها وسواس بسیاری برای خرید این دو جنس دارند و زمان زیادی را برای پیدا کردن جنس مرود نظرشان صرف می کنند. بنابراین در این مقاله سعی شده، نکات مهمی را که در خرید این دو جنس باید به آن ها توجه کنید، گردآوری شود. این نکات ممکن است برای خرید مناسب شماف راهنمای خوبی باشند:

۱- بهترین زمان برای خرید کفش عروسی، یک ماه قبل از مراسم است. چرا که کفش عروسی قرار است ساعت های زیادی در پای شما باشد، بنابراین لازم است که به راحتی آن اطمینان پیدا کنید. چندین بار در خانه این کفش ها را بپوشید و راه بروید تا مطمئن شوید که در این کفش ها احساس راحتی می کنید.

۲-اگر اختلاف قد زیادی با آقای داماد ندارید، ترجیحا از کفش های پاشه بلند استفاده نکنید. مخصوصا اگر عادت به استفاده از این نوع کفش ها ندارید. درست است که ظاهری فریبنده و جذاب دارند، اما برای طولانی مدت ممکن است به کمر تان آسیب برساند و باعث خستگی تان در طول مراسم شود.

۳- اگر رقص خاص و پر تحرکی خواهید داشت، حتما از کفش های مخصوص رقص با خود همراه داشته باشید، تا در هنگام رقص از آنها استفاده کنید. ممکن است در طول رقص با کفش های پاشه دار، پای تان آسیب ببیند و یا پیچ بخورد. برای جلوگیری از هر گونه خطر احتمالی، بهتر است دور اندیش باشید.

۴- رنگ کفش و کیف تان را می توانید با لباس خودتان یا با پیراهن و کراوات آقای داماد ست کنید. اغلب کفش های عروسی به رنگ های سفید، کرم، نباتی و یا صدفی و نقره ای هستند.

۵-اغلب مردم تصور می کنند که کیف و کفش عروسی حتما باید ست باشند. درست است که هماهنگی، باعث زیبایی می شود، ولی وقتی لباس بلند عروس مانع دیده شدن کفش های عروس می شود، این هماهنگی چندان لزومی ندارد. پس لازم نیست خودتان را محدود کنید.

۶- کیف عروس عموما حالت تزئینی دارد. یعنی لازم نیست چیزی در داخل این کیف قرار داده شود. اگر نیازی به همراه داشتن وسیله ای دارید، بهتر است از همراهان تان خواهش کنید این کار را برایتان انجام دهند. نهایت چیزی که در کیف عروسی می توان حمل کرد پد هایی برای گرفتن عرق صورت یا بادبزن است.

۷- کیف عروسی اگر خیلی شلوغ و پر زرق و برق باشد، معمولا زود از چشم شما می افتد. پس در این صورت تنها جنبه ی یادگاری را برایتان خواهد داشت و نمی توانید در مراسم های دیگری از ان استفاده کنید. پس سعی کنید کیفی را انتخاب کنید که به عنوان یک کیف تزئینی در عروسی ها و مهمانی های دیگر هم بشود، از آن استفاده کرد.

۸- صرف هزینه های بسیار زیاد برای کفش و کیف عروسی، چندان عقلانی به نظر نمی رسد. چون کاربرد چندانی ندارند و بعد از شب عروسی، اغلب بایگانی می شوند.

۹- به هماهنگی رنگ کیف با لباس تان توجه کنید. حتی می توانید تزئینات کیف را با تزئینات لباس تان ست کنید.

۱۰- برخلاف کفش عروس که دیده نمی شود، کیف عروس در مرکز توجه مهمانان قرار می گیرد. کیف عروس معمولا در دست یا زیر بغل حمل می شود. بنابراین برای انتخاب آن دقت به خرج دهید.

۱۱- کیف های عروسی معمولا در سایز و ابعاد کوچکی هستند. به طور کلی رنگ های سفید، نباتی، صدفی یا نقره دارند. استفاده از رنگ های تند برای کیف عروس اصلا مناسب نیست و جلوه ی خوبی ندارد. کیف های دوشی یا کیف هایی در سایز بزرگ هم مناسب عروس خانم ها نیست.

۱۲-شاید دور از ذهن باشد، اما انتخاب شکل ظاهری کیف، ارتباط تنگاتنگی با شخصیت افراد دارد. در روانشناسی گفته می شود که کسانی که کیف های مستطیل شکل انتخاب می کنند، دوست دارند در میان جمع بدرخشد و این حاکی از اعتماد به نفس بالای آنهاست. همچنین کیف های تزئینی شلوغ، نشان دهنده شخصیت گرم و صمیمی افراد است.

۱۳- سایز کیف هرچقدر کوچکتر باشد، قد شما بلند تر و اندام تان کشیده تر به نظر می رسد. پس این توصیه را باید عروس خانم های کوتاه قد جدی بگیرند و از خرید کیف های عروسی بزرگ اجتناب کنند.

۱۴- شما می توانید جنس کیف تان را هم با لباس تان ست کنید. مثلا کیف ساتن با لباس عروس ساتن، یا کیف دانتل با لباس عروس دانتل. در این صورت زیبایی شما چشم گیر خواهد بود.

۱۵- شاید برایتان جالب باشد که بدانید مجموعه ای از آموزش های تصویری، برای ساخت کیف عروس وجود دارد که می توانید با استفاده از الگوهای ارائه شده در این فیلم های آموزشی ، کیف عروسی تان را خودتان طراحی کرده و بسازید.

۱۶- می توانید به این نکته هم توجه کنید که کیف عروسی تان در اندازه ی مناسبی باشد که بتوانید شادباش ها یا هدیه های عروسی را در آن جای بدهید.

مورد بعدی جواهرات مورد نیاز عروس است

جواهرات عروس

جواهرات عروس ایرانی
جواهرات عروس و داماد

جواهرات مناسب برای عروس


وقتی صحبت از روز عروسی می شود، به نظرتان لباس عروس مهم ترین چیز برای ساختن استایل عروس به حساب می آید، اما این تفکر اشتباه است. زیباترین لباس عروس سال هم با زیورآلات نامناسب به چشم نخواهد آمد و یک جفت کفش عروس دمده، بهترین مدل لباس عروس را بر هم خواهد زد. پس نباید از زیورآلات و جواهر آلات غافل شد. در گذشته در ایران یک سرویس طلای عروس خریداری می شد و عروس باید بدون توجه به پوشش و لباس خود، حتما همان سرویس را استفاده می کرد.

البته هنوز هم رسم عروسی بسیاری از شهرها همین است اما خانم های جوانی که تمایل دارند زیباترین لباس عروس را داشته باشند، باید کمی با فشن و متد پوشش جدید آشنا باشند و اجازه ندهند لباس نامناسب استایل عروسی آن ها را خراب کند. امروزه خانم های شیک پوش، چه در مراسم مهم مثل فرش قرمز اسکار ۲۰۱۹ چه در یک جشن تولد ساده، پوشش خود را چیزی فراتر از یک پیراهن می دانند و به جزییات توجه ویژه ای دارند.

به طور مثال نگاهی به لباس بازیگران زن در فرش قرمز اسکار ۲۰۱۹ که همین چند روز پیش برگزار شد بیندازید، می بینید که بازیگران و مدل ها چه سبک جواهراتی را از برترین برندهای جواهرات به لباس های ساده خود افزوده اند و سبک جهانی مد به کدام سمت سوق دارد. در این متن می خواهیم به شما بگوییم که بهترین جواهر عروس یا زیورآلات مناسب عروس چیست؟ با ما همراه باشید.

گردنبند


گوشواره و گردنبند از هر چیز دیگری مهم تر هستند. وقتی کسی به عروس نگاه می کند، هنگام دیدن آرایش و موها، توجه‌اش به گردنبند و گوشواره نیز جلب می شود. پس باید این دو آیتم را تا حد ممکن درخور و مناسب با استایل موی عروس و لباس وی انتخاب کرد. انتخاب گردنبند کاملا به یقه لباس و طراحی بالا تنه لباس بستگی دارد.

اگر یقه لباس شما خیلی پوشیده است، گردنبندی ظریف و یا مرواریدی کوتاه می تواند انتخاب مناسبی باشد. اما اگر یقه لباس عروس باز است (مثلا دکلته) دست شما در انتخاب گردنبند بزرگ و آویزان و حتی چند لایه بازتر خواهد بود. پس از انتخاب گردنبندهای متناسب با لباس عروس خود، از بین آن ها، آن یکی را انتخاب کنید که گوشواره متناسبی با پوششتان داشته باشد.

 جواهرات عروس
جواهرات عروسی

گوشواره


اگر تصمیم دارید موهای خود را باز بگذارید، از گوشواره های کوتاه و کوچک استفاده کنید. اما در صورتی که موهای خود را از بالا می بندید، گوشواره های آویزدار و بلند استفاده کنید. با این کار گردن شما بلندتر جلوه خواهد کرد.
تا جایی که ممکن است از استفاده از گوشواره های نامتعارف و چند گوشواره همزمان بپرهیزید. علاوه بر اینکه عروس باید در عین زیبایی ساده باشد، چنین طرح های نامتعارفی امروز مد هستند و ممکن است چند سال دیگر به شدت منفور باشند و شما از نگاه کردن به عکس های عروسی خود شرمنده و از این کار پشیمان شوید. 

جواهرات عروس ایرانی
جواهرات عروس و داماد

دستبند و ساعت


دستبند معمولا در سرویس طلای عروس یا سرویس جواهر عروس وجود دارد و پس از انتخاب گوشواره و گردنبند، شما به صورت پیشفرض دستبند خود را نیز انتخاب کرده اید. سعی کنید از همان دستبند استفاده کنید و دستبندهای بزرگ و غیر همخوان را کنار بگذارید.

t چند راز انتخاب لباس عروس مناسب

جواهرات رنگی


بعضی از عروس خانم ها جواهرات و یا طلای رنگی را می پسندند. جواهراتی که در آن از سنگ های قیمتی رنگی چون زمرد، یاقوت و … استفاده شده است. در صورتی که شما نیز به جواهرات رنگی علاقه دارید، سعی کنید با ست کردن لاک و آرایش خود با رنگ سنگ ها، سلیقه خود را به دیگارن نشان دهید.
در کنار همه نکاتی که در بالا خواندید، به یاد داشته باشید که روز عروسی مختص شما و همسرتان است. این شما هستید که باید از این روز لذت ببرید و مطابق سلیقه خودتان لباس بپوشید. پیاردو با یادآوری چند نکته مهم تلاش می کند تا به شما کمک کند در روز عروسی بدرخشید و عروس سال ها ماندگار در ذهن میهمانان خود باشید. 

جواهرات عروس ایرانی
جواهرات عروس و داماد

مورد بعدی که بر ظاهر عروس خیلی تاثیر داره و باید خیلی به آن توجه داشت آرایش عروس است

انواع مدل های ارایش عروس

آرایش عروس عربی

در هر فرهنگی نوع آرایش عروس متفاوت است، مدل آرایش عروس در کشور های مختلف متفاوت است و این تفاوت ها با گذشت زمان بیش از پیش خود را نشان می دهد، مثلا از فاصله یک فرسخی هم که نگاه کنید مدل آرایش عروس عربی کاملا مشخص است، چراکه در آرایش عروس عربی بیشترین زوم بر روی آرایش چشم هاست، چشمانی آرایش شده با سایه های اسموکی و خط چشم های ضخیم…

آرایش عروس
آرایش عروس عربی

آرایش عروس اروپایی 

به سادگی مشهور است، این بدان معنا نیست که عروس های اروپایی آرایش ندارند، آنها نیز همانند دیگر ملل آرایش کاملی دارند اما رنگ های استفاده شده در آرایش آنها کاملا ملایم بوده و سعی بر آن است تا عروس در شب عروسی چهره ای کاملا طبیعی داشته باشد. 

آرایش عروس
آرایش عروس اروپایی

آرایش عروس ایرانی

آرایش عروس ایرانی اما کاملا میان این دو حالت گیر افتاده است؛ ترکیبی از آرایش اروپایی و عربی توانسته تا آرایش عروس ایرانی را تشکیل دهد!

برگرفته از: tasvirezendegi.com

لباس عروس, لباس عروس پوشیده, لباس عروس جدید, لباس عروس ساده, لباس عروسی افغانی, لباس عروس به انگلیسی, لباس عروس بچه گانه, لباس عروس پرنسسی, لباس عروس قیمت, لباس عروس آستین دار

https://www.sabzshomal.ir/style-2/
https://www.sabzshomal.ir/style/
https://www.sabzshomal.ir/love-affair/
https://www.sabzshomal.ir/attractive/

پست های مرتبط