ورود/ثبت نام

t چگونه چال گونه داشته باشیم؟ چند راه ساده برای ایجاد چال گونه در منزل

برای داشتن زیبایی معیارهای متفاوتی جود دارد یکی از این معیار ها داشتن چال گونه یا همان چال لپ میباشد که البته این یک زیبایی انکار نشدنی است که باعث جذابیت صورت میشود و امروزه نیز به یکی ازپرطرفدارترین زیبایی های صورت تبدیل شده است و هرکسی دوست دارد یک چال لپ داشته باشد

اگرشماهم از دوست داران این چال هستید و دوست دارید که در هنگام خندیدن و صحبت کردن چال گونه روی صورتتان نمایان شود پس با مجله اینترنتی سبزشمال همراه باشید

درابتدا کمی درباره ی خود چال گونه یا چال لپ صحبت میکنم و به شما میگویم دلیل ایجاد چال گونه چه چیزی میباشد

ایجاد چال گونه در منزل چال گونه, چال گونه چیست, چال گونه با بخیه, چال گونه طبیعی, چال گونه مردانه, چال گونه
ایجاد چال گونه در منزل چال گونه, چال گونه چیست, چال گونه با بخیه, چال گونه طبیعی, چال گونه مردانه, چال گونه زنانه

آنچه دراین مقاله میخوانید:

  1. چال گونه چیست؟
  2. انواع چال­ها
  3. روانشناسی چال گونه
  4. روشهای ایجاد چال گونه
  5. ایجاد چال گونه به وسیله ی آرایش
  6. ایجاد چال لپ با ورزش
  7. ایجاد چال گونه با دست
  8. ایجاد چال گونه با عمل جراحی وبوتاکس

چال گونه چیست؟

چال گونه طبیعی و مادرزادی، نتیجه یک حفره کوچک در یکی از عضلات گونه به نام عضله شیپوری است. اگر چه این یک ویژگی موروثی است اما با یک روش جراحی غیرتهاجمی به نام جراحی گونه می توان آن را ایجاد کرد. اگرچه وجود چال در گونه به دلیل نقص در یکی از عضلات است، در بسیاری از جوامع به عنوان یک ویژگی بسیار جذاب شناخته می­شود. این فرورفتگی­ها نشانه­ دهنده جوانی و زیبایی است و باعث جذابیت لبخند افرادی می­شود که دارای چال گونه هستند. کسانی که با چال گونه طبیعی متولد می شوند ممکن است با افزایش سن، تغییرات پوستی، عضلانی و وزن بدن، چالشان از بین رفته و یا عمقشان کم شود.

انواع چال­ها

چال گونه: این شایع ترین و شناخته شده ترین چال است. در قسمت­های مختلف گونه پیدا می شود و لزوما در دو گونه نیست بلکه ممکن است فقط در یک گونه وجود داشته باشد. چال گونه می­تواند باعث لاغری صورت شود و اغلب فردی که تحت عمل جراحی قرار گرفته دچار کاهش وزن می شود. در هنگام مشاوره با پزشک، شما باید در مورد عمق و محل چال گونه مورد نظر خود صحبت کنید.

چال چانه: این نوع چال اغلب “شکاف چانه” نامیده می شود. نسبت به چال گونه شیوع کمتری دارد و از اتصال به ساختار فک به وجود می آید (به عنوان مثال جان تراولتا). از آنجایی که این ویژگی غالب است، در صورتی که یکی از والدین دارای چال چانه باشد، احتمال به ارث بردن آن زیاد است.

چال کمر: این نوع چال که از روی اسم ونوس خدای زیبایی، به عنوان ” چال ونوس” نیز شناخته می شود، نسبت به دو نوع چال دیگر شیوع کمتری دارد. در قسمت پایین کمر قرار داشته و در بین زنان بیشتر شایع است.

بیشتر بخوانید:چگونه کمرباریک و باسنی بزرگ داشته باشیم

روانشناسی چال گونه

سوالی که پیش می آید چرا فقط بعضی افراد چال گونه دارند و محققان به دنبال جواب این سوال ب نتیجه ای رسیدند که چال گونه متعاقبا به صورت ارثی میباشد و قطعا از پدر و مادر به بچه ها به ارث میرسد اما هنوز در این نظریه شبهاتی وجود ددارد زیرا هستن افرادی که پدرمادرشان چال گونه نداشته ولی آن ها دارند

نظریه دیگه محققان این است گاهی به دلیل کوتاه بودن عضله های کناری صورت این چال لپ یا گونه به وجود می آید.

اما برخی دیگر محققان نظریه قبلی را رد کرده و علت ایجاد چال گونه را نقص در عضله ی لپ ها و رشته ی عصبی اون ناحیه دانستهکه باعث ایجاد این چال شده است که این زیباترین نقص از بین نقص ها دردنیا شناخته شده است.

روشهای ایجاد چال گونه

اگر شما از بدو تولد روی صورت خود چال گونه نداشته‌اید، غیر ممکن است که بتوانید با روش­هایی مانند ورزش صورت، چال گونه­ای که به مدت طولانی روی صورت باقی بماند ایجاد کنید. برخی افراد سعی می کنند بدون عمل جراحی فرورفتگی در گونه ایجاد کنند. متاسفانه نتایج این روش­ها محدود و متغیر است.

ایجاد چال گونه به وسیله ی آرایش

یکی از ساده ترین راه های ایجاد چال گونه استفاده از آرایش برای ایجاد آن است به گونه که زمانی که برای آرایش کردن به جلو آینه میروید لبخند بزنید ، زمانی که لبخند میزنید چین وچروک هایی در کنارلب های شما و لپتان ایجاد میشود با نادیده گرفتن آنها جایی که چروکی وجود نداشته باشد روی لپ هایتان انتخاب کنید برای ایجاد چال و پس از آن با یک مداد ابرو و یا مداد قهوه ای تیره بالاتر از این قسمت را که برای جای چال رو روی لپ انتخاب کرده اید ، یک نقطه ی کوچیک بگذارید و به صورت یک هلال ماه سایه ای ایجاد کنید و پس از آن با انگشتتان یا یک گوش پاک کن هلالی که ایجاد کردید را محو کنید تا چالی که خواستید طبیعی جلوه کند .

فقط نکته ی قابل ذکر این است که از مداد تیره یا مشکی برای این کار استفاده نکنید زیرا جلوه ی مصنوعی و بدی به صورت شما میدهد

ایجاد چال لپ با ورزش

با شنیدن این جمله شاید کمی تعجب کنید اما باید به شما بگوییم که با ورزش و حرکات عضلات صورت میتوانید برای خودتان چال گونه ایجاد کنید حال این تمرینات را به گونه ای برایتان میگوییم انجام دهید

۱- ابتدا لب هایتان را غنچه کنید .

۲- سپس لپ هایتان را به طرف داخل بمکید طوری که حالت صورتتان مانند وقتی باشد که یک خوراکی ترش می خورید.

۳- از داخل دهان لپ هایتان را بین دندان هایتان بگیرید تا چال لپ ایجاد شود.

۴- آن قسمت از گونه که گود شده و فرو رفته است را با دست نگه دارید و فشار دهید.

۵- همان گونه که محکم نگهداشته اید و سعی کنید لب هایتان را تکان دهید وبخندید تا مشخص شود دقیقاً کدام ماهیچه است که باید تمرین داده شود.

۶- اگر لازم بود جای انگشتتان را روی لپ تان عوض کنید.

۷- هر روز ۳۰ دقیقه این تمرین را انجام دهید تا روی گونه تان چال ایجاد شود.

بیشتربخوانید:۱۰ اشتباه رایج خانم‌ها در آرایش که سنشان را بالا می‌برد

ایجاد چال گونه با دست

در گذشته دستگاه هایی وجود داشتند که فشاری کنترل شده و برابر را برای ایجاد چال گونه وجود داشتند و افراد ازآن استفاده میکردند . حال شما میتوانید به جای این دستگاه از دستتان برای این کار استفاده کنید البته که با دقت و آرامش اینکار را انجام دهید و اگر مشکلی پیش امد با پزشک مشورت کنید

ایجاد چال گونه با عمل جراحی وبوتاکس

راه دیگر ایجاد چال گونه عمل جراحی است که امروزه در زیبایی خیلی کارآمد است برای انجام این کار دو روش وجود دارد یکی روش که در آن از داخل دهان به وسیله ی دستگاهی چربی ناحیه مورد نظر به نام «بوچارت» را ساکشن میکنند و باعث ایجاد چال گونه میشود در روش دیگر به این گونه است که از داخل دهان قسمت پایین گونه و خط خنده را بخیه میزنند و در همان قسمت یک چال دائمی ایجاد میشود البته این را بگویم که نتایج این عمل کاملا غیرقابل پیش بینی است.

سیاری از جراحان زیبایی در جلسه مشاوره پیش از عمل چال گونه، با بهره گیری از نرم افزارهای مربوطه صورت مراجعه کننده را طراحی می کنند و در حقیقت امکان نمایش صورت فرد پس از عمل چال گونه را دارند که می تواند به روند تصمیم گیری کمک کند.

عمل چال گونه یک جراحی ساده است و به صورت سرپایی و در خود کلینیک زیبایی انجام می شود. این جراحی نیاز به بیهوشی ندارد و جراح از بی حسی موضعی استفاده می کند. همچنین مدت زمان عمل چال گونه حدود ۲۰ دقیقه می باشد.

جراح پس از استفاده از بی حسی موضعی در محل مورد نظر ( رایج ترین محل، ۲ تا ۳ سانتی متر فاصله از لب بالاییست )، ابزار نمونه برداری را وارد پوست می کند و با حرکت چرخشی در بافت گونه، بخشی از بافت چربی و عضله گونه را می تراشد. پس از آن بخش تراشیده شده از داخل پوست گونه از یک سمت شکاف مسدود و به مرور زمان هم محل زخم به وسیله ی سیستم بدن ترمیم می شود.
قابل ذکر است که در هفته های اول پس از عمل چال گونه عموما سطح پوست گونه چه در حالت خندیدن و چه در حالت عادی به صورت چال خواهد بود اما جای نگرانی نیست و بعد از گذشت زمان وضعیت چال گونه شما از حالت ثابت خارج خواهد شد و فقط در هنگام خندیدن چال گونه ی شما آشکار می شود.

به طور معمول چال گونه ای که توسط جراحی ایجاد شده باشد، بین یک تا دو سال عمر خواهد کرد.

ایجاد چال گونه در منزل چال گونه, چال گونه چیست, چال گونه با بخیه, چال گونه طبیعی, چال گونه مردانه, چال گونه
ایجاد چال گونه در منزل چال گونه, چال گونه چیست, چال گونه با بخیه, چال گونه طبیعی, چال گونه مردانه, چال گونه
ایجاد چال گونه در منزل چال گونه, چال گونه چیست, چال گونه با بخیه, چال گونه طبیعی, چال گونه مردانه,
ایجاد چال گونه در منزل چال گونه, چال گونه چیست, چال گونه با بخیه, چال گونه طبیعی, چال گونه مردانه, چال گونه

چه کسانی می توانند عمل چال گونه انجام دهند؟

صرف عمل چال گونه برای گروه خاصی ممنوع یا نشدنی نیست مگر اینکه شرایط جسمانی و سلامتیتان در شرایطی باشد یا در حال مصرف دارویی باشید که پزشک به طور کلی عمل را توصیه نکند. حتما قبل از انجام هر نوع عملی ( حتی سرپایی) پزشک مورد نظر را در جریان سابقه پزشکی خود قرار دهید.

تنها نکته قابل توجه این است که معمولا اشخاصی که با گونه ی گوشتالود و پرحجم دست به عمل ایجاد چال گونه زده اند، نتیجه چندان رضایت بخشی به دست نیاورده اند و ظاهرا حجیم بودن گونه باعث افت کیفیت نهایی چال گونه خواهد شد.

آیا عمل چال گونه عوارضی در پی خواهد داشت؟

توجه داشته باشید که در کل عمل ایجاد چال گونه در میان دیگر جراحی های زیبایی جزء کم عوارض ترین آنهاست. همان طور که گفته شد جراحی چال گونه یک عمل سرپاییست و در حین آن از بیهوشی کامل استفاده نمی شود. از جمله عوارض عمل چال گونه شاید تنها بتوان به اندکی خونریزی و کبودی و تورم بعد از عمل اشاره کرد که باید گفت طبیعیست و می توانید با استفاده از کمپرس یخ جلو گسترش آن را بگیرید. عفونت پس از عمل ایجاد چال گونه به ندرت مشاهده شده است که در صورت مشاهده با مشورت و تجویز پزشک آنتی بیوتیک استفاده کنید.

مراقبت های بعد از عمل چال گونه

دقت داشته باشید که مراقبت از بخیه ها در ۳ روز پس از عمل چال گونه اهمیت دارد. بهتر است در این ۳ روز غذاهای آبکی و یا نرم میل کنید و حواستان به جای عمل و بخیه روی گونه تان باشد. اگر این ۳ روز را با موفقیت پشت سر بگذارید، البته همچنان لازم است تا ۲ هفته مراقبت ادامه پیدا کند اما نه به شدت ۳ روز اول.

ایجاد چال گونه در منزل چال گونه, چال گونه چیست, چال گونه با بخیه, چال گونه مردانه, چال گونه
ایجاد چال گونه در منزل چال گونه, چال گونه چیست, چال گونه با بخیه, چال گونه طبیعی, چال گونه مردانه, چال گونه

هزینه چال گونه

در مورد هزینه عمل چال گونه هم می توان این حرف را زد که با توجه به عدم استفاده از بیهوشی و تجهیزات و استفاده از کادرمجهز دیگر جراحی های زیبایی، هزینه ایجاد چال گونه هم نسبت به عمل های زیبایی دیگر کم هزینه تر است.

البته هزینه عمل چال گونه این شباهت را هم با دیگر جراحی های زیبایی دارد که هزینه نهایی آن بسیار مرتبط با پزشک ( مهارت و شهرت) و همچنین منطقه ای است که کلینیک زیبایی در آن واقع شده است. با وجود گستردگی بازه هزینه عمل چال گون به طور متوسط می توان برای ایجاد دو چال گونه در دو طرف صورت بین ۳٫۵ تا ۶ میلیون هزینه جراحی در نظر گرفت.

در نهایت بد نیست بدانید اگر میل به اقدام برای ایجاد چال گونه دارید اما هزینه عمل برایتان سنگین است می توانید به جای درخواست برای ۲ چال گونه، تنها در یک سمت صورتتان چال گونه ایجاد کنید و به این ترتیب تنها نیمی از هزینه جراحی چال گونه را بپردازید. ظاهرا و بر اساس گفته های متخصصین زیبایی داشتن چال گونه تنها در یک طرف صورت طبیعی تر است و غریبه ها احتمال بیشتری می دهند که چال گونه شما مادرزادی باشد.

سخن آخر:

همه ی راه هایی که برای ایجاد چال گونه به شما معرفی شد به صورت موقتی بوده و هیچکدام دائمی نمیباشد زیرا چال گونه به صورت مادرزاد است و اکتسابی نمیباشد و اگر با هرروشی ایجاد شود تنها مدت کوتاهی در صورت شما باقی میماند درنهایت اینهمه پول و وقت و سلامتی که هزینه ی اینکار کردید از بین خواهد رفت در اینصورت اگر قصد انجام عمل چال گونه را دارید بهتر است قبل از آن بیشتر تامل کنید

تو زیباترین مخلوق خدایی پس از زیبایی خود شاکر باش

https://www.sabzshomal.ir/fresh-skin/
برای داشتن پوستی شاداب مقاله را مطالعه کنید
https://www.sabzshomal.ir/shrinking-the-abdomen/
برای داشتن اندام زیبا مقاله را مطالعه کنید
https://www.sabzshomal.ir/the-eye/
برای داشتن چشمان زیبا مقاله را بخوانید

منبع : gloriacenter.ir

shafaonline.ir

ایجاد چال گونه با نخ, فیلم ایجاد چال گونه با ارایش, فیلم چال گونه با جراحی, فیلم چال گونه بدون جراحی, عمل چال گونه , چال لپ با نخ بخیه جذبی, چال گونه , دیمپل پلاستی, فیلم جراحی چال گونه, هزینه چال لپ, ایجاد چال گونه در منزل چال گونه, چال گونه چیست, چال گونه با بخیه, چال گونه طبیعی, چال گونه مردانه, چال گونه