ورود/ثبت نام

t ۱۱ نشانه عشق دروغین

شاید شما هم به تازگی شخص مورد علاقه‌تان را ملاقات کردید و همه چیز ظاهرا عالی به نظر می‌رسیده است اما چیزی در ته دلتان می گوید که این عشق واقعی نیست و مانند یک سراب به نظر می رسد. در این مقاله با ما همراه باشید تا ۱۱ نشانه عشق دروغ را برای شما بگوییم. این پرچم‌های قرمز به شما می‌گویند که در رابطه عاشقانه به دنبال چه باشید.

نشانه عشق دروغین

۱۱ نشانه عشق دروغ

 • آن‌ها ذهن شما را نمی‌خوانند.
 • جاذبه‌ی جنسی متقابل وجود ندارد.
 • آن‌ها هرگز شما را مورد تحسین و تمجید قرار نمی‌دهند.
 • مدام احساس می‌کنید که مورد قضاوت قرار دارید.
 • معشوق عزیزتان وجود شما را فراموش کرده‌است.
 • احساس می‌کنید که هر بار باید متن پیام‌ها را دوباره و دوباره تایپ کنید.
 • شما دائم در حال توجیه کردن رفتارهای او هستید.
 • طرف مقابل وظیفه‌ی خود را برای رسیدگی به رابطه‌تان ادا نمی‌کنند.
 • طرف مقابل از دیدن شما خوشحال نمی‌شوند.
 • منافع مشخصی به عنوان یک زوج در آینده ندارید.
 • یک حس نگران‌کننده از عدم اطمینان در رابطه‌تان وجود دارد.

۱. آن‌ها ذهن شما را نمی‌خوانند.

اولین نشانه عشق دروغ این است که آن‌ها ذهن شما را نمی‌خوانند.نه، آن‌ها مثل مل گیبسون در “آنچه زنان می‌خواهند” ذهن شما را نمی خوانند، اما چگونه امکان دارد یک فرد از رابطه با شخصی لذت ببرد که گاهی لحظه ی “تو ذهن منو خوندی” را برایش خلق نمی کند. داشتن این لحظات نشان می‌دهد که چه‌قدر رابطه‌ی شما قوی است، و وقتی این احساس رخ می‌دهد که در نهایت نزدیکی و عشق قرار دارید. این تقریبا باعث می‌شود که چیزهای نهفته، آشکار شوند. یک نگاه کافی است تا همه چیز دستگیرتان شود. البته، این مهم‌ترین بخش قضیه نیست اما رخ ندادن‌اش به این معنا است که خوب شروع نکرده‌اید.

۲. جاذبه‌ی جنسی متقابل وجود ندارد.

ما برای رسیدن به شیمی نیاز به فیزیک داریم. بنابراین، اگر آهنربای جذابیت‌تان به درستی کار نمی‌کند، چگونه ممکن است یک واکنش شیمیایی در مغز وجود داشته باشد؟ این موضوع به ویژه زمانی که در رابطه هستید صدق می‌کند. جاذبه‌ی جنسی متقابل هیچ گاه باعث نمی‌شود که یک رابطه کهنه و بی‌روح شود. واکنش‌های شیمیایی به طور طبیعی حداکثر تا دو سال از زمان شروع خود به خود رخ می‌دهند، پس از آن دیگر همه چیز به تلاش خودمان بستگی دارد. با این حال، آدم‌ها روابط عاشقانه‌شان را به امان خدا رها می‌کنند. با این بهانه که “ما به هر حال صاحب این رابطه هستیم.” قطعا این یک رابطه‌ی بی‌روح خواهد بود، مگر این‌که شما مرده‌خواه باشید.

۳. آن‌ها هرگز شما را مورد تحسین و تمجید قرار نمی‌دهند.

مادر ترزای فقید می‌گفت، “ولعی که در این دنیا برای عشق و تحسین شدن وجود دارد، بیش‌تر از ولع نان است.” ما می‌خواهیم کسانی که برای‌مان مهم هستندف احساسی فوق‌العاده داشته باشند، این‌طور نیست؟ بهترین راه برای انجام این کار این است که از آن‌ها تعریف کنید. به عنوان مثال برای خانم‌ها: “تو با این لباس صورتی زیبا به نظر می‌رسی.” و برای رفقا: “تو بی‌نظیری! مرسی که من رو در روز مرخصی‌ات به پارک آوردی.” این کار یادآوری کوچکی است مبنی بر این‌که آن‌ها در واقع آدم‌های مهمی در زندگی ما هستند. اگر این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد، و از آن بدتر حتی طرف مقابل‌تان نشان می‌دهد که آن‌طورها که فکر می‌کنید خوب نیستید، باید از خودتان علت آن را بپرسید.

۴. مدام احساس می‌کنید که مورد قضاوت قرار دارید.

“بوی گند پنیری که می‌خوری از بوی وحشتناک پاهات بدتره. اون رو بذار کنار و یه دوش بگیر!”قضاوت کردن یکدیگر برای رابطه‌ها مانند سیانور است، تنها تفاوت‌اش این است که این سم تدریجی است و رابطه‌ای را که با طرف مقابل‌تان دارید ذره ذره از بین می‌برد. کارولین هیدالگو در وب‌گاه تاینی بودا (Tiny Buddha) با این موضوع موافق است: “بسیاری از آدم‌ها معتقدند که عشق به معنای ساختن و سر کردن با طرف مقابل، فداکاری، مدارا، یا درد و رنج کشیدن در سکوت است با این تفکر که تعهد آن‌ها خود اثبات عشق است. این عشق نیست.”

آیا شما فکر می‌کنید که این به منزله‌ی یک رابطه خاص است؟ هیدالگو می‌افزاید: “درک کردن، دیدن، شنیدن، و پذیرش شخص به همان صورتی که هست، به معنای عشق است.” به‌عبارت دیگر، صحبت کردن با محبوب‌تان و انتقال چیزهایی که دوست‌شان ندارید، آن‌هم به شیوه‌ای آرام، می‌تواند هویت و برتری پیوند دونفره‌تان را بهبود بخشد. مل گیبسون فریاد می‌زند “آزادی!”

بیشتربخوانید:

https://www.sabzshomal.ir/marriage-2/

۵. معشوق عزیزتان وجود شما را فراموش کرده‌است.

یک نشانه عشق دروغ این است که معشوق عزیزتان وجود شما را فراموش کرده‌است.شما را نمی‌بیند، در فکر و ذهن او حضور ندارید؟ نباید این‌طور باشد. می‌گویند که رابطه باید پنجاه پنجاه باشد، اما آیا طرف مقابل‌تان وظایف ۵۰ درصدی خود را به طور کامل ادا می‌کند؟ دریافت پیامک در ابتدای روز نشان می‌دهد که شما در فکر و ذهن آن‌ها هستید. آوردن سوپ یا رفتن به داروخانه به خاطر شما وقتی که حال خوشی ندارید، نشان می‌دهد که آن‌ها در سختی‌ها نیز کنار شما هستند. یادآوری اوقات فوق‌العاده‌ای که کنار ساحل داشتید و خندیدن در مورد این‌که چه‌طور شما را شکست دادند (البته شما اجازه می‌دهید آن‌ها برنده شوند!). این‌ها فقط سه مثال هستند از این‌که شما چه‌قدر برای آن‌ها ارزش دارید. کل موضوع این است که شما در فهرست اولویت‌های آن‌ها چه جایگاهی دارید.

۶. احساس می‌کنید که هر بار باید متن پیام‌ها را دوباره و دوباره تایپ کنید.

آیا زمانی که می‌خواهید برای عشق‌تان پیامک بفرستید، این احساس به شما دست می‌دهد که انگار در حال نوشتن یک رمان برای جایزه‌ی پولیتزر هستید؟ آن هم کاری که فقط ۵ ثانیه طول می‌کشد؟ تایپ می‌کنید، حذف می‌کنید، دوباره از ابتدا شروع می‌کنید. می‌شورید، آب می‌کشید، حالا از اول! اگر در مورد این‌که چه چیزی در پیامک‌تان بنویسید، نگرانی دارید، وقت آن رسیده که دلواپس شوید و زنگ‌های خطر در سرتان روشن شود. کسانی که واقعا عاشق هم هستند به راحتی برای هم پیامک می‌فرستند و اگر پیام درستی ارسال نشود، قطعا به راحتی می‌توانند آن را توجیه کنند.

۷. شما دائم در حال توجیه کردن رفتارهای او هستید.

دوستان و خانواده چیزی در مورد رفتار او به شما می‌گویند و شما علت آن را توضیح می‌دهید، و احساس می‌کنید که در این میان گرفتار شده‌اید. کیم کوئیندلن از وب‌گاه Thought Catalog می‌نویسد: “شما برای رفتاری که با شما دارند دائم بهانه می‌تراشید. مجبور هستید به عزیزان‌تان اطمینان بدهید که با شخص موجهی ارتباط دارید، به جای این‌که آن‌ها خودشان قادر باشند، رفتار شما دو نفر با هم و شیوه‌ی رفتار فرد مورد علاقه‌تان را با شما ببینند.” مهم نیست که رفتار آن ها تنش، خشم، گیجی و سردرگمی ایجاد کند یا باعث به وجود آمدن یک کنجکاوی ساده شود، در هر صورت کسانی که واقعا عاشق هم باشند نیازی به این ندارند که مدام رفتارهای شریک زندگی‌شان را توجیه کنند.

۸. طرف مقابل وظیفه‌ی خود را برای رسیدگی به رابطه‌تان ادا نمی‌کنند.

چه کسی می‌گوید که رابطه یک تانگوی یک نفره است. آن‌ها سهم پنجاه درصدی‌شان را در رابطه‌شان با شما حتی در مسائل کوچک‌تر هم به طور کامل ادا نمی‌کنند. کوئیندلن می‌گوید،”شما آن‌ها را دعوت می‌کنید که با دوستان‌تان بیرون بیایند و یا برای صرف شام به خانه‌ی پدرتان بیایند. گاهی اوقات می‌آیند و گاهی اوقات نه، اما به نظر می‌رسد که هیچ گاه علاقه‌ی چندانی برای آمدن ندارند.”

اما آن‌هایی که واقعا به شما علاقه دارند برای سپری کردن زمان با عزیزان شما سر و دست می‌شکنند. در صورتی که شریک زندگی شما این‌گونه نیست، پس بدون شک مواردی را که کوئیندلن اذعان می‌دارد، تجربه خواهید کرد: ” آن‌ها هرگز حتی برای وارد کردن شما در مسائل مربوط به خودشان تلاش چندانی نمی‌کنند. شما در مورد دوستان و خانواده‌اش چیزی زیادی نمی‌دانید، حتی اگر دوست داشته باشید که بدانید.” شما را به خانه‌شان و جایی که در آن بزرگ شده‌اند دعوت نمی‌کنند و از بیرون رفتن‌های پنجشنبه شب با جمعی دوستانه و باحال خبری نیست، و در واقع مانع از این می‌شوند که با کسی رابطه‌ای داشته باشید. در نهایت به نتیجه‌گیری گوئیندلن می‌رسیم: “و گاهی اوقات، این‌طور به نظر می‌رسد که شما دو زندگی جداگانه دارید که به ندرت با هم همپوشانی دارند.”

۹. طرف مقابل از دیدن شما خوشحال نمی‌شوند.

مهمترین نشانه عشق دروغ این است که طرف مقابل از دیدن شما خوشحال نمی‌شوند.این یکی کاملا بدیهی است، ولی ما طرف‌های مقابل‌مان را دوست داریم … شما در یک رابطه هستید، زیرا شخص مقابل‌تان به شما احساس خوبی می‌دهد زمانی که در کنارش هستید. هیچ کس واقعا گزافه‌پردازی فیلم‌های کمدی رمانتیک را که همه چیز را عالی و شاد نشان می‌دهد، باور نمی‌کند، مگر اینکه شما از سفر عراق باز گشته باشید. فرقی نمی‌کند که چه‌قدر تفاوت یا فاصله‌ی فیزیکی داشته باشید، آن‌ها همیشه باید از دیدن شما خوشحال شوند، و بالعکس. اگر نه، فاصله تنها فیزیکی نخواهد بود. شما خودتان را کیلومترها دور از کبوتر عشق‌تان احساس خواهید کرد حتی اگر آن‌ها درست در کنار شما باشند. آیا از نظر شما این عشق واقعی است یا نشانه عشق دروغ است؟

بیشتر بخوانید:۲۷ نشانه مرد عاشق که پنهانی دوستتان دارد اما نمی‌گوید!

۱۰. منافع مشخصی به عنوان یک زوج در آینده ندارید.

چرا باید در یک رابطه‌ی متعهدانه بمانید اگر هیچ آینده‌ی بلند مدتی وجود ندارد؟ مثل این است که هیچ پنیر موتزارلایی روی پیتزای‌تان ندارید یا پرچم دزدان دریایی در کشتی دزدان دریایی وجود نداشته باشد. ما در مورد ازدواج صحبت نمی‌کنیم، حداقل هنوز نه، منظور ما داشتن اهداف مشترک در زندگی و پیگیری آن‌ها در کنار هم است. البته، یک عاشق واقعی به طور مفصل در مورد آینده صحبت خواهد کرد، چه می‌خواهد و چه برنامه‌ای برای رسیدن به آن دارد – هر چیزی که می‌خواد باشد. اگر این اتفاق در حال رخ دادن نیست، به هیچ وجه او عاشق حقیقی شما نیست. این نشانه عشق دروغ است.

۱۱. یک حس نگران‌کننده از عدم اطمینان در رابطه‌تان وجود دارد.

دو کلمه‌ای که در ابتدا به ذهن می‌رسند عبارتند از: “بی‌تاب” و “بی‌قرار.” ناامنی در یک رابطه چنین حسی است. شما نمی‌خواهید دهان‌تان را باز کنید، این‌طور نیست؟ چون از این نگران هستید که طرف مقابل‌تان چه فکری ممکن است بکند اگر به او بگویید که در اشتباه است و یا به هر صورتی با او مخالفت کنید. با یک عاشق واقعی، همه چیز ساده و آشکار پیش می‌رود. شما در صحبت با هم صداقت دارید، به دیدگاه‌های یکدیگر احترام می‌گذارید. طبیعتا، هر کسی ممکن است با شنیدن دیدگاه دیگری ناراحت یا عصبانی شود، اما درایت و شعور خیلی زود پا به میدان می‌گذارد.

چنان‌چه دبرا فیلتا در کتاب “رابطه‌ی عاشقانه‌ی واقعی” اشاره می‌کند، “به یاد داشته باشید، شما قدرت این را دارید که به دیگران یاد بدهید که چه‌طور با شما رفتار کنند و چه‌طور رفتار نکنند.” اگر شما چیزی را دوست ندارید، یا تغییرش دهید یا با داستان‌هایی که در رابطه‌تان پیش‌ می آید مدارا کنید. این تنها شما هستید که می‌دانید در مواجهه با این نشانه‌ها چه کاری باید انجام دهید، ولی اگر گیر افتاده‌اید، به دنبال چیزی غیر از تعریف معشوق در دیکشنری نگردید.

باید بدانید که عشق حقیقی با عشق دروغین تفاوت هایی دارد که آنهارا از یکدیگر تمیز میدهد که اگر وارد رابطه ای شدید و یا نسبت به عشق طرف مقابلتان کمی تردید دارید باید این تفاوت ها را بشناسید تا بتوانید عشق حقیقی را از عشق دروغین تشخیص دهید و بتوانید یک زندگی آروم را برای خودتان انتخاب کنید

تفاوت عشق واقعی و دروغین و نشانه عاشق واقعی

 • خودخواهی در مقابل فداکاری تفاوت عشق واقعی و دروغین

وقتی که می خواهید ببینید که یک عاشق، واقعا عاشق است یا دروغین است، به رفتارهای او توجه کن. یک عاشق واقعی فداکاری های جانانه می کند تا بتواند عشقش را خوشحال کند، اما فردی که در پس نقاب دروغ خود را عاشق جلوه داده معمولا خودخواه است و هیچ گونه فداکاری و کاری برای شما انجام نمی دهد.

 • عشق واقعی بی پرده و شفاف است، ولی عشق دروغین، در پس دروغ ها پنهان است

یک عاشق واقعی به دنبال این است که بتواند به بهترین شکل و شفاف ترین حالت و امن ترین حالت، بروز کند. اما عاشق جعلی و فیک، معمولا دروغ هایی در پس پرده دارد که تلاش دارد آشکار نشود.

 • مهربانی در مقابل بی رحمی

در عشق واقعی، گذشت و مهربانی، و توجه های پی در پی وجود دارد. اما در یک عشق غیر واقعی، رفتارهای ظالمانه دیده می شود. بسیاری از رفتارهایی که در عشق غیر واقعی بروز داده می شود، در حقیقت رفتارهایی است که حتی فرد قربانی، شایسته آن نیست و حقش نیست که چنین کارهایی در قبالش صورت بگیرد. اما یک عاشق واقعی همه دارو ندار و خوبی ها و محاسن و بزرگواری اش را در طبق اخلاص قرار می دهد تا بتواند معشوقش را راضی کند

تفاوت عشق واقعی و دروغین و نشانه عاشق واقعی
 • صبوری در مقابل مجازات

در رابطه ها، معمولا دو نفر با هم به چالش هایی می رسند که این چالش ها می تواند مشخص کننده شخصیت ها باشد. وقتی که در یک رابطه دو نفر دعوا می کنند، عاشق واقعی سعی دارد، با گذشت و تحمل، به شما فرصت دهد تا رشد کنید و روی خودتان کار کنید تا مشکلات را حل کنید. اما یک عاشق فیک! بدون هیچ رفتار اولیه ای خشمگین می شود و شما را قضاوت می کند.

 • فروتنی و سرکشی!

با این ویژگی ممکن است به یاد چیزهای زیادی بیفتید. اما یک عاشق واقعی، معمولا گذشت زیادی دارد، و سعی دارد رابطه را حفظ کند و به بهبود آن کمک کند. او با گذشت چشم بر خیلی چیز ها می بندد و سعی دارد، حتی با عدم حق خواهی خود، به آرامش رابطه کمک کند. اما یک عاشق دروغین در چنین شرایطی، با برتری های جاه طلبانه و البته با غرور فراوان خود را برخوردار از چیز هایی می داند که حقیقت ندارند. او سعی می کند با بزرگ جلوه دادن خودش، خودش را از شما بالاتر بداند.

 • رضایت و کمبود ها

یک عاشق واقعی، همه چیز خود را در معشوقش می بیند. چنین فردی، وقتی به عشقش فکر می کند، به گونه ای رفتار می کند که انگار هیچ آرزوی دیگری در زندگی اش ندارد و به هر چه می خواسته رسیده است. اما یک عاشق دروغین، معمولا همیشه نا راضی است و به دنبال شرایط بهتر می رود و در حقیقت خیانت ها از این جا شکل می گیرد

 • حسادت و سپاسگزار بودن

عاشق واقعی وقتی که در رابطه قرار می گیرد به خاطر تمام چیزهایی که از شما و بخاطر بودن شما دارد، رضایت دارد و از شما سپاس گزاری می کند. اما یک عاشق غیر واقعی، معمولا همیشه رفتارهای خاصی نشان می دهد و نسبت به شما زیاده خواهی دارد.

 • نشاط و تلخی

عشق واقعی معمولا با نشاط است و رضایت خاطر قلبی را می توان از آن درک کرد. ذهن یک فرد عاشق واقعی کاملا انرژیک و مثبت است و خوشحال است و سعی دارد دیگران را هم خوشحال کند. اما یک فردی که از عشق جعلی برخوردار است و صرفا ظاهر سازی می کند همیشه در حال تند روی و تلخی است و بدی ها را به شما نسبت می دهد. ذهن او با منفی بودن پر شده است. همیشه فکر می کند که جهان ناعادلانه است. چنین فردی معمولا همیشه در مورد شما و اطرافیانتان متاسف است!

 • احترام و جسارت و بی ادبی

یکی دیگر از ویژگی هایی که عشق واقعی را از عشق جعلی جدا می کند فضای حرمت و احترام است. عاشق واقعی، بسیار شما را محترم می دارد، و کوچکترین جسارت به شما نمی کند. چنین فردی به بهترین شیوه ممکن، حتی به تصمیمات عجیب و غریب شما احترام می گذارد اما فردی که از عشق دروغین بهره دارد، معمولا در مورد شما ادب را رعایت نمی کند. فردی که متکبر است، در حقیقت به شما و ارزش های تان اهمیت نمی دهد. چنین فردی به افکار و عقاید شما اهمیت نمی دهد و معمولا شما را فردی نا بالغ و نا پخته جلوه می دهد.

بیشتر بخوانید:نشانه های عاشق شدن: ۱۳ نشانه علمی که شما عاشق شده ‌اید.

 • تحمیل درد و رنج در مقابل، حفاظت و مراقبت

عشق واقعی همیشه بدون عیب و نقص نیست، اما اگر گاهی چنین عاشقی به شما صدمه ای بزند، در نهایت مراقبت و نگهداری از شما را در راس کار خود دارد و در صدد جبران بر می آید. اما یک عشق دروغین پی در پی صدمات به شما وارد می کند و حال شما را نسبت به روزهای مجردی، خراب تر می کند.

 • رفتار پخته و عاقلانه در مقابل خودخواهی و بی پروایی

وقتی که عاشق واقعی قصد انجام کاری دارد، صلاح دو طرف را می سنجد و بهترین تصمیم را می گیرد. او محتاط است و با رفتاری پخته وار و عاقلانه، بهترین کار را انجام می دهد که نتیجه اش برای دو طرف لذت بخش است. اما فردی که با عشق دروغین در رابطه قرار دارد معمولا رفتارهایی بدون فکر دارد و به طور بچه گانه و خودخواهانه، اقداماتی انجام می دهد که معمولا به ضرر فرد مقابل بوده اما خودش از آن منفعت ها می برد.

 • درک و فهم در مقابل، بی توجهی

عشق واقعی شما را درک می کند و می فهمد اما یک عاشق غیر واقعی، اصلا شما را نمی فهمد و درکی از شما ندارد. به خاطر همین رفتارهایی می کند که فقط به طور خود محور، به نفع خود آن ها را به پایان می رساند.

عشق واقعی سعی دارد شما را بهتر بشناسد تا بتواند رفتار بهتری در مقابلتان داشته باشد اما عشق دروغین هیچ اهمیتی به احساسات و رفتار شما نمی دهد و سعی می کند به لذت جویی خودش بپردازد.

 • اعتماد در کارها و تشویش و نگرانی

در یک رابطه عاشق واقعی، به طور کامل به معشوق خود اعتماد دارد و تصمیماتش را به رسمیت می شناسد اما عاشق جعلی با عشق دروغین خود، فضا را آلوده می بیند، و اعتماد کامل به فرد ندارد و همیشه در گیر نگرانی هایی بابت موضوعات است.

چنین فردی، کارهای فرد مقابل را با عینک بدبینی می بیند و بر روی کار های او دائما خرده می گذارد.

 • وفاداری و فریب کاری

یکی از ویژگی های مهم و شاخص بین عشق واقعی و دروغین، وفاداری و فریب کاری است. یک عاشق واقعی، سعی می کند با تمام بدی های فرد مقابل کنار بیاید و با تحمل بالا و مملو از عشق و محبت و ارادت، سعی در بهبود روابط دارد اما عشق دروغین هیچ گونه شاخصه وفاداری در آن نیست و نهایتا با رها کردن همراه است. چنین فردی به دنبال فرصت است تا دست از ارتباط بشوید و معمولا جنگ طلب است.

 • آینده نگری و بی برنامه بودن

یک عاشق واقعی، در رابطه به دنبال این است که با آینده نگری، یک زندگی خوب با شما داشته باشد. در واقع عاشق واقعی، آینده نگر است و شما را برای باقی عمرش می خواهد. اما یک عاشق جعلی بدون توجه به این موضوعات، بدون داشتن برنامه، هر لحظه در پی این است که بتواند رابطه را سر سری بگیرد. او شما را مهم تلقی نمی کند و به راحتی می تواند روی شما پا بگذارد و برود.

بیشتر بخوانید:چگونه یک پسر را در یک نگاه عاشق خود کنیم؟

 • تطابق حرف و عمل

یک عشق واقعی، صرفا حرف های عاشقانه بلد نیست! بلکه در کنار این با اقداماتی سعی می کند این عشق را ثابت کند. او با شور و هیجان و انرژی و امید رفتار می کند و عشق را در اعمال خود بروز می دهد. او سعی دارد برای شما بهترین ها را بخواهد و به دنبال یک زندگی عالی برای شما است حتی اگر کاری از دستش بر نیاید، باز هم برای تان تلاش می کند. اما یک عشق دروغین به شما اهمیتی نمی دهد و به جای این که به شما توجه کند، رفتارهای خود را برای شما توجیه می کند.

 • اهمیت به خود، نشان از سلامت دل و عشق

معمولا افرادی که دچار بیماری های روحی هستند و پا در رابطه می گذارند، می توانند نشان دهند که لایق عاشقی هستند یا نه. وقتی فردی از خود محافظت نمی کند، یعنی نمی تواند محافظ خوبی هم برای شما باشد. در چنین شرایطی، نمایش عشق، می تواند، نوعی فیلم بازی کردن باشد. به نظر شما چطور می توان عاشق کسی بود وقتی که خود فرد برای خودش اهمیتی قائل نیست! چنین فردی با رفتارهایی که دارد شما را نگران تر می کند و آسیب های روحی به شما وارد می کند

 • سازندگی و تخریب

یک عاشق واقعی از آن جهت که هم خود را دوست دارد و هم فرد مقابلش را می ستاید، تلاش دارد تا فرد مقابل را تحت تاثیر احساسات مثبت قرار داده و به رشد وی کمک کند. او عاشق رشد و پیشرفت معشوق است و به همین دلیل، دست از تلاش بر نمی دارد. اما فردی که عاشق واقعی نیست، به این موضوع توجهی ندارد و آینده فرد مقابل را جدی نمی گیرد. ( مثلا از پس اندازهای فرد  مقابل استفاده می کند و توجهی به آینده او ندارد )

 • ماندگاری عشق واقعی و دروغین هم داستانی است

عشق واقعی، همیشه ماندگار است. معمولا عاشقان واقعی بعد از مرگ نیز به هم ارادت دارند. حداقل چیزی که در عشق واقعی پدیدار است، وصال  و ازدواج است اما عشق دروغین پایداری ندارد. زود از هم گسسته می شود و هیچ چیزی از آن باقی نمی ماند.

 • عشق واقعی حرف از جدایی نمی زند

بسیاری از اوقات، عاشقان آماتور، با بیان و تهدید جدایی سعی در بهبود فرد مقابل دارند، اما وقتی در مورد این ویژگی و البته پیامد های این جملات تهدید آمیز، مطلع می شوند با عذرخواهی دست از این کار بر می دارند.

اما کسی که عشقش واقعی نیست، معمولا دست از این کار بر نمی دارد و از آن به عنوان یک اهرم برای پیش برد اهداف خود استفاده می کند.

عشق واقعی، نمی تواند معشوق را با خود یگانه نبیند! معمولا وقتی فردی عاشق واقعی است مقدمات وصال و ازدواج را جور می کند. در غیر اینصورت، اگر فرد عشق را دور بزند و بخواهد با خریدن زمان، فقط وقت تلف کند، و به این امید باشد که روزی روزگاری به هم می رسیم! مطمئن باشید صد جای کار ( به جای یک جای کار ) می لنگد!

امیدوارم که با این ویژگی ها، بتوانید سلامت محیط اطراف خود را بسنجید و به بهترین شکل، مانع بروز مشکلات بعدی شوید و در مورد زندگی خود بهترین تصمیم را بگیرید.

موفق باشی رفیق!

https://www.sabzshomal.ir/man-woman/
https://www.sabzshomal.ir/toxic-relationship/

پست های مرتبط