MCI
مراقبت از مو

قطعا برای شماهم پیش اومده که وقتی موهای خوش حالت و پرپشت یک شخصی رو میبینید با موهای خودتون مقایسه کردید و به رشد،ریزش،و جنس موهاتون خیلی دقت کردید و متوجه مشکلات موهاتون شدید در این زمان است که دیگه نباید بی اهمیت از کنار این موضوع رد شد و باید هرکاری که ممکن است برای احیای دوباره ی موهاتون انجام بدید تا به بهترین شکل خودش برسه و شما از دیدن موهاتون حس رضایت داشته باشید

قطعا یکی از فاکتورهای زیبایی که روی اعتماد به نفس هم تاثیرمیزاره  موها هستن که باید خیلی به آن رسیدگی کرد پس در این زمینه ابتدا باید نوع موی خودرا و سپس روشهای مراقبت از آن را بشناسید تا بتوانید به خوبی از موهایتان نگه داری  و آسیب های وارده به آن را جبران کنیدبرای اینکار در این مقاله همراه ما باشید تا شما رو با انواع مو و رازهای شگفت انگیز مراقبت از آن ها آشنا کنیم.

درمان موهای آسیب دیده و شکننده

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • موی سر
 • ساختمان مو
 • ساقه مو از سه لایه تشکیل شده
 • سیکل طبیعی رشد و ریزش مو
 • جنس انواع مو
 • طبیعت انواع مو
 • شکل طبیعی انواع مو
 • روش شستشوی انواع مو
 • مراقبت و نگهداری صحیح از مو
 • روشهای نادرست در نگهداری موی سر
 • مهم‌ترین محصولات مراقبت از مو سر
 • آشنایی با انواع گوناگون ماسک‌های مو
 • همه چیز در مورد شامپوها
 • بهترین برندهای محصولات مراقبت از مو سر را از کجا می‌توان تهیه نمود؟

موی سر

همه مساحت پوست سر تقریباً ۵۰۰ سانتیمتر مربع می‌باشد، که دارای حدود ۲۰۰ تار مو در سانتی‌متر است؛ ولی واحد شمارش موی سر گرافت است نه تار مو. هر گرافت از چند تار مو تشکیل شده که از ریشه به هم ارتباط دارند.

ساختمان مو

بدن انسان نزدیک به ۵ میلیون تار مو دارد، که پوست سر ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار از این تعداد را در بر می‌گیرد. افراد با موهای بلوند بیشترین تعداد فولیکول‌ها را در سر داشته و بعد از آن‌ها به ترتیب افراد با موهای قهوه‌ای، موهای قرمز و سیاه قرار می‌گیرند. رویش طبیعی موی سر ۱ تا ۰٫۶ سانتیمتر در ماه است. یک تار مو شامل قسمت‌های زیر می‌باشد:

 • شفت یا ساقه مو (قسمتی که از پوست خارج می‌شود و قابل رؤیت است)
 • ریشهٔ مو (قسمتی که زیر پوست قرار گرفته)
 • فولیکول مو (مسیری لوله مانند در ناحیه درم که ریشهٔ مو در آنجا رشد می‌کند)

مژه‌ها و ابروها از چشم در برابر گردوخاک و ذرات هوا محافظت می‌کنند

موهای دست انسان زیر میکروسکوپ

درمان موهای اسیب دیده و شکنندهنشانه های موی آسیب دیدهموی آسیب دیده چیستدرمان موهای آسیب دیده در طب سنتی

در پایان فولیکول بخشی برجسته به نام «بولب» است که پیگمان رنگی ملانین در آن تولید می‌شود، در موهای مشکی این قسمت سیاه بوده و در موهای روشن و سفید، بی‌رنگ می‌باشد. قسمت انتهایی بولب دارای یک فرورفتگی است و بافت پیوندی که از درم به این قسمت وارد شده «درمال پاپیلا» نامیده می‌شود. درمال پاپیلا توسط مویرگ‌های خونی تغذیه می‌شود و مسئول تولید موی جدید می‌باشد. ترکیب اصلی مو یک پروتئین ساختمانی محکم به نام «کراتین» می‌باشد این پروتئین در ناخن و سطح خارجی پوست هم وجود دارد.

درمان موهای اسیب دیده و شکنندهنشانه های موی آسیب دیدهموی آسیب دیده چیستدرمان موهای آسیب دیده در طب سنتیترمیم موهای آسیب دیده با دکلرهمعجزه ای برای موهای آسیب دیدهدرمان موهای اسیب دیده و شکنندهبهترین شامپو برای موهای آسیب دیده

ساقه مو از سه لایه تشکیل شده:

 1. داخلی‌ترین لایه «مدولا» نامیده می‌شود و فقط در موهای ضخیم بدن (Terminal Hair) وجود دارد، این لایه نور را به خوبی منعکس می‌کند و باعث می‌شود رنگ مو در آفتاب نسبت به سایه متفاوت باشد.
 2. لایه میانی «کورتکس» نامیده می‌شود و لایه‌ای است که استحکام و رنگ و حالت مو را مشخص می‌کند.
 3. خارجی‌ترین لایه «کوتیکول» نامیده می‌شود، این لایه نازک و بدون رنگ می‌باشد و نقش آن محافظت از لایه ضخیم و ملانین دار کورتکس می‌باشد.

سیکل طبیعی رشد و ریزش مو:

برای درک علت ریزش مو لازم است که سیکل طبیعی رشد مو را بدانیم.موی انسان به صورت دوره رشد- استراحت، رشد می‌کند. این سیکل سه مرحله دارد:

 1. آناژن: مرحله رشد
 2. کاتاژن: مرحله پسرفت
 3. تلوژن: مرحله استراحت
بهترین شامپو برای موهای آسیب دیده
درمان موی مرده
درمان سوختگی مو با دکلره
درمان موهای سوخته با روغن زیتون
بهترین احیا کننده مو

به دنبال دوره‌های رشد (آناژن) ۸–۲ ساله (به‌طور متوسط سه ساله) یک دوره کوتاه ۴–۲ هفته‌ای داریم که طی آن مو کاملاً پسرفت می‌کند (کاتاژن) سپس مرحله استراحت (تلوژن) شروع شده و ۴–۳ ماه طول می‌کشد. ریزش مو تنها هنگامی اتفاق می‌افتد که سیکل رشد بعدی شروع شده و یک موی دیگر رشد می‌کند. به‌طور متوسط روزانه ۱۰۰–۵۰ موی در مرحله تلوژن می‌ریزند. این ریزش مو طبیعی است و همان ریزشی است که در هنگام دوش گرفتن و برس زدن مو دیده می‌شود. این موها دوباره رشد خواهند کرد. در هر زمان کمتر از ۱۵٪ موها در مرحله استراحت هستند و بعد از گذشت ۳ تا ۴ ماه این موها می‌ریزند و به جای آن‌ها موهای جدیدی رشد می‌کنند.

مشکل زمانی آغاز می‌شود که موهای ریزش یافته بیشتر و سریع تر از موهای رویش یافته جدید باشند یا رشد موهای جدید ضعیف شود در این حالت بعد از مدتی از تعداد کل موها کاسته شده و فرد متوجه کاهش حجم موهایش می‌شود؛ لذا درعلم پزشکی زمانی می‌گویند، فرد دچار ریزش مو شده‌است که در طول روز بیش از ۵۰ تا ۱۰۰ تار موی او بریزد یا اگر حدود ۱۰۰ تار مو را گرفته و بکشند بیشتر از ۴ تا ۵ تار مو کنده شود و بریزد. عوامل مختلفی می‌توانند روی سیکل رویش مو اثر گذاشته و باعث ریزش موی دائم یا موقت شوند.

شایع ترین علت ریزش موی سر هم در آقایان و هم در خانم‌ها ریزش موی هورمونی– ژنتیکی یا آندروژنتیک (Androgenetic alopecia) می‌باشد، از دیگر عوامل می‌توان به سابقه تب بالا، بیماری‌های تیروئید، کم خونی، رژیم‌های غذایی خاص، زایمان و شیردهی، مصرف بعضی داروها، بیماری‌های التهابی یا عفونی پوست سر، مواد شیمیایی، شیمی درمانی، استرس و غیره اشاره نمود که در ادامه هر یک را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم:

ریزش موی آندروژنتیک:

بهترین نرم کننده موی رنگ شده
معجزه ای برای موهای آسیب دیده
درمان موهای خشک و وز
ترمیم ریشه مو
درمان کوتیکول مو
درمان خشکی موهای رنگ شده
درمان موهای آسیب دیده در طب سنتی

معمول ترین و شایع ترین علت ریزش مو در آقایان و خانم‌ها عامل پر قدرت آندروژنتیک می‌باشد. اصطلاح «آندرو» از آندروژن یا هورمان‌های مردانه ساز مانند «دی هیدروتستوسترون» و «تستوسترون» گرفته شده که وجود آن‌ها برای ریزش موی آندروژنتیک هم در آقایان و هم در خانم‌ها لازم هستند و «ژنتیک» نشان از ژنی دارد که به ارث رسیدن آن برای بروز این نوع ریزش مو لازم است. در آقایان میزان فراوانی طاسی، ۳ نفر از هر ۵ مرد تا قبل از سن ۵۰ سالگی می‌باشد، درحالی که در زنان، ۱ نفر از هر ۴ زن از دست دادن مو و نازک شدن مو را تجربه می‌کنند و بعد از یائسگی بیشتر مستعد طاسی هستند.

در آقایان بعد از بلوغ به دنبال افزایش سطح هورمون‌های آندروژنی نازک شدن موها و عقب رفتن موهای ناحیه پیشانی شروع می‌شود. عقب رفتن خط رویش مو در شقیقه‌ها در اکثر مردان سفیدپوست، چه آن‌هایی که ریزش موی آندروژنتیک در آینده پیدا می‌کنند و چه آن‌هایی که پیدا نمی‌کنند، دیده می‌شود اما در آن‌هایی که ریزش موی آندروژنتیک دارند ریزش موی شقیقه‌ها به نواحی عقب‌تر پیشروی و به قله سر ختم می‌شود.

موهای پشت و بغل سر چون عموماً فاقد گیرنده‌های هورمون مردانه می‌باشند، ریزش پیدا نکرده و تا آخر عمر باقی می‌مانند.در زنان هم این نوع ریزش مو ایجاد می‌شود ولی معمولاً باعث نازک شدن مو و ریزش منتشر در سر می‌شود.

عدم تعادل بین هورمون‌های زنانه و مردانه می‌تواند سر چشمه ریزش مو در خانم‌ها گردد. به همین دلیل دادن آزمایش‌های هورمونی الزامی است. اغلب زنان با الگوی ریزش زنانه هیچ علائم کلینیکی یا بیوشیمیایی دال بر هورمون جنسی مردانه (آندروژن) اضافی نشان نمی‌دهند. حتی در مواردی با وجود سطح طبیعی تستوسترون، حساسیت بیش از حد نسبت به آندروژن‌ها یا تعداد بیش از حد گیرنده‌های موجود در فولیکول‌های موی سر سبب ریزش مو می‌گردند.

میزان آندروژن‌ها برای بروز ریزش مو، لازم نیست بیشتر از حد طبیعی باشد. اگر ژن ریزش مو موجود، و آندروژن‌ها حتی در حد طبیعی باشند، ریزش موی آندروژنتیک بروز می‌کند. آندروژن‌ها مهم‌ترین فاکتورهای اثرگذار در ریزش موی سر انسان هستند. رشد سبیل، موهای زیربغل و ناحیه کشاله ران به آندروژن‌ها وابسته است. رشد موی سر وابسته به آندروژن‌ها نیست ولی وجود آندروژن‌ها برای ریزش موی مردانه لازم هستند.

در سلول‌های خاصی از بدن هورمون تستوسترون توسط آنزیم ۵- آلفا ردوکتاز به هورمون قوی تر دی هیدرو تستسترون تبدیل می‌شود، درمال پاپیلای فولیکول مو گیرنده‌های زیادی برای این هورمون داشته و این هورمون اثری مخرب بر روی فولیکول‌های سر دارد و باعث ضعیف شدن آن‌ها شده و موهای رشد یافته جدید مرتباً نازک‌تر شده تا اینکه دیگر مویی از آن فولیکول رشد نمی‌کند.

دی هیدرو تسترون (DHT)از طریق کوتاه کردن سیکل رشد مو باعث می‌شود موی ضخیم در فولیکول‌های دارای گیرنده این هورمون به موی کرکی و نازک تبدیل شود این کار باعث می‌شود یک فولیکول قبل از رسیدن به مرحله آخر رشد به‌طور زودرس وارد فاز استرحت شده و رشد بیشتر آن متوقف می‌شود. تصویر زیر یک فولیکول مو که از نظر ژنتیکی حساس به آندروژن می‌باشد را نشان می‌دهد که از فاز آناژن به تلوژن رسیده و سپس وارد مرحله آناژن جدید شده در حالی که کوچکتر و نازک‌تر و کمرنگ تر از قبل به نظر می‌رسد.

در صورتی که این سیکل رشد معیوب چند بار تکرار شود یک موی ضخیم به موی کرکی تبدیل شده سپس به تدریج تمام موهای ناحیه گرفتار، درگیر این جریان شده و با گذشت زمان سر توسط موهای کرکی نازک پوشیده می‌شود. تولید پیگمان (دانه رنگی) نیز کاهش پیدا می‌کند و موها کمرنگتر می‌شوند. نهایتاً ناحیه مبتلا، کم پشت به نظر رسیده و ممکن است طی زمان از مو خالی شود.این پدیده کرکی شدن یا مینیاتوری شدن مو نامیده می‌شود.

مردان و زنان دچار ریزش مو، ژن‌های مربوط به ریزش مو را از یک یا هر دو والدین خویش به ارث می‌برند. این ژن در مردان به صورت اتوزومال غالب و در زنان اتوزومال مغلوب ظاهر می‌شود. در مرحله تشکیل جنین ژن طاسی باعث می‌شود یک سری از فولیکول‌های مو نسبت به دی هیدرو تستوسترون حساس شوند و بعد از بلوغ به دنبال افزایش سطح هورمون‌های آندروژنی این فولیکول‌های حساس به مرحله کرکی شدن وارد شده و از بین می‌روند. سن شروع، میزان و سرعت ریزش مو در هر فرد فرق می‌کند. چرب بودن مو، استفاده از ژل و سشوار بیش از حد، بیماری‌های شدید، سوء تغذیه یا کمبود ویتامین‌ها می‌توانند این روند را تسریع کنند.

جنس انواع مو

جستجوهای مربوط به جنس مو
مواد تشکیل دهنده موساختار موساختمان موانواع نژاد موانواع حالات مونوع موموهای مواجفیزیولوژی مو

موها را از نظر ضخامت می توان به سه دسته تقسیم نمود:

 • موهای نازک
 • موهای معمولی (نرمال)
 • موهای ضخیم

انواع موهای نازک

به موهایی گفته می شود که از حد طبیعی نازک تر بوده و لطیف بودن آنها را می توان با مشاهده و یا لمس کردن تشخیص داد.

انواع مو های معمولی (نرمال)

موی معمولی به مویی گفته می شود که دارای ضخامتی متوسط باشد. موهای معمولی در مقابل مواد شیمیائی مقاوم می باشند و بعد از رنگ یا دکلره معمولاً حالت و زبری موهای ضخیم را پیدا می کنند.

انواع مو های ضخیم

این نوع موها با نگاه و یا لمس کردن کاملاً شناخته شده و از موی طبیعی ضخیم تر می باشند.

طبیعت انواع مو

طبیعت موها را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

 • موهای ظریف و کرکی: در صورت و دست و پا و برخی نواحی دیگر بخصوص در بدن کودکان و بانوان
 • موهای زبر و کوتاه: مانند موهای ابرو و مژه و همچنین موهای داخل بینی و گوش ها
 • موهای بلند و نرم : در سر و زیر بغل و غیره

شکل طبیعی انواع مو

شکل طبیعی موها برحسب نژاد و افراد، متفاوت است ولی به طور کلی، می توان آن ها را به چهار دسته تقسیم کرد:

 • موهای صاف
 • موهای مواج
 • موهای مجعد (فرفری)
 • موهای خیلی فر و وزوز

موهای صاف

اگر موهای شما هیچ پیچ و تاب و موجی ندارد می توان گفت که موهای شما صاف است. افرادی که موهای صاف دارند، بیشتر موهایشان چرب می شود زیرا روغن های طبیعی سرشان راحت تر پایین ریخته می شود. مانند سایر انواع مو این موها نیز بسیار زیبا هستند اما برخی از افراد که موهایشان صاف است دوست دارند به موهایشان پیچ و تاب دهند که می توانند با فر کننده مو این کار را انجام دهند.

موهای مواج

اگر موهایتان حالت فر دارد اما فرها بیشتر شکل «S» هستند تا سیم پیچ، یعنی موهای شما از نوع مواج است. بیشتر خانم ها در دنیا با موج های مواج (یعنی موهای که جنسشان بین نوع صاف و فرفری است) زندگی می کنند. این نوع موها خیلی خشک یا خیلی چرب نیستند.

موهای مجعد (فرفری)

این نوع موها فرفری تر از موهای مواج هستند.خانم هایی که موهای فرفری یا مجعد دارند، موهایشان فرهای مارپیچی شل و یا سفتی دارد و ضخامت موهایشان و اندازه فر بودن موهایشان متفاوت است. اگر چه منظم کردن موها در بعضی مواقع دشوار است اما اصلا نیازی نیست که هر روز موهایتان را بشویید زیرا موهایتان خیلی خشک تر از موهای صاف است. در حالی که مدل های مختلفی برای کوتاهی این مدل مو وجود دارد اما به آرایشگری مراجعه کنید که تجربه کافی برای کوتاهی موی فر یا مجعد را دارد.

موهای خیلی فر و وزوزی

موهای خیلی فر (در اصطلاح سیم تلفنی) نوعی از موهای مجعد است که بسیار زبر هستند و ترکیبی از فرم های مو به شکل «Z» و «S» هستند. خانم هایی که این مدل موها را دارند از ترس این که موهای آشفته ای داشته باشند، معمولا موهای خود را کوتاه نگه می دارند اما در حال حاضر استایل های مختلفی برای کوتاهی این مدل موها وجود دارد که می توانند از آن ها بهره ببرند.

روش شستشوی انواع مو

تشخیص انواع موانواع نژاد موانواع حالات موآشنایی با انواع موروش صحیح شستن موهای بلندانواع مو پسرانهنوع موموهای مواج

الف ـ طریقه شستشوی موهای چرب:

این نوع موها را فقط یک روز در میان بدون چنگ زدن ، ماساژ دادن ، برس کشیدن باید شتشو داد بدین ترتیب که موها را در کف دستها قرار داده و بطور دورانی پوست سر را می شویم بی آنکه ناخنها و یا نوک انگشتان پوست سر تماس حاصل کند دودست شستشو در هر بار استحمام کافی می باشد.

ب ـ طریقه شستشوی موهای خشک:

این فراد از خشکی بیش از اندازه موها رنج می برندبرای رفع این مشکل از نظر شستشو به ترتیب زیر عمل می کنیم. برای نظافت و شستشوی این موها می توان دو روز درمیان موها را شست ولی بهتر آن است از قاعده کلی استفاده کرده و همان یک روز درمیان بدون خشونت وبه آرامی سر را شستشو داد ، البته با ماساژ بسیار آرام و بدون چنگ زدن وبرس کشیدن موها پوست سر را باید شست دو بار شستشو در هر وهله استحمام کافی می باشد.

ج ـ طریقه شستشوی موهای عادی:

موهای معمولی را که پوست سر نه چرب و نه خشک است بین روش شستشوی موهای چرب و خشک عمل می شود. مطلبی که باید تذکر داد اینست که کسانیکه به عللی موهایشان را از دست دادهاند و یا طاس شده اند و یا موها را که از ته ماشین کرده انده اند می توانندبا کف دستها به آرامی و بدون خشونت و تاکید پوست سر را کاملا بشویند. روشهایی که گفته شد برای شستشوی انواع موهای سر می باشد و هر کس به علم به اینکه دارای چند نوع مویی می باشند می توانند از روشهای ذکر شده استفاده نمایند.

خیلی اوقات ما از نوع موهای خود اطلاعی نداریم. مثلا موقع خرید محصولات مراقبت مو یا حتی موقع شینیون کردن و مدل دادن به مو، بسیاری از افراد در تشخیص نوع موها مشکل دارند.در تشخیص نوع موها فاکتورهای زیادی وجود دارد که شامل حجم مو، قطر تار مو، تخلخل مو، چربی مو، کشسانی مو و الگوی فری مو می شود. در این مقاله می خواهیم نگاهی بر انواع موها بیندازیم و به شما در تشخیص ن وع مو کمک خواهیم کرد.

حجم مو

حجم موها با تعداد مویی که بر روی سر است رابطه مستقیم دارد. حجم مو به قطر تارهای مو نیز وابسته است. ممکن است شما موهایی نازک ولی پرحجم داشته باشید و برعکس موهایی ضخیم ولی کم حجم. موها از نظر حجم به سه دسته تقسیم بندی می شوند که با تست آینه قابل تشخیص هستند.روبروی آینه بایستید و دسته ای بزرگ از موها را در دست بگیرید و به سمت بیرون بکشید. میزانی از پوست سر که شما می توانید ببینید، حجم موهای شما را مشخص می کند.

 • موهای کم حجم و کم پشت: اگر به راحتی می توانید پوست سر خود را ببینید، موهایی کم حجم و کم پشت دارید که به معنای تراکم کم مو در سر است.
 • تراکم موی متوسط: اگر شما می توانید بخش کمی از پوست سر را از زیر موها ببینید، تراکم موی متوسطی دارید.
 • موهای پرپشت: اگر به سختی می توانید پوست سر خود را ببینید یعنی شما موهای پرپشتی دارید.

قطر تارهای مو

منظور از قطر مو، ضخامت هر تار مو می باشد. این روش یکی از دقیق ترین راه تشخیص نوع مو است. برای اینکه بفهمید موهای شما نازک، متوسط یا ضخیم است، تست تار مو را انجام دهید.برای این تست کافی است یک تار مو را بین انگشت شست و اشاره خود قرار دهید.

 • موی نازک: اگر به سختی می توانید تار مو را بین انگشتان خود احساس کنید، موهایی نازک دارید. در برخی موارد، تار مو به قدری نازک است که حتی به سختی دیده می شود.
 • ضخامت متوسط مو: اگر بتوانید تار مو را کمی احساس کنید، موهایی با ضخامت متوسط دارید.
 • موی ضخیم و کلفت: اگر کاملا بتوانید مو را بین انگشتان احساس کنید، موهایی ضخیم دارید.

برای تشخیص ضخامت مو می توانید تارهای مو را با نخ خیاطی مقایسه کنید. یک تار مو را در ادامه یک تکه نخ خیاطی قرار دهید. اگر تار مو به اندازه ضخامت نخ و یا حتی بیشتر بود، می توان نتیجه گرفت که موهای شما ضخیم و کلفت است. اما اگر ضخامت تار مو تقریبا به اندازه یا کمی نازک تر از نخ بود موهایی با ضخامت متوسط و اگر تار مو بسیار نازک تر از نخ بود، موهایی نازک با ضخامت کم دارید.

تخلخل مو

تخلخل مو به عبارتی توانایی تارهای مو در جذب و نگه داری رطوبت است. هر چه تخلخل مو بیشتر باشد، رطوبت و مواد بیشتری به خود جذب می کند. البته تخلخل بیش از حد نیز موجب آسیب به مو می شود.دانستن میزان تخلخل مو به شما در انتخاب محصولات مناسب با مو کمک خواهد کرد. برای تست تخلخل مو باید یک تار مو را در یک فنجان آب بیندازید تا میزان تخلخل مو مشخص شود.

تخلخل زیاد مو: اگر تار مو به ته فنجان برود، موهای شما پرتخلخل است. موهای پرتخلخل مستعد آسیب هستند چرا که مواد شیمیایی محصولات مراقبت مو را بیشتر و سریعتر جذب می کنند. همینطور این موها وز و زبر خواهند شد. همچنین موهای پرتخلخل پس از شستشو سریعتر خشک می شوند. جذب مو به دلیل تعداد فراوان خلل و فرج در تارهای مو زیاد است. این اتفاق معمولا به دلیل استفاده مکرر از محصولات شیمیایی یا آرایشی می افتد. موهایی که تخلخل زیادی دارند، معمولا به خوبی هیدراته نمی شوند و آبرسانی مو هرگز انجام نمی شود.

تخلخل متوسط یا نرمال مو: اگر مو در میان آب بماند و غرق نشود، تخلخل نرمال دارد. این نوع موها مقدار مناسبی از رطوبت را جذب می کنند. پس از شستشو موها احساس خیسی دارند و در عین حال خیس و چسبنده نیست. موهایی با تخلخل نرمال به مراقبت زیادی نیاز ندارند و حالت دهی به آنها آسان است. همچنین این نوع مو کمتر مستعد آسیب هستند.

تخلخل کم مواگر مو در سطح آب شناور بماند، به این معناست که موهایی با تخلخل کم دارید. یعنی بسیار طول می کشد تا موهای شما خشک شود و حالتی چسبنده خواهد داشت. در این نوع مو، کوتیکول تارهای مو خلل و فرج کمی دارد که توانایی مو در جذب آب را بسیار پایین می آورد. بعد از شستن موها، آب بر روی کوتیکول مو باقی می ماند و محصولات مراقبت مو نیز به جای اینکه به داخل مو نفوذ کنند، بر روی سطح مو باقی می مانند.

چربی مو

درک میزان چربی مو به شما در دانستن اینکه هر چند وقت یکبار باید موها را بشویید، کمک می کند. همینطور شما می توانید محصولات مراقبتی مناسبی برای موی خود انتخاب کنید مانند شامپوها و نرم کننده ها، زیرا موهای چرب ترشحات بیشتری تولید می کنند.موهای خود را قبل از اینکه به رختخواب بروید به خوبی بشویید و اجازه دهید با هوا خشک شود. فردا صبح برای اندازه گیری چربی مو، بر روی پوست سر تست پچ انجام دهید. برای این کار کافی است یک دستمال کاغذی را بر روی فرق سر یا پشت گوش ها بمالید. میزان چربی روی دستمال کاغذی، مقدار چربی موی شما را تعیین می کند.

 • موهای چرب: اگر میزان چربی روی دستمال کاغذی زیاد است، پوست سر و موهای شما چرب است. بنابراین باید 4 تا 5 بار در هفته موهای خود را بشویید.
 • موهای نرمال: اگر مقدار ناچیزی چربی بر روی دستمال کاغذی مشاهده شد، چربی پوست سر شما نرمال است. 1 تا 2 بار شستشو در هفته برای این نوع موها کافی است.
 • موهای خشک: اگر دستمال کاغذی پس از تست پچ چرب نشود، نشان دهنده کم آبی موها است. برای مراقبت از موهای خشک باید از محصولاتی استفاده شود که به آبرسانی مو کمک کند.
 • موهای مختلط: اگر فرقی بخش های خاصی از سر چربی داشت، این نشان دهنده مختلط بودن موها است. در این نوع موها معمولا موهای پشت گوش و شقیقه ها چربی بیشتری دارند.

کشسانی موها

کشسانی مو به معنی میزان کشسانی یک تار مو است به طوری که مو بتواند به حالت قبل خود بازگردد. این تست مشخصه خوبی برای بررسی سلامت مو است. موهایی که خاصیت کشسانی زیادی دارند، درخشندگی و زیبایی بیشتری دارند و به عنوان مستحکم ترین نوع مو شناخته می شوند.برای دانستن میزان کشسانی مو باید یک تار موی خیس را بکنید و تا حد ممکن آن را بکشید. موها از نظر کشسانی به سه دسته تقسیم می شوند.

 • کشسانی زیاد: اگر تار مو بدون اینکه پاره شود کش بیاید، به معنای کشسانی بالای مو است و در نتیجه نشان دهنده استحکام زیاد مو است. موهای کشسان(هنگامی که مرطوب باشد) می تواند تا 50 درصد طول خود کش بیاید بدون اینکه بشکند. اغلب موهای زبر و خشن این ویژگی را دارند.
 • کشسانی متوسط: اگر موها کمی کش بیاید، به معنی خاصیت کشسانی متوسط است. بیشتر خانم ها موهایی با کشسانی متوسط دارند. شما می توانید با استفاده از روغن مو و ماسک مو استحکام موها را بیشتر کنید.
 • کشسانی کم: موهایی که در تست کشسانی مو فورا شکسته می شوند، خاصیت کشسانی  پایینی دارند.

این نوع موها مستعد شکنندگی هستند و به مراقبت های ویژه ای احتیاج دارند. مواد شیمیایی قوی کشسانی و استحکام موها را کم می کند. بنابراین باید از شامپوهایی استفاده شود تا کوتیکول مو را مستحکم کند.

الگوی فری مو

به موهای خود نگاه کنید. آیا موهای شما مجعد، حالت دار، صاف یا فر و وز است؟4 نوع حالت مو وجود دارد. فولیکول مو و ساقه مو مشخص می کنند که موهای شما چه حالتی داشته باشند. انحنا و زاویه فولیکول مو و مدلی که مو در سر رشد می کند الگوی فری مو را مشخص می کند.در بخش زیر، به بررسی انواع حالت مو می پردازیم. با دقت موارد زیر را دنبال کنید تا نوع حالت موی خود را متوجه شوید.

نوع 1: مو صاف

این نوع مو، صاف و بدون هیچ حالتی می ماند. به طوری که از ریشه تا انتهای مو صاف و بدون حالت است. بافت مو نرم و ابریشمی و مو به شدت براق و درخشان است. فر کردن و حالت دهی به این نوع مو بسیار دشوار است و معمولا خانم هایی که موهای صافی دارند، جنس موها نیز نازک است. علاوه بر صافی موها، موهای صاف مقدار زیادی چربی از خود ترشح می کنند.

نوع 2: مو حالت دار

موهای ویوی یا موهای حالت دار نوعی از مو است که نه صاف است نه فر. این نوع مو بین این دو نوع مو قرار می گیرند. موهای حالت دار در بخش پایینی مو کمی حالت و فری دارند. حالت دهی به این موها آسان است و بافت مو کمی زبر و از نظر ضخامت مو کلفت است. موهای حالت دار به دو زیر مجموعه دسته بندی می شوند:

 • 2A: موهای کم حجم حالت دار
 • 2B: موهایی با حجم متوسط و حالت دار
 • 2C: موهای حالت دار پرپشت

نوع 3: مو مجعد

بهترین راه برای تشخیص این نوع حالت مو، بررسی تارهای مو است به طوری که این نوع موها حالتی شبیه به S دارند. این نوع مو حتی با صاف کردن نیز هنوز فر باقی می مانند. این نوع مو نسبت به موی صاف و حالت دار حجم بیشتری دارند. موهای مجعد مستعد وز شدن و گره خورن هستند. نوع 3 نیز به سه زیرمجموعه تقسیم می شوند:

 • 3A: فرهایی شل و باز دارند.
 • 3B: فرهایی متوسط دارند.
 • 3C: فرهایی فشرده و درهم دارند.

نوع 4: مو فر و وز

مو وز و فر زبر و خشن به نظر می رسند ولی درواقع موهایی شکننده و نرم هستند. اگر از این نوع موها به خوبی مراقبت نشود، فورا آسیب می بینند و می شکنند. موهای وز و فر تراکم بالایی دارند و فری مو بسیار فشرده است. حالت فری مو در این گروه شبیه به Z است. موهای وز و فر به سه دسته تقسیم می شوند:

 • 4A: موها نرم هستند.
 • 4B: موهایی زبر دارند.
 • 4C: موها زبر و سیم مانند هستند.

اکنون که شما اطلاعاتی در زمینه انواع مو کسب کرده اید، به راحتی می توانید نوع موهای خود را تشخیص دهید و از محصولات مراقبتی مو که برای موهای شما مناسب است بهره مند شوید. تشخیص درست نوع مو در واقع به منزله عبور نیمی از مسیر است. زمانی که این کار را انجام دهید، مراقبت از مو آسان خواهد شد.

مراقبت و نگهداری صحیح از مو

هر مويي به طور طبيعي سالم و زيباست، ولی فعاليت‌های روزمره، آلودگی‌ها، استرس‌ها و پرتوهای ماورا بنفش نور خورشيد (از طريق ايجاد راديكال‌های آزاد) موجب تخريب ساختمان مو و مخصوصا ريشه موها می ‌شوند.

دراینجا شمارا با روشهای درست وهمچنین راههای نادرست نگهداری از موها اشنا می کنیم:

برای داشتن موهای شاداب و درخشنده موها را با آب ولرم شست و شو دهید.آب داغ روغن طبیعی موجود در موها را که نقش حفاظتی برای مو دارد را از بین می برد . در نتیجه مو درخشندگی و شادابی خود را از دست می دهد . اما این به این معنا نیست که برای رهایی از موهای شکننده و نازک موهای خود را با آب سرد بشویید .

تقویت موی نازک با سیلیکون

موی نازک و مرده شکایت شایع زنان است ، حالت دهنده های مختلف فقط موها را نرم می کنند . بهترین راه استفاده از محصولاتی است که حاوی سیلیکون است . این مواد تار های نازک مو را با یک غشاء نازک می پوشانند و موجب پر پشت شدن مو ها می شوند و از چرب به نظر رسیدن موها جلوگیری می کنند. اثر سیلیکون بر روی مو حتی بعد از شست و شوی هم باقی می ماند .

مصرف ماهی و آجیل برای داشتن موهای سالم

همه مواد غذایی مقوی موهای سالم را برای فرد به همراه دارد .برای داشتن موهای سالم باید مصرف ماهی و آجیل را افزایش دهید .پروتئین و امگا سه که در این مواد غذایی وجود دارد ، کمک شایانی به داشتن موهای سالم می کند .از جمله مواد مغذی دیگری که برای داشتن موهای شاداب می توان به آن اشاره کرد عبارتند از سبزیجات ، حبوبات و هویج .افراد باید مراقب رژیم های غذایی که امروزه با هدف کاهش سریع وزن رایج شده اند باشند ، این رژیم ها می تواند آسیب زیادی به مو وارد کنند . برخی رژیم های لاغری بدن را از تمام مواد مغذی مهم محروم می کند .

از مدل هایی که به موی شما آسیب می رساند پرهیز کنید.توصیه می شود بیش از سه ماه از اکستنشن استفاده نکنید . دم اسبی کردن و بافتن بیش از حد مو ها باعث شکننده شدن مو می شود .هنگامی که مو خیس است شکننده تر است بنابراین از بستن مو در این حالت باید اجتناب کرد .برای درمان شوره سر از روغن ها استفاده نکنید

خشک دلیلی بر ایجاد شوره مو نیست . بسیاری از افراد از شوره سر که اختلالی بسیار جزئی است شکایت می کنند . استفاده از روغن های مختلف بر روی سر برای از بین بردن شوره موها فقط باعث تشدید این مشکل می شود . شامپوهای دارویی ضد شوره را که متخصصان توصیه می کنند و یا آن دسته از شامپوهایی که در داروخانه ها به فروش می رسد می تواند کمک به سزایی به درمان شوره سر می کنند .زمانی که از شامپوی ضد شوره استفاده می کنید باید به حداقل پنج دقیقه بر روی سر باشد و سپس مو را آبکشی کنید .

ترمیم موخوره با پروتئین

رنگ کردن مداوم مو ها ، دکلره کردن ، کراتینه کردن ،سشوار کردن زیاد موها باعث آُسیب لایه خارجی مو می شود .خوشبختانه محصولات زیادی برای ترمیم مو خوره وجود دارد ، برای ترمیم موخوره باید از شامپوها و حالت دهنده هایی که حاوی پروتئین است باید استفاده کرد .ترمیم موخوره با مصرف مداوم محصولات پروتئینی از بین می رود .

حجیم شدن موها

پر پشتی مو پدیده ای ارثی است اما شیوه محافظت و رسیدگی به مو هم بر پرپشتی مو تاثیر می گذارد . افراد مو قرمزمعمولاً مو هایی ضخیم تر دارند، در حالی که تارهای موی افراد بلوند باریکتر اما بیشتر است . خوشبختانه شما می توانید مو های خود را با هر رنگی که هست حجیم تر کنید . از نرم کننده ها یی که گیاهی هستند استفاده کنید . ابتدا ریشه موهای خود را خشک کنید. اگر موهای شما خیلی نازک است، هنگام خشک کردن، فر یا حالت دادن آنها از حرارت کم استفاده کنید.

از حرارت زیاد برای خشک کردن مو خودداری کنید

استفاده از حرارت زیاد در سشوار برای خشک کردن صرفا برای صرفه جویی در زمان است . استفاده از سشوار با حرارت زیاد باعث ایجاد مو خوره می شود . باید سعی شود تا حدامکان استفاده از سشوار را به حداقل برسانید .

موی سشوار کشیده مجلسینحوه صحیح سشوار کشیدن مو مردانهحالت دادن موی کوتاه با سشوارمدل مو سشوار کشیده مردانهطرز سشوار کشیدن موی بلندچرا مو حالت نمی گیرد

شانه کردن کمتر به ریزش مو کمتر کمک می کند

برس کشیدن بیش از حد باعث ریزش بیشتر مو می شود . البته ریزش مقادیری از مو در طول روز طبیعی و نرمال است . هر فرد 50 تا 100 تار مو را در روز از دست می دهد . این موها موهایی هستند که رشدشان متوقف شده است .برای به حداقل رسیدن ریزش مو از برس هایی که نوک گرد دارند استفاده کنید .هم چنین از شانه کردن مو در زمانی که موها خیس است خودداری کنید .

از تغییر رنگ موی ناگهانی دوری کنید

ممکن است فردی موهای تیره داشته باشد و تمایل به بلوند کردن موهای خود داشته باشد و یا این که فرد با موهای بلوند است و تمایل به داشتن موهای سیاه دارد. باید توجه داشت که تغییر رنگ ناگهانی موها آسیب زیادی به مو وارد می کند .برخی از متخصصان بر این باورند که تا سه درجه تیره یا روشن کردن رنگ مو ، آسیب کمتری را به مو وارد می کند .

از مو های خود در برابر نور خورشید محافظت کنید

همان طور که نور خورشید آسیب های برای به همراه دارد به همان میزان برای مو هم مضر است . قرار گرفتن مو در معرض مستقیم نور خورشید باعث خشکی می شود به خصوص وقتی مو ها رنگ شده باشد .

روشهای نادرست در نگهداری موی سر

تعدادی از این دلایل ارثی هستند و گاهی استفاده از یک محصول نامناسب و تغذیه نادرست موجب این مشکلات و موارد نظیر آن میشوند. اما ما گاهی بدون توجه یا بر اثر اطلاعات نادرست، با موی خود طوری رفتار میکنیم که بیش از پیش آسیب میبیند.

1. شامپو کردن روزانه

بهترین حالت و شرایط مو در زمانی است که چربیهای طبیعی پوست سر بتوانند به نوک موها برسند. به همین دلیل بسیاری از متخصصین مو توصیه میکنند که موها را یک روز در میان یا حتی دو روز در میان شامپو کنید.

2. موهای بلند خود را همواره در یک نقطه خاص جمع میکنید

افرادی که عادت دارند موی بلند خود را با یک کش به صورت “دم اسبی” در پشت سر جمع کنند، مراقب باشند. تارهای مو در کشهای موی سر-از هر جنس و اندازه- گیر کرده و شکسته یا کنده میشوند. بنابراین برای جلوگیری از خالی شدن بخشهای خاصی از مو، هر بار محل جمع کردن موها راکمی بالاتر و در مرتبه بعد، کمی پایینتر بیاورید. استفاده از کشهای ضخیم حوله ای یا پارچه ای، در کاهش این حالت بسیار موثر است.

3. شانه کردن موی خیس از ریشه تا نوک مو

شانه کردن موهای خیس از کشیدن برس بر آنها بهتر است، اما کشیدن مو از پوست سر تا نوک و به زور باز کردن گره های آن، موجب کنده شدن نوک موها، شکسهگی ساقه مو و ضعف ریشه میشود. اگر موهایتان بیش از حد در هم گره میخورد، مقدار کمی نرم کننده تنها به نوک موها بزنید، آب اضافه مو را گرفته و ابتدا از نیمه مو تا نوک آنرا در دسته های چک شانه کنید تا گره ها باز شوند تا بتوانید از ریشه تا نوک را به راحتی شانه کنید.

4. براق کردن موها با برس کشیدن فراوان

در دستورات قدیمی زیبایی، برای براق شدن مو چنین روشی توصیه شده بود “موها را به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت و هر دسته را از 15 تا 20 مرتبه برس بکشید” . اما برای حرکت دادن چربی طبیعی مو از ریشه به نوک آن، تنها چند مرتبه معدود برس کشیدن به مو کافی است و بیشتر از آن تنها میتواند به شکسته شدن مو منتهی شود.

5. سشوار کشیدن به مویی که هنوز کاملا خیس است

این کار نه تنها مدل دادن به مو را بسیار مشکل میکند، بلکه به مقدار بسیار زیاد موجب آسیبهای ناشی از حرارت میشود. سشوار باید برای خشک کردن و مدل دادن به موهای نمدار-نه خیس- به کار رود و حداکثر مدت آن باید 20 دقیقه باشد. قبل از حرارت دادن به مو، گیسوی خود را به مدت 5 دقیقه در حوله بپیچید و سپس بگذارید 5 دقیقه دیگر در هوای آزاد خشک شود.

6. نادیده گرفتن پوست سر

برای داشتن موهایی سلامت، پوست سر نیز باید تغذیه شود. ماساژ دادن کف سر با نوک انگشتان به افزایش جریان خون در آن کمک میکند. برای مراقبت بیشتر میتوانید هر از گاهی از مواد مغذی و ماسکهای مخصوص پوست سر استفاده کنید.

7. استفاده از برس نامناسب

برس نامناسب، به خصوص انواع برسهای گرد، تنها موجب از بین رفتن آرایش موی شما شده و حتی ممکن است در میان موها گیر بیافتد. به طور کلی، هر چه موهای شما بلندتر باشد، برس –به خصوص برس گرد- باید قطر بیشتری داشته باشد. اگر میخواهید موهایتان پف کرده و پر حجم به نظر برسند، از برسهای گرد و اگر میخواهید آنها را صاف و نرم آرایش دهید از برسهایی به شکل راکت استفاده کنید.

8. عدم استفاده از اسپری مو

اسپری مو شهرت چندان خوبی ندارد، اما این اسپریها حاوی مواد پلیمری هستند که رطوبت را از مو دور نگه میدارد. بر خلاف باور عمومی، این پلیمر آسیبی به مو نمیرساند و درواقع آنچه بر روی مو میماند و خشک میشود همین مواد پلیمری هستند نه الکل. الکل موجود در این اسپریها، قبل از اینکه مواد به مو برسند، تبخیر میشود. نکته مهم این است که اسپری تنها در حد لازم مصرف شود و به طور مداوم روی مو قرار نگیرد.

9. درمان نکردن شوره سر

اگر موی شما دچار شوره است، نباید آن را به طور موقت با مواد روغنی و پمادهای آرایشی مخفی نمایید، بلکه باید آنرا به طور کامل درمان کنید. شوره سر در واقع نوعی بیماری جلدی است و ارتباطی با خشکی سر ندارد. برای درمان آن هم باید از شامپوهای حاوی اسید سالیسیلک، روی یا سولفید سلنیوم استفاده کنید.

مهم‌ترین محصولات مراقبت از مو سر:

شامپو و ماسک مو

از جمله محصولات مراقبت از مو سر، ماسک مو و شامپو است. تنوع این محصولات در بازار تا اندازه‌ای است که خرید آنان را به فرایندی دشوار برای همگان تبدیل کرده است. در اینجا به نکات ارزشمندی هنگام خرید ماسک مو و شامپو اشاره شده است.

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

در خرید ماسک مو باید به چه نکاتی توجه شود؟

ماسک مو از اساسی‌ترین محصولات مراقبت از مو سر به شمار می‌آید. در خرید این محصول مهم باید به ترکیبات آن توجه کرد. می‌توان گفت ماسک مویی ارزش خریدن و صرف هزینه دارد که در ترکیباتش از موادی مانند روغن آرگان، ویتامین A، ویتامین E، اسیدهای چرب غیراشباع، امگا 3، امگا 6، امگا 9، کراتین، دایمتیکون، سیلیکون و همچنین گیاهانی همچون نارگیل، آلوئه ورا، بادام و غیره استفاده شده باشد.

چرا باید از ماسک مو استفاده کرد؟

ماسک موی مناسب، سبب رساندن انواع ویتامین‌های مورد نیاز به تارهای مو می‌شود. ماسک‌‌های مو با از بین بردن آلودگی‌ از روی ساقه مو در ترمیم و بازسازی مو نقش مهمی برعهده دارند. اگر به طور مرتب و مداوم از ماسک مو استفاده شود ، بعد از مدتی موهایی ضخیم‌تر و قوی‌تری خواهید داشت.

از جمله مزیت‌های مهم استفاده از ماسک‌ مو، افزایش مقاومت تارهای مو در برابر موخوره، حرارت اتو یاسشوار است.باید دقت کنید که در انتخاب ماسک مو باید به جنس مو و کاربردی که برای ماسک در نظر دارید، توجه کرد.می‌توان به صورت طبیعی و در خانه ماسکی مناسب تهیه نمود. مثلا ماسک طبیعی برای درمان موخوره ترکیبی از موز و عسل است.

استفاده از ماسک مو به عنوان محصول مهم در مراقبت از مو سر

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، بهترین راه برای داشتن موهای سالم و قوی استفاده از ماسک مو است. همچنین، از موثرترین راه‌های مراقبت از مو سر نیز استفاده از ماسک مو است.دقت کنید در کنار فواید بسیار، استفاده روزانه از آن‌ها به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. استفاده از ماسک‌ها یک یا دو بار در هفته برای موهای طبیعی و نرمال کافی است.در صورتی‌که موهایتان بسیار خشک یا آسیب دیده‌‌ است، می‌توانید با توجه به میزان آسیب‌دیدگی یا خشکی مو، دفعات استفاده از ماسک مو را بیشتر کنید.

آشنایی با انواع گوناگون ماسک‌های مو

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

ماسک مو جامد: این ماسک‌های مو برای استفاده در حمام است.

ماسک مو درخشان کننده و تغذیه کننده گارنیه

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

برند فرانسوی «گارنیه» (Garnier) محصولات آرایشی و بهداشتی با کیفیتی را طراحی و تولید می‌کند. یکی از این محصولات برای مراقبت از موی سر تهیه شده است. این ماسک مو با نام «Argan Camelia» شناخته می‌شود. Argan Camelia متعلق به سری پرفروش و محبوب «Ultra Doux» است. این ماسک برای تقویت و مرطوب کردن موی سر طراحی شده و عملکرد بسیار خوبی دارد. با توجه به حجم 300 میلی‌لیتری این ماسک تا مدت زیادی به خرید ماسک موی جدید احتیاج نخواهید داشت.

ماسک مورد بحث حاوی عصاره‌ی گل کاملیا و روغن آرگان است. این ترکیب طبیعی موی سر را به شکل عجیبی تقویت می‌کند. قوطی Argan Camelia به رنگ نارنجی ساخته شده است. روی این قوطی نام این محصول و نشان تجاری گارنیه را مشاهده می‌کنید. خرید ماسک موی گارنیه Argan Camelia با توجه به خاصیت تقویت‌کنندگی و نرم‌کنندگی، حجم 300 میلی‌لیتری، برند شناخته‌شده و حجم 300 میلی‌لیتری‌اش برای شما به‌صرفه خواهد بود.

ماسک مو ترمیم کننده موهای خشک و آسیب دیده گلیس

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

ماسک موی مدل «Ultimate Repair» از برند «گلیس» (Gliss) ترمیم‌کننده‌ای عالی برای موهای خشک و آسیب‌دیده است. این ماسک حاوی کراتین است که هم موها را تقویت می‌کند و هم باعث نرمی و روانی آن می‌شود. استفاده‌ی مداوم از این محصول، مقاومت موها را تا 90 درصد افزایش می‌دهد و به موهای آسیب‌دیده ظاهری کاملا طبیعی و زیبا می‌بخشد. ماسک ترمیم‌کننده‌ی گلیس را باید پس از شست‌وشوی موها روی کل مو قرار داده و به‌آرامی ماساژ داد. پس از یک تا سه دقیقه باید آن را کاملا آبکشی کرد. به همراه این ماسک از نرم‌کننده استفاده نکنید؛ این ماسک به‌تنهایی موها را نرم و لطیف می‌کند.

ماسک موی گلیس از انواع محصولات زیرمجموعه‌ی شرکت «شوارتسکف» آلمان بوده که از کیفیت بالایی برخوردار است. موهای رنگ‌شده به‌خصوص مویی که تحت دکلره تغییر رنگ داده، به مرور و در کمترین زمان دچار آسیب می‌شود و رطوبت طبیعی خود را از دست می‌دهد. پس از این مرحله، مو رو به خشک‌شدن می‌رود و زیبایی‌اش کاهش می‌یابد. ماسک ترمیم‌کننده و نرم‌کننده‌ی گلیس کمک می‌کند که رطوبت مو حفظ شود و مو حالت طبیعی خود را داشته باشد. این ماسک اگر در کنار شامپوی گلیس مصرف شود، نتیجه‌ی بهتری در پی خواهد داشت.

ماسک موی احیا کننده شون مدل Fruity

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

شامپو تقویت کننده مو شون مدل فروتی میکس

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

ماسک موی فروتی میکس شون مناسب برای موهای خشک، آسیب دیده و رنگ شده است که موجب احیا و درخشان شدن تارهای مو می‎گردد. این محصول به طوری فرموله شده است که موجب ترمیم شدن موی آسیب دیده خواهد شد. ترکیبات به کار رفته در این ماسک مو کاملا گیاهی هستند و به همین دلیل خواص فراوانی را به ساقه‎های مو می‎رساند. این ماسک مو حاوی عصاره انار می‎باشد. 

عصاره انار حاوی ویتامین‎های A و B و C و E بوده و سرشار از آهن می‎باشد. این عصاره موجب جلوگیری از تخریب سلول‎ها و ساقه مو و ترمیم میان بافت‎های سلولی و افزایش عمر سلول‎ها با وجود ویتامین E در این ماسک به راحتی برای موها قابل دسترس است. ویتامین A با تمرکز بر روی سلول‎های فرسوده و جوان سازی آن‎ها رشد مضاعفی را برای شما به ارمغان می‎آورد.

ویتامین B دارای خاصیت حجم دهندگی کاملا مناسب به موهای کم پشت می‎باشد و ترمیم غشای سلولی تارهای مو را انجام می‎دهد. ویتامین C فعالیت سلول سالم را حفظ می‎کند و سلول‎ها را در کنار یکدیگر نگه می‎دارد. همچنین این ویتامین ساقه و ریشه مو را تقویت کرده و سیستم عصبی را حفافظت می‎کند و جذب مواد مغذی را به تارهای مو تکامل می‎بخشد. جهت استفاده از این محصول توصیه می‎شود پس از شستشوی موها به مدت 1 تا 2 دقیقه روی ساقه مو گذاشته و سپس آبکشی نمایید.

ماسک مو لورینت مدل کراتینه

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

ماسک مو لورینت (Lorient) کراتینه دارای خاصیت ترمیم و احیا کنندگی و آبرسان خیلی قوی موها می‌باشد. ترکیبات کراتینی موجود در این ماسک مو باعث نفوذ در شکاف‌های ایجاد شده بر روی کوتیکول مو که بر اثر اکسیدان موجود در رنگ و مش بوجود آمده است شده و موجب تزریق حجم زیادی از پروتئین در آن ناحیه می‌شود و از طرفی با ایجاد یک لایه پوشاننده بصورت باندهای دی سولفیدی به مرور باعث ترمیم، تقویت و استحکام موها می‌گردد. ترکیبات کراتینی وظیفه آبرسانی و تغذیه مو را نیز بعهده دارند. ماسک مو لورینت کراتینه، حاوی پروتئین اصلی حفظ ساختار مو بوده و مناسب برای انواع موها ساخته شده است.

ماسک مو مایع و دوفاز : مناسب برای موهای نم‌دار (بعد از حمام) و برای محافظت از موها در برابر حرارت سشوار و اتو مو است.

ماسک مو بدون آبکشی مارال مدل آووکادو

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

ماسک موی مارال، ره‌آورد شادابی و طراوت، درخشندگی و تقویت مو های زیبای شماست . موهای آشفته خشک و وزوزی شکننده تر هستند، استفاده مداوم از رنگ های شیمیایی و همچنین عوامل مکانیکی مثل سشوار و سایر وسایل برقی، همچنین عوامل محیطی مثل گرد و غبار، نور خورشید، آب و هوا به مو آسیب می رساند و ظاهری نامطلوب در مو‌های شما ایجاد می کند؛

حال استفاده از ماسک موی مارال با وجود ویتامین ها جهت آبرسانی به موها و جلوگیری از موخوره و شکنندگی مو باعث درخشندگی و نرمی بیشتر موها شده و ظاهری زیبا را برای شما به نمایش می گذارد. ماسک مو مارال ،تولید شده در کارخانه ای با بیش از ربع قرن سابقه درخشان تولید در صنایع آرایشی و بهداشتی قابل مقایسه با محصولات بهداشتی و مراقبتی مو با استانداردهای جهانی، محصولی کاملا ایمن و سلامت و مورد تائید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است

ماسک مو سریتا مدل Argan

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

ماسک موی سریتا مناسب موهای خشک و آسیب دیده موجب احیا و بازسازی موهای خشک به واسطه کراتین هیدرولیز شده می‎شود. این ماسک مو در حجم 150 میلی لیتر با بسته بندی پمپی به راحتی قابل استفاده بوده و مناسب برای استفاده در حمام می‎باشد. با استفاده از این محصول طراوت، شادابی و درخشندگی موها افزایش یافته و موجب رفع موخوره و شکنندگی موها می‎شود.

در ترکیبات این محصول از کراتین هیدرولیز شده، جلبک قرمز و روغن آرگان نیز استفاده شده است. کراتین هیدرولیز شده باعث افزایش مقدار سیستین به موی آسیب دیده شده و افزایش مقاومت کششی ناشی از مواد شوینده و سایر محصولات سخت را دارد. این ماده با توجه به قابلیت اتصال به رطوبت باعث افزایش محتوای رطوبت مو و بازگرداندن درخشش مو می‎گردد. جلبک قرمز قادر است به درخشندگی و تقویت موها کمک نماید. 

روغن آرگان یک درمان برای مو است که حاوی مقادیر زیادی ویتامین E می‎باشد. این ویتامین باعث افزایش رشد موشده و به عنوان یک آنتی اکسیدان برای تقویت و رشد مجدد مو تاثیر بسزایی دارد. این روغن همچنین می‎تواند به عنوان یک مرطوب کننده برای پوست سر و جهت مبارزه با شوره و پوست سر خشک عمل کند. جهت استفاده از ماسک موی سریتا توصیه می‎شود پس از شامپو کردن ساقه موها را به ماسک آغشته و به آرامی ماساژ دهید و پس از 5 دقیقه موهای خود را آبکشی نمایید.

ماسک مو موزیلا مدل کراتین

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

دایمتیکون(سیکلو پنتا سیلوکسان) مورد استفاده در این ماسک مو با ایجاد روکش نازک غیر چرب بر سطح تار مو موجب تثبیت رنگ مو، کاهش حالت استاتیک مو (الکتریسیته ساکن) و بهبود شانه پذیری مو می گردد؛ و به مو ظاهر صاف و براق تری می بخشد. پس از استفاده از اسپری دوفاز موزیلا نیازی به آبکشی موها نیست. کراتین موجود در این ماسک نه‌تنها به موها نرمی و لطافت می‌بخشد بلکه رطوبت تار مو را حفظ می‌کند و از ایجاد گره در موها جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد موها حالتی خشک به‌ خود بگیرند.

از ویژگیهای این ماسک تاثیر محسوس و سریع ان برروی موهای رنگ شده است. اگر بخواهید از دستگاه‌های حالت دهنده استفاده کنید قبل از آن استفاده از ماسک موی دوفاز موزیلا را به ‌شما پیشنهاد می‌دهیم. محصولات موزیلا دارای کد مجوز بهداشت از سازمان غذا و دارو هستند و از نظر بهداشتی کاملاً تاییدشده و مطمئن محسوب می‌شوند.

ماسک مو استایکس مدل No Rinse

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

ماسک موی بدون آبکشی STYX با ععصاره نعناع موجب ترمیم و تقویت موهای آسیب دیده می شود و یکی از بهترین محصولاتی است که از آسیب و خشکی مو که بر اثر رنگ،مش،دکلره و اتو بوجود آمده اند را تا حد بسیار مطلوی جبران می نماید.

ماسک مو آیس کریم مدل Phyto Plant

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

ماسک مو بدون آبکشی و بعد از حمام آیس کریم علاوه بر تغذیه ی مو ها، فر موها را حلقه‌ای و تقویت می‌کند، قابلیت ارتجاعی و شفافیت را به موها برمی‌گرداند و وز موها را از بین می‌برد. مخصوص موهایی که هم فر ریز و فر درشت دارند که حالت دادن به آنها مشکل می‌باشد. این ماسک مو بعد از حمام و بر روی موهای مرطوب قابل استفاده میباشد تا هم بهتر جذب مو شود و هم حالت دهندگی بهتری داشته باشد. ماسک مو آیس کریم مدل Duo Style نیازی به آبکشی ندارد و میتواند تا حمام بعدی روی موهایتان بماند.

کرم آبرسان مو کامان مدل Amino Min

ماسک مو خانگیماسک مو طبیعیماسک مو چیستمضرات ماسک موماسک مو برای رشد سریع موطرز تهیه ماسک موقیمت ماسک موبهترین مارک ماسک مو

ماسک مو هیرواتر بیوتین زینک کامان حاوی مواد مغذی، عصاره‌ها و روغن‌های گیاهی بوده و به ترمیم موها می‌پردازد. افرادی که موهای خشک، آسیب دیده و رنگ شده دارند، می‌توانند از این محصول استفاده کنند. این ماسک مو خاصیت نرم‌کنندگی دارد و باید در حمام و پس از شستشوی مو با شامپو از آن استفاده کرد. بیوتین و زینک از ترکیبات موثر موجود در این ماسک مو به شمار می‌آیند که سبب احیای مو می‌شوند.

ماسک و نرم کننده موی هیرواتر بیوتین + زینک کامان به افزایش درخشش موها کمک کرده و در عین حال موها را تقویت نیز می‌کند. غلظت مناسب این ماسک مو از برند محبوب کامان این امکان را فراهم می‌آورد که به مدت طولانی از آن استفاده کنید و کاملا مقرون به صرفه است.

تفاوت بین سرم مو و ماسک مو

ماسک مو از راه‌های مهم مراقبت از مو سر است که برای ترمیم و تقویت موی آسیب دیده و خشک استفاده می‌شود. درحالیکه معمولا از سرم مو برای براق کردن، شفافیت و محافظت در برابر حرارت سشوار و یا اتو مو استفاده می‌شود.به عبارتی دیگر، وظیفه اصلی سرم مو بخشیدن ظاهری نرم، درخشنده و براق به تارهای مو است. درحالیکه وظیفه اصلی ماسک مو پیشگیری، درمان و تقویت موهای خشک و آسیب دیده است.

همه چیز در مورد شامپوها

شاید شما نیز جز آن دسته از افرادی باشید که هزینه بسیاری برای شامپویی صرف کردند، و در نهایت هم از آن راضی نبودند. در ادامه سعی خواهیم کرد همه نکاتی که هنگام خرید شامپو باید رعایت کنید، بازگو نماییم.

درحقیقت شامپویی خوب است که در عین سازگاری با موهایتان دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • موهایتان را نرم، شفاف، درخشان و خوش‌حالت کند.
 • عطر مطبوعی داشته باشد.
 • انتظارات شما را براورده سازد. مثلا اگر شامپو ضد شوره خریده باشید، واقعا شوره سرتان را برطرف کند.
 • مواد مضر در ترکیباتش نداشته باشند.
 • رطوبت رسان و نرم‌کننده‌ی خوبی باشد.

ترکیبات یک شامپوی خوب، به عنوان فاکتور اصلی مراقبت از مو سر کدام است؟

همین طور که خود بهتر می‌دانید، از مهم‌ترین محصولات مراقبت از مو سر، شامپوها هستند. در نتیجه ترکیباتشان بسته به کاربردشان متفاوت خواهد بود. با این همه، اجزای اساسی در همه آنها مشترک است و مهم‌ترینشان سورفکتانت است.سورفکتانت‌ دلیل اصلی کف شامپو است. متأسفانه این ماده، جز مواد شیمیایی بسیار خطرناک است.

از این رو باید شامپویی انتخاب شود که در ترکیباتش از سورفکتانت‌های کم‌ضررتر، تقویت‌کننده‌ها و ویتامین‌ها استفاده شده باشد.موادی چون پارابن، فتالات، فرمالدئید نیز ترکیبات خطرناکی‌اند که متاسفانه در بسیاری از شامپوها وجود دارند. هر چند امروزه برندهای خوشنام تولید کننده شامپو یا از این مواد یا استفاده نمی‌کنند و یا در کمترین میزان خود استفاده می‌کنند.

دو نکته مهم و اساسی قبل از خرید شامپو

قبل از خرید، دو نکته اساسی را برای خود کاملا مشخص نمایید.

هدف از خرید: هدف خود را کاملا مشخص کنید. آیا قصد حجم دادن به موهایتان دارید، یا می‌خواهید شوره سرتان برطرف شود؛ یا قصد جلوگیری از ریزش موهایتان را دارید. باید بدانید دقیقا به دنبال چه محصولی هستید. اما در انتخاب شامپوی خود، به تبلیغات زیاد اطمینان نکنید، بیشتر عباراتی مانند تقویت کننده، ثبیت‌کننده، و غیره که بر روی قوطی شامپوها درج شده، تنها جنبه تبلیغاتی دارند. با همه این‌ها، شامپوهای ضدریزش، ضد شوره، حجم‌دهنده و حالت‌دهنده، بیشترین تقاضا را دارند. اگر مشکل ریزش و یا شوره دارید، حتما از شامپوهایی استفاده کنید که پزشکتتان توصیه کرده است نه آنچه تبلیغات به شما تلقین می‌کنند.

توجه به جنس موشامپو، به عنوان فاکتور اساسی در مراقبت از مو سر، باید بر اساس جنس موی شما انتخاب شود. امروزه، برای انواع موهای چرب، خشک، معمولی یا آسیب‌دیده ، شامپوهای گوناگونی در بازار موجود است.

شامپوی مناسب برای مراقبت از مو سر شماست؟

موی چرببه مویی چرب گفته می‌شود که ظرف چند ساعت تا نهایت 1 روز پس از شست‌وشو چرب و براق می‌شود. شامپوی مناسب این موها، شامپویی است که سبوم کمتری داشته باشد و فاقد مواد نرم‌کننده و ترکیبات مضر باشد.

شامپو ضد ریزش و تقویت موهای چرب درمالیفت

بهترین مارک شامپو برای موهای معمولیشامپوی مناسب کف سر چرب و موی خشکشامپو برای موهای خشک و ریزش موبهترین شامپو ایرانی برای موهای خشکبهترین شامپو برای موهای خشک و فرچه شامپویی برای موهای وز خوب استبهترین شامپو برای موهای چرب و کم پشت
 • کمک به رفع ریزش موی سر با علل مختلف (اندروژنتیک و غیر اندروژنتیک)
 • تقویت کننده رشد فولیکول های ضعیف موهای سر
 • پیشگیری از پیری و سفید شدن موهای سر
 • کاهش دهنده ترشحات غدد چربی پوست سر
 • جلوگیری کننده از ایجاد بوی نامناسب پوست سر
 • مناسب جهت مصرف بانوان و آقایان
 • فاقد سولفات، فاقد نمک، فاقد پارابن

موی خشک: این موها، کدر و زبراند و اثری از چربی در آنها دیده نمی‌شود. شامپو مناسب این موها باید خاصیت رطوبت رسانی و آبرسانی قوی داشته باشد.

شامپو استم سل مخصوص موهای خشک و آسیب دیده

بهترین مارک شامپو برای موهای معمولیشامپوی مناسب کف سر چرب و موی خشکشامپو برای موهای خشک و ریزش موبهترین شامپو ایرانی برای موهای خشکبهترین شامپو برای موهای خشک و فرچه شامپویی برای موهای وز خوب استبهترین شامپو برای موهای چرب و کم پشت
 • آبرسان و مغذی موهای خشک
 • مراقبت و تقویت موهای نازک و ضعیف
 • درمان ریزش مو، رفع شوره سر و تقویت موی سر
 • خنثی کننده آثار زیانبار رادیکالهای آزاد
 • جلوگیری از وز شدن مو
 • کمک به تسریع جریان خون در پوست سر و باعث تسکین التهاب
 • نرم کننده و مرطوب کننده و درخشان کننده موها
 • ایجاد یک لایه محافظتی قوی اطراف مو جهت مراقبت از آن در برابر آسیب های احتمالی اتو مو و سشوار
 • حاوی عصاره بابونه، عصاره آلوئه ورا، پروتئین هیدرولیز شده سبزیجات، پروویتامینB5 و شی باتر و روغن آرگان و روغن جوانه گندم
 • سرشار از ویتامینE ،A و D و سرشار از پروتئین و لسیتین و اسیدهای چرب ضروری
 • مناسب برای شستشو بعد از کراتینه کردن ، دکلره و رنگ
 • فرمول بندی و تولید شده با استفاده از مواد گیاهی و مواد موثره طبیعی
 • فاقد سولفات و 9 عامل تخریب‌کننده دیگر مو

موهای خشک و آسیب دیده: این موها شکننده، بسیار خشک و آسیب دیده‌اند. معمولا به سادگی شانه نمی‌شوند؛ به ویژه اگر نمناک باشند. دقت نمایید شامپو مناسب برای مراقبت از مو خشک و آسیب دیده، باید علاوه بر خاصیت آبرسانی و رطوبت رسانی حاوی ترکیبات روبرو نیز باشد: دی متیکون، سیکلومتیکون، پلی کواترنیم، هیدروکسی پروپیل، تریمونیم کلرایدِ گیاه گوآریا، هیدروکسی اتیل، دیمونیم کلراید.

شامپو ضد ریزش ماینوکسی لافارر مخصوص موهای خشک و زبر

بهترین مارک شامپو برای موهای معمولیشامپوی مناسب کف سر چرب و موی خشکشامپو برای موهای خشک و ریزش موبهترین شامپو ایرانی برای موهای خشکبهترین شامپو برای موهای خشک و فرچه شامپویی برای موهای وز خوب استبهترین شامپو برای موهای چرب و کم پشت

شامپو ضد ریزش ماینوکسی لافارر مخصوص موهای خشک و زبر حاوی ماینوکسیدیل، کافئین، کراتین، پروتئین های هیدرولیز شده ابریشم، عصاره آلوئه‌ورا، Na-PCA و ویتامین B5 می‌باشد که موجب اثر هم افزایی ماینوکسیدیل و کافئین در پیشگیری از ریزش مو، قدرت جذب سریع و تام مواد به دلیل وجود کافئین، تحریک رویش مجدد تارهای مو، ممانعت از تولید DHT و جلوگیری از ریزش موی ارثی یا آندروژنیک می‌گردد، عصاره های گیاهی به کار رفته در شامپو باعث رطوبت رسانی عمقی به تارهای مو، جلوگیری از موخوره و همچنین ایجاد حالت ابریشمی در مو می‌‌شوند.

شامپو ترمیم کننده مو هربال مدل کراتین آرگان

بهترین مارک شامپو برای موهای معمولیشامپوی مناسب کف سر چرب و موی خشکشامپو برای موهای خشک و ریزش موبهترین شامپو ایرانی برای موهای خشکبهترین شامپو برای موهای خشک و فرچه شامپویی برای موهای وز خوب استبهترین شامپو برای موهای چرب و کم پشت

هربال به عنوانه با ارزش ترین و پر فروشترین برند آرایشی و بهداشتی اسپانیا با استفاده از پیچیده ترین فرمولاسیون در پیشرفته ترین لابراتوری های اروپا تحت نظارت بهترین متخصصین به عنوان پیشرو در ارائه محصولاتی با کیفیت اول در سطح اروپا و جهت ارتقای سطح کیفیت لاین آرایشی و بهداشتی محصولی با فرمولاسیون فوق پیشرفته ارائه داده است که هم اکنون در اختیار ما قرار گرفته است.

شامپو ترمیم و احیا کننده مو کراتین آرگان هربال ضمن آن که انتخواب فوق العاده ای برای مراقبت، درمان و شستشوی موهای صاف، فر، رنگ، دکلره، بلند، هایلایت شده و موهایی که تحت تاثیر مواد شیمیایی قرار گرفته اند می باشد برای موهای آسیب دیده نیز بسیار کارامد عمل کرده و به واسطه ترکیبات با ارزش و سری موجود در آن به ترمیم، احیا و بازسازی، تغذیه و تقویت انواع مو به ویژه موهای آسیب دیده پرداخته و نشاط و شادابی را با تامین سرامید و بازسازی کیتوکیل مو و ریشه مو باز میگرداند.

بهترین برندهای محصولات مراقبت از مو سر را از کجا می‌توان تهیه نمود؟

در صورتی که برای سلامت و زیبایی خود ارزش قایل‌اید، مجبورید هنگام خرید لوازم آرایشی و دیگر محصولات مراقبت از مو سر و پوست، باید خیلی به آن اهمیت بدهیدباید بدانیم که موی خشک، فقط حاصل رنگ و مش کردن نیست، در بسیاری از افراد، خشکی ، یکی از مولفه‌های اصلی مو است، که می‌تواند به دلیل آلودگی هوا، عدم مراقبت صحیح، و انتخاب نادرست محصولات مو، تشدید شود.

چه باید کرد؟

اگر خشکی موی شما، دلیلی غیر از مسائل داخلی و بیماری داشته باشد، باید با آبرسانی به آن کمک کنید، تا علاوه بر نرم‌تر کردن مو، از شکنندگی و ایجاد موخوره در آن جلوگیری کنید.

منظور ما از آبرسانی مو چیست؟

استفاده از شامپوی مناسب مو، استفاده از ماسک موی داخل حمام، استفاده از ماسک موی خارج حمام، استفاده از سرم‌های آنتی فریز، استفاده از اسپری‌های دوفاز و محصولاتی از این قبیل، به آبرسانی موی شما کمک خواهند کرد. سوالی که پیش می‌آید این است: کدامیک از این محصولات برای من ضروری‌اند؟ این سوالی است که جواب آن را تنها خودتان می‌دانید.

چنانچه، بعد از استفاده از ماسک موی داخل حمام، همچنان احساس خشکی دارید، می‌توانید از ماسک موی بیرون حمام استفاده کنید، و یا با اسپری‌ دوفاز، رطوبت بیشتری به مویتان اضافه کنید، و یا ممکن است  چند قطره سرم، برای ساقه‌های موی شما کافی باشد. چیزی که باید به آن دقت و توجه کنید، میزان استفاده‌تان از سشوار، بابلیس، و همه‌ی حالت‌دهنده‌های الکتریکی است. و آبرسانی مستمر و کامل، در حین استفاده از این حالت‌دهنده‌ها.

در این مطلب، سعی کردیم  تعدادی از محصولات مراقبت مو را معرفی و بررسی کنیم.

سرم نرم کننده مو سینره مدل Anti Freeze

عوارض سرم موسرم مو کریستالسرم مو برای موهای چرببهترین سرم مو برای ریزش موسرم موی دوفاز چیستبهترین سرم موسرم مو سینرهسرم مو سریتا

یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات سینره، سرم آنتی فریز آن است. این محصول، جزو دسته محصولاتی‌ست که در فرهنگ عمومی، به عنوان کریستال مو، شناخته می‌شود. یکی از مهمترین دلایل محبوبیت سرم آنتی فریز سینره، چرب نکردن مو عنوان می‌شود. عملکرد سرم آنتی فریز سینره، بر مبنای ایجاد پوشش سیلیکونی بر روی مو، و محافظت آن در مقابل از دست دادن رطوبت، و افزایش شفافیت و نرمی مو می‌باشد.

پوشش سیلیکونی مذکور، از ایجاد الکتریسیته ساکن جلوگیری نموده و سبب کاهش موخوره در میان موها می‌شود.سرم آنتی فریز سینره، حاوی امگا۳ و امگا۶ می‌باشد که هردوی این مواد، به حفظ رطوبت مو کمک می‌کند. ویتامین A , E موجود در آن به تقویت ساقه‌ی مو کمک می کند و از اثر سو رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کند.برای استفاده از سرم آنتی فریز سینره، بعد از هربار استحمام، بعد از آنکه آب مو گرفته شد، دستان خود را به یک یا دو پمپ از محصول را (با توجه به خشکی مو، این مقدار در افراد مختلف متفاوت است) آغشته کنید و به ساقه‌های مو بمالید.

ماسک مو پرینس مدل Keratin

عوارض سرم موسرم مو کریستالسرم مو برای موهای چرببهترین سرم مو برای ریزش موسرم موی دوفاز چیستبهترین سرم مو نی نی سایتسرم مو سینرهسرم مو سریتا

اسپری دوفاز بیول، ابرسان و نرم کننده و تقویت کننده قوی مخصوص انواع موهاست. چنانچه یک بار از اسپری‌های دوفاز مو استفاده کرده باشید، مطمئنا برای همیشه یکی از آنها را روی میز آرایش خود خواهید داشت. این محصول بیول، با استفاده از اسید آمینه در فاز اول، علاوه بر ترمیم قسمتهای آسیب دیده موی سر، جذب موارد فعال آبرسان موجود در اسپری را به بالاترین سطح ممکن می رساند. کلاژن و اسید هیالورونیک  موجود در این اسپری، بافتهای خاص مو را ترمیم می‌کنند و تخریبهای سلولی مو را درمان کرده و رطوبت رسانی محصول را بالا می‌برد.

فاز دوم اسپری، سرشار از کراتین هیدرولیز شده است که علاوه بر احیای مجدد کورتکس مو، بیشترین میزان حافظت از مو در برابر آسیبهای محیطی و شوکهای حرارتی را برای موها به ارمغان می‌آورد. همچنین این محصول، مو را در مقابل اشعه‌ی UV که یکی ازدلایل خشمی مو می باشد، محافظت می کند.

سخن آخر

هیچگاه از رسیدگی به موهای خودتون دست برندارید و به ظاهری که روی اعتماد به نفستون تاثیر مستقیم داره بسیار اهمیت دهید

منابع : ویکی پدیا ، نمناک ، کلاغه


اگر شماهم تجربه ای در این زمینه  دارید و نتیجه ای گرفتید نظراتتونو برامون بگید تا افراد دیگری هم از تجربیات شما استفاده کنند و موهای زیباتری داشته باشند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *