MCI

برای دیدن ویدیو تمام مراحل میتونید به آخر مطلب مراجعه کنین

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام دانلود برنامه از گوگل پلی با خطا مواجه شوید و یا اینکه گوگل پلی به سادگی برای شما باز نشود. این مشکل می تواند علت های مختلفی داشته باشد مانند بروز نبودن google play store، پر بودن کش برنامه گوگل پلی و .. امروز در مجله اینترنتی سبزشمال قصد داریم روش های حل پیغام خطای گوگل پلی استور ، بروزرسانی google play service و اینکه چگونه گوگل پلی را فعال کنیم به شما آموزش دهیم.

رفع مشکل فعال سازی ، وصل شدن و نصب Google play service اندروید

How to fix google play store or service install and update problem

گوگل پلی استور یا همان “Google Play Store” منبع رسمی دانلود اپلیکیشن‌ و بازی های اندرویدی برای سیستم عامل اندروید به شمار می‌رود. اپلیکیشن گوگل پلی استور به طور پیش فرض در هر دستگاه اندرویدی نصب شده و می تواند توسط کاربر مورد استفاده قرار گیرد. دانلود اپلیکیشن و بازی از گوگل پلی استور بستری را فراهم می کند که به موجب آن بدون هیچ شک و تردیدی در مورد آلوده بودن اپلیکیشن یا بازی مورد نظر به بدافزار یا ویروس بتوان آن را دانلود کرد. استفاده از منابع ناشناس به منظور دانلود اپلیکیشن ها و بازی های اندرویدی ممکن است مشکلاتی را به همراه آورد و کاربر را دچار پشیمانی کند.

روش حل مشکل نصب و فعال کردن
روش حل مشکل نصب و فعال کردن گوگل پلی

اما استفاده از گوگل پلی استور گاها با مشکلاتی همراه می‌شود.پیغام های خطای گوگل پلی و سرویس مزتبط با آن یعنی Google play service شامل اعداد تصادفی است و وقتی شما قصد دارید برنامه ای را از گوگل پلی استور دانلود کنید ایجاد می شود. این پیغام های خطا ممکن است به علت آپدیت نبودن گوگل پلی استور، مشکل کش گوگل، مشکل اکانت گوگل و غیره باشد. قبلا در انزل وب ۸ روش حل مشکل نصب نشدن برنامه ها در گوشی های اندروید را آموزش دادیم، امروز در انزل وب قصد داریم روش های رفع مشکل خطای برنامه google play را به شما آموزش دهیم.

اما قبل از شروع با برخی از شکل های رایج و آزاردهنده این ارور آشنا شوید :

پیغام خطای ۴۹۵ با مضمون “Error 495” تنها در حین دانلود اپلیکیشن یا بازی‌های جدیدی از گوگل پلی استور نمایان نمی‌شود، بلکه ممکن است در حین آپدیت یا به روز رسانی اپلیکیشن‌ها از طریق گوگل پلی استور هم شاهد ارائه آن باشیم. به منظور رفع پیغام خطا یا ارور “Error 495” مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا وارد بخش تنظیمات یا همان Settings دستگاه اندرویدی خود شوید.
 • حال به بخش اپلیکیشن‌های دستگاه مراجعه کنید. این بخش ممکن است با عناوینی نظیر Apps، Application Manager یا Applications نمایش داده شود.
 • حال به تب All مراجعه کرده و در لیست ارائه شده گزینه Google Play Store را یافته و انتخاب کنید.
 • سپس گزینه Clear Data را لمس نمایید تا داده‌های گوگل پلی استور دستگاهتان حذف شوند.

حال داده‌های بخش Google Services Framework را هم حذف کنید. بدین منظور مراحل زیر را سپری کنید:

 • وارد بخش تنظیمات یا همان Settings دستگاه خود شوید.
 • در لیست ارائه شده به دنبال بخش اپلیکیشن‌ها بگردید. این بخش با عناوینی نظیر Apps یا Application Manager نمایش داده می‌شود.
 • پس از مراجعه به بخش اپلیکیشن‌ها، تب با All را انتخاب کنید.
 • در لیست پیش رو به دنبال گزینه Google Services Framework باشید و آن را انتخاب نمایید.
 • سپس گزینه Clear Data را انتخاب کرده و داده‌های Google Services Framework را حذف کنید تا مشکل موجود برطرف شود.

حال توصیه می‌کنیم که حساب کاربری گوگل خود را از حافظه دستگاه حذف کنید. دستگاه را ریستارت کرده مجددا اطلاعات حساب کاربری گوگل خود را وارد کرده و لاگین نمایید. به منظور دسترسی به بخش مربوط به حساب‌های کاربری گوگل دستگاه اندرویدی خود مسیر زیر را طی کنید:

 • وارد بخش تنظیمات یا Settings دستگاه شوید.
 • گزینه Accounts را انتخاب نمایید.
 • برای حذف هر حساب کاربری از گزینه Remove Account استفاده کنید.
 • به منظور اضافه کردن حساب کاربری گوگل گزینه Add Account را انتخاب نمایید.
 • Google Play Store error code 505 پیغام خطای ۵۰۵ یا “Error 505” زمانی در گوگل پلی استور نمایش داده می‌شود که دو یا چند اپلیکیشن به دسترسی‌های تکراری نیاز داشته باشند. به منظور رفع این پیغام خطا باید آن اپلیکیشن‌های با دسترسی‌های مشابه را پیدا کنید و با استفاده از اپلیکیشن‌های واسطی نظیر Lucky Patcher مشکل موجود را برطرف نمایید.

پیغام خطای “Error Processing Purchase DF-BPA-09″ معمولا در شرایطی نمایان می‌شود که قصد دانلود یک اپلیکیشن خاص را داشته باشید. در این شرایط با تلاش‌های مجدد به منظور دانلود همان اپلیکیشن هم مشکل پیش رویتان رفع نمی‌شود. برای رفع پیغام خطای ” Error Processing Purchase DF-BPA-09″ باید وارد بخش تنظیمات یا Settings دستگاه خود شده و مراحل زیر را دنبال کنید:

 • همانطور که اشاره شد ابتدا وارد بخش تنظیمات یا Settings دستگاه خود شوید.
 • حال در لیست ارائه شده به دنبال بخش اپلیکیشن‌ها بگردید. این بخش با عناوینی نظیر Apps یا Application Manager نمایش داده می‌شود.
 • پس از مراجعه به بخش اپلیکیشن‌ها، تب با عنوان All را انتخاب کنید.
 • در لیست ارائه شده به دنبال گزینه Google Services Framework باشید و آن را انتخاب نمایید.
 • پس از یافتن گزینه Google Services Framework و انتخاب آن، گزینه Clear Data را انتخاب کرده و داده‌های این سرویس‌های گوگل را حذف کنید تا مشکل موجود برطرف شود.

چک کردن تاریخ و زمان برای حل مشکل  نصب Google play services

گوگل تاریخ و زمان گوشی های هوشمند اندروید شما را برای گوگل پلی بررسی می کند. اگر گوگل پلی استور زمان را پیدا نکند می تواند مشکلاتی برای شما ایجاد کند. سرورهای گوگل زمان را با گوشی شما سینک ( یا همگام سازی) می کنند و باعث می شود پلی استور شما کار کند.

برای رفع مشکل کارنکردن گوگل پلی استور به تنظیمات دستگاه اندرویدی خود بروید. به قسمت Date and Time بروید. اگر Automatic date and time فعال است آن را غیر فعال کنید و به صورت دستی تاریخ و زمان را تنظیم کنید.

حل مشکل باز نشدن گوگل پلی

یک راه حل ساده برای حل مشکل باز نشدن و به روز رسانی سرویس های گوگل پلی، بررسی اتصال اینترنتی است. برای حل این مشکل دیتا و وای فای گوشی موبایل خود را بررسی کنید.

بروز رسانی فروشگاه Google play و سرویس های گوگل پلی

بعضی اوقات اگر فروشگاه گوگل پلی شما بروزرسانی نشده باشد شما نمی توانید به طور خودکار برنامه ها را دانلود کنید و برای شما پیغام های خطایی نمایش داده می شود. به همین دلیل همیشه جدیدترین نسخه برنامه فروشگاه google play را نصب کنید.

نصب گوگل پلی استور برای اندروید

برای بروزرسانی Google Play Services شما اول باید مطمئن شوید که Google play store شما آپدیت شده است. به برنامه گوگل پلی استور بروید و روی دکمه منو تپ کنید ( سه خطی که در گوشه بالای صفحه واقع شده است). حالا روی Settings تپ کنید. روی Auto-update apps تپ کنید و مطمئن شوید که Auto-update apps over Wi-Fi انتخاب شده است. حالا مطمئن شوید که وای فای شما متصل است. حالا Google Play Services را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

چگونه گوگل پلی را بروزرسانی کنیم

پاک کردن کش و داده گوگل پلی استور

در برخی مواقع شما می توانید با پاک کردن کش مشکل نصب نشدن برنامه ها از فروشگاه گوگل پلی را حل کنید برای این کار به تنظیمات گوشی تلفن هوشمند خود وارد شوید. و به قسمت Apps یا Application manager بروید. در این قسمت روی برنامه google play store تپ کنید و اسکرول را پایین بکشید و روی Clear cache تپ کنید.

مشکل در نصب Google Play services

بعد از تمام شدن فرایند پاک شدن کش روی دکمه Clear data هم تپ کنید. در این قسمت فایل ها، تنظیمات و دیگر اطلاعات نگهداری می شود که با انتخاب دکمه Clear data این اطلاعات پاک می شوند.

پاک کردن داده و کش سرویس های گوگل پلی

برای رفع مشکل سرویس های گوگل پلی به تنظیمات گوشی تلفن هوشمند خود وارد شوید. و به قسمت Apps یا Application manager بروید. Google Play services را انتخاب کنید. اسکرول را پایین بکشید و روی Clear cache تپ کنید.

اگر پاک کردن کش مشکل سرویس گوگل پلی را حل نمی کند روی دکمه Clear data هم تپ کنید. در این قسمت فایل ها، تنظیمات و دیگر اطلاعات نگهداری می شود که با انتخاب دکمه Clear data این اطلاعات پاک می شوند.

چرا سرچ گوگل کار نمیکند

حل مشکل گوگل پلی در ایران

همانطور که در مطلب ۶ روش رفع مشکل ارسال و آپلود نشدن فیلم ، ویدیو و عکس در اینستاگرام نیز به آن اشاره کردیم ممکن است گوگل آی پی ایران و سرویس دهنده ISP شما را مسدود کرده باشد که در این صورت برای مشکل در نصب google play services باید یک برنامه تغییر دهنده آی پی را بر روی اندروید نصب و اقدام به بروزرسانی گوگلی استور و سرویس کنید.

ریست اکانت گوگل در گوشی اندرویدی برای رفع مشکل خطای برنامه Google play

در صورت نصب نشدن گوگل پلی یا کار نکردن برنامه پلی استور ، اکانت گوگل خود را در دستگاه اندرویدی حذف کنید و دوباره اضافه کنید. نحوه انجام این کار خیلی ساده است. به قسمت settings بروید و روی Accounts تپ کنید. حالا روی اکانت گوگل که می خواهید حذف کنید تپ کنید و سپس روی آیکن منو ضربه بزنید و حالا Remove account را انتخاب کنید. با این کار اکانت گوگل شما حذف می شود.

حالا برای وارد کردم مجدد اکانت گوگل به قسمت Settings برگردید و دوباره روی Account تپ کنید. روی dd Account ضربه بزنید و مراحل را برای اضافه کردن اکانت دنبال کنید.

مشکل ۹۹ درصد گوگل پلی

حل مشکل از کار افتادن گوگل پلی سرویس با فعال کردن Google play

برنامه های غیر فعال خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که برنامه google play جزء برنامه های غیرفعال نیست. برای این کار وارد Settings شوید و Application manager یا Apps  را انتخاب کنید. شما اینجا می توانید برنامه های غیر فعال را مشاهده کنید. اگر گوگل پلی غیرفعال است برای فعال کردن آن روی دکمه Enable تپ کنید.

مشکل در نصب Google Play services

حل مشکل کشور و باز نشدن گوگل پلی

داشتن یک VPN یک روش عالی برای بدست آوردن رسانه های مورد علاقه شما در خارج از محل جغرافیایی شما است. شما حتی می توانید VPN را برای نصب یک برنامه در پلی استور کشور دیگر استفاده کنید. اما VPN می تواند در گوگل پلی منطقه ای که در حال حاضر در آن هستید مشکلاتی ایجاد می کند. اگر VPN را در دستگاه اندروید خود فعال کرده باشید باید آن را غیرفعال کنید. به تنظیمات گوشی خود بروید و روی More networks یا More تپ کنید و VPN را خاموش کنید.

نحوه نصب گوگل پلی در ایفون

فعال کردن دانلود منیجر برای رفع خطاهای هنگام نصب از فروشگاه Play

اگر شما دانلود منیجر را غیرفعال کرده باشید ممکن است پلی استور کار دانلود را متوقف کند. برای فعال کردن دانلود منیجر به تنظیمات گوشی خود بروید و روی Apps یا Application manager تپ کنید. Downloads یا Download manager را پیدا کنید. اگر برنامه دانلود منیجر غیرفعال است روی دکمه Enable ضربه بزنید. اگر شما دکمه Force Stop و Disable را مشاهده می کنید پس برنامه دانلود منیجر غیرفعال نیست.

خدمات گوگل پلی مرتب متوقف می شود
خدمات گوگل پلی مرتب متوقف می شود

پاک کردن و نصب مجدد برنامه فروشگاه Play

اگر هنوز نمی توانید برنامه هایتان را از گوگل پلی دانلود کنید قبلا در انزل وب حل مشکل This item is not available in your country ، روش های دانلود مستقیم و بدون تحریم از گوگل پلی را به صورت کامل آموزش دادیم ، به طور کلی میتوانید برنامه گوگل پلی استور را پاک کنید و مجددا آن را نصب کنید. برای حذف گوگل پلی به تنظیمات گوشی خود بروید و روی Apps یا Application manager تپ کنید. حالا برنامه Google Play Store تپ کنید و روی Uninstall ضربه بزنید. حالا آخرین نسخه برنامه فروشگاه را نصب کنید.

دانلود اخرین ورژن گوگل پلی سرویس

اجرا Factory Reset یا بازگشت به تنظیمات کارخانه

راه حل نهایی حل مشکل نصب نشدن برنامه از گوگل پلی استور، بازگشت به تنظیمات کارخانه است. Factory Reset موجب پاک شدن همه ی اطلاعات از روی گوشیتان می شود. بنابراین فقط در صورتی که این خطا در چند برنامه به صورت همزمان رخ می دهد از Factory Reset استفاده کنید.

برای بازگشت به تنظیمات کارخانه:

ابتدا Settings با تنظیمات را باز کنید

صفحه را به پایین اسکرول کنید تا گزینه Backup & Reset دیده شود

روی Factory Reset کلیک کرده و بر اساس راهنمایی آن تنظیمات را تا آخر انجام دهید

گوگل پلی سرویس مناسب گوشی
حذف بروزرسانی گوگل پلی

تجربه و پیشنهاد شما ؟

شما برای حل پیغام های خطای گوگل پلی استور و مشکل در نصب google play services چه راهی را استفاده کردید و از طریق کدام روش مشکل شما برطرف شده است؟ چه راهی را پیشنهاد میکنید؟ اگر روش دیگری برای حذف پیغام خطای google play store میشناسید میتوانید آن را در بخش نظرات معرفی کنید.

گوگل پلی مشکل داره,گوگل پلی مشکل دارد,گوگل پلی مشکل,گوگل پلی مشکل نصب

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *