ورود/ثبت نام

نقش هایلایتر صورت

عروس خانم هایی که صورت لاغر و ماتی دارند اغلب برای آرایش شب عروسی دل نگرانی های دارند که می توانند از وسیله آرایشی بنام هایلایتر صورت کمک بگیرند. هایلایتر به شما کمک خواهد کرد که بخش های از صورت را که به نسبت کوچک تر از سایر بخش های دیگر است بزرگ تر و بلعکس آن یعنی باریک تر کنید، در واقع هایلایتر یکی دیگر از وسایل آرایش عروس برای متعادل سازی فرم صورت است.

برای داشتن چهره خاص و تغییرات چشم گیر در مراسم عروسی می توانید در زمان زیرسازی آرایش از این ابزار شگفت انگیز جهت برجسته سازی گونه، لب، باریک نشان دادن بینی و یا استفاده به عنوان سایه ای براق برای چشم ها از آن استفاده کنید در ادامه بیشتر با ابزار آرایشی هایلایتر آشنا می شویم.

آنچه میخوانید؛

  • هایلایترچیست؟
  • انواع هایلایتر صورت
  • هایلایترمایع
  • هایلایترپودری
  • هایلایترکرمی
  • طرز استفاده از هایلایتر پودری
  • طرزاستفاده از هایلایترمایع

هایلایتر چیست

هایلایتر ( highlighter ) همان براق کردن صورت و یکی دیگر از محصولات آرایشی زیرساز است، همانطور که از نام محصول مشخص است در زمینه درخشان کردن صورت بصورت صاف و یکدست و برجسته کردن نواحی صورت قابلیت دارد، هایلایتر در لیست ابزارهای آرایشی برای زیر ساز گریم صورت استفاده می شود.

یکی از روش ها برای جذاب و جوان کردن صورت است در نقاطی از صورت که نیاز دارید بیشتر دیده شود با استفاده از یک هایلایتر خوب در قسمت های از چهره می توانید آن را پهن و نمایان تر کنید.

هایلایترها انواع گوناگونی دارند که بسته به جنس پوست کارایی متفاوتی دارند.از آنجایی که هایلایتر صورت مکملی برای میکاپ است قبل از استفاده از آن با شناخت استفاده درست از آن موجب زیبایی بیشتری می شود، همچنین زیاده روی در استفاده از هایلایتر نتیجه خوبی نمی دهد.

انواع هایلایتر صورت

برای اینکه نواحی برجسته صورت را درخشان کنیم ابتدا باید با تنوع هایلایتر پوست آشنا شویم،شناخت نوع و تشخیص رنگ هایلایتر یکی از کارهای پیدا کردن هایلایتر خوب متناسب با پوست صورت است.

از نظر جنسیت هایلایترها به سه دسته مایع، پودری و کرمی تقسیم می شوند که استفاده از هر کدام این هایلایترها با توجه به نوع و رنگ پوست قابل استفاده خواهد بود. در زیر انواع هایلایتر صورت را توضیح خواهیم داد.

هایلایتر مایع

این مدل از هایلایتر بدلیل کارایی بیشتر نسبت به دو مدل بعدی پرطرفدارترین هایلایتر شناخته شده است. داشتن بافت سبک و نرم هایلایتر مایع روی پوست و چند کاربره بودن(گونه/لب/ سایه چشم) موجب این علاقمندی شده است.

اگر دوست دارید درخشش روی صورت با هایلایتر ملایم باشد حتما از هایلایتر براق در طیف رنگی هلویی و طلایی را را در کنار یک کرم پودر مورد استفاده قرار دهید.

هایلایتر مایع در رنگ های مختلف ومناسب جهت کانتورینگ و استروبینگ بوده همچنین برای عروس خانم هایی که دارای پوست مات و خشک هستند و می خواهند درخشندگی صورت را در طول برگزاری جشن حفظ کنند ایده آل می باشد.

هایلایتر پودری

اگر دوست دارید برای شب عروسی آرایشی طبیعی داشته باشید و ظاهرتان در شب عروسی مثل همیشه و معمولی باشد استفاده از هایلایتر پودری گزینه خوبی است.

هایلایتر کرمی

برای عروس خانم هایی که خواهان تغییرات زیاد و چشم گیری روی صورت شان هستند هایلایتر کرمی و جامد مناسب است، توجه داشته باشید که استفاده زیاد از هایلایتر کرمی باعث مصنوعی شدن چهره می شود پس اینکار نیاز به تجربه دارد.

هایلایتر کرمی را می توانید در بخش های چانه، گونه و تیغه بینی با کمک انگشت پخش کنید، برای آرایش لب و حجیم کردن لب ها در زیر و بالای لب از هایلایتر کرمی استفاده می کنند.

در حال حاضر در بازار رقابتی انواع هایلایترهای تقلبی و اصل موجوده که بازه قیمت هایلایتر براق از ارزان ترین تا گران ترین با توجه به برندهای مختلفی که وجود دارد متفاوت است. برای خرید یک هایلایتر خوب می توانید از  سالن های زیبایی و آرایشگرانی که در زمینه گریم صورت تخصص دارند مشورت بگیرید.

طرز استفاده از هایلایتر پودری

هایلایتر پودری و طرز استفاده از هایلایتر

اگر به هر دلیل هایلایترهای پودری را برای میکاپ خود ترجیح می‌دهید در ادامه به شما می‌گوییم که چطور می‌توانید از آنها به شکل اصولی و بدون نقصی در روتین آرایشی خود استفاده کنید.

گام اول: پرایمر

پرایمر پیش از استفاده از هایلایتر

پیش از اینکه از هایلایتر استفاده کنید ابتدا باید یک بیس یا پایه مناسب را ایجاد کنید. با یک پرایمر آرایشی سبک که بتواند به درخشش بهتر پوست شما کمک کند کار را آغاز کنید. پرایمر را به آرامی بر روی تمام قسمت‌های صورت پخش کنید. پرایمر علاوه بر ایجاد یک درخشش جذاب باعث می‌شود تا میکاپ شما دوام بیشتری نیز داشته باشد.

گام دوم: فاندیشن یا کرم پودر

استفاده از کرم پودر پیش از هایلایتر

از یک کرم پودر با پوشش کمی براق استفاده کنید تا درخشش ظاهرتان کامل شود. با استفاده از یک پد آرایش اسفنجی کرم پودر را به خوبی بر روی پوست صورت پخش کنید تا به خوبی ظاهری محو اما براق را ایجاد کند.

گام سوم: استفاده از پودرهای تثبیت کننده

استفاده از هایلایتر و پودر تثبیت کننده آرایش

همیشه به یاد داشته باشید که برای حداکثر سازگاری و کسب نتایج بهتر باید از لوازم آرایشی با انواع یکسان (پودری یا کرمی) استفاده کنید. پس از اینکه کرم پودر به خوبی بر روی پوست قرار گرفت با استفاده از یک پودر صورت با پوشش ماندگار و براق، پوست خود را برای استفاده از هایلایتر پودری آماده خواهید نمود.

گام چهارم: رژ گونه و برنزه کننده

ترکیب جادویی شما به رنگ هم نیاز دارد! از یک برنزه پودری استفاده کنید. بدین منظور می‌توانید الگوهایی مشابه با عدد ۳ انگلیسی را در لبه‌های صورت خود رسم کرده و سپس با یک براش مناسب، رژ گونه‌ای به رنگ صورتی هلویی را بر روی سیب گونه‌هایتان اعمال کنید تا ظاهری طبیعی به خود بگیرد. دقت کنید که صورت شما در این مرحله نباید حالت تخت و بی‌روح به خود بگیرد.

گام پنجم: هایلایت

طرز استفاده هایلایتر

زمان آن رسیده تا با استفاده از پودر هایلایتر دلخواهتان درخشش نهایی و محسوس چهره‌ خود را ایجاد کنید. با استفاده از یک براش فن مویی، هایلایتر پودری را بر روی نقاط برجسته صورت پخش کنید.

طرز استفاده از هایلایتر مایع

از هایلایتر مایع برای پوست های خشک استفاده می شود برای آماده سازی پوست خشک برای آرایش عروس قبل از شروع به استفاده از کرم پودر با یک هایلایتر مایع پوست را مرطوب سازی می کنند از آنجایی که رنگ هایلایتر مایع تنوع زیادی دارد پیشنهاد آرایشگران حرفه ای انتخاب رنگ زرد متمایل به سبز است زیرا با بسیاری از چهره ها هماهنگی لازم را دارد.

گام اول: استفاده از کرم پودر

با استفاده از یک فاندیشن آرایشی مناسب می‌توانید هر گونه نواقص جزیی مانند فرورفتگی یا جای آکنه و سایر لک‌های پوستی را به خوبی پوشش داده و تُن پوستی خود را نیز یکنواخت کنید. برای انتخاب یک کرم پودر دقت کنید حداکثر سازگاری و مطابقت با پوست صورت شما را داشته باشد. کرم پودر یا فاندیشن را به صورت نقاطی بر روی گونه‌ها، بینی، چانه و پیشانی خود قرار داده و سپس به سمت خط رویش مو و به سمت پایین پخش کنید. بدین منظور می‌توانید از یک پد آرایشی اسفنجی کمک بگیرید.

گام دوم: کانتور کردن صورت و استفاده از رژ گونه

رژ گونه و کانتور پیش از استفاده از هایلایتر
استفاده از کانتور و رژ گونه

با استفاده از یک کانسیلر پوششی و کانتور مناسب متعادل ‌سازی مناسبی را در چهره خود ایجاد نمایید. بدین منظور از یک پد آرایشی اسفنجی استفاده نموده و کانتور را در زیر استخوان گونه‌ها، شقیقه‌ها و دو قسمت پایینی بینی به خوبی پخش کنید. برای کسب نتیجه بهتر از یک رژ گونه کرمی در قسمت گونه‌ها استفاده نمایید. بدین منظور ابتدا رژ گونه را در قسمت مرکزی گونه‌ها قرار داده و سپس آن را به سمت گوش‌ها پخش کنید.

گام سوم: هایلایت

زمان درخشش فرا رسیده است! از یک هایلایتر کرمی یا مایع استفاده کرده و آن را به صورت نقاطی در بالای استخوان گونه، پایین تیغه بینی، گوشه‌های داخلی چشم و انحنای بالایی لب بالا قرار دهید. سپس با استفاده از نوک انگشت آنها را به خوبی ترکیب و پخش کنید تا یک درخشش یکپارچه و طبیعی ایجاد شود.

گام چهارم: اسپری تثبیت کننده آرایش

به جای استفاده از یک پودر تثبیت کننده بهتر است از یک اسپری تثبیت کننده بهره ببرید. بدین منظور ۴ الی ۶ بار اسپری را در الگوهای X و T بر روی صورت خود استفاده کنید تا ماندگاری میکاپ شما تا حد محسوسی افزایش پیدا کند.

نکته: اگر هنوز از درخشش ایجاد شده رضایت ندارید، مشکلی نیست! دفعه بعدی کافیست چند قطره از درخشان کننده مایع را با فاندیشن یا کرم پودر خود ترکیب کنید تا یک درخشش سراسری و یکنواخت را بر روی پوست خود شاهد باشید. در نهایت مقداری هایلایتر را نیز برای درخشش حتی بیشتر از قبل بر روی استخوان گونه خود به کار ببرید.

هایلایتر را در کدام بخش های صورت استفاده کنیم؟

استخوان ابرو: استخوان زیر ابرو و نواحی بالایی تاج ابرو محلی است که برای استفاده از هایلایتردر بخش بالایی و زیر ابرو استفاده میشود . توجه کنید مقدار بسیار کمی از هایلایتر را برای این محل استفاده کنید.
وسط پیشانی: بخش میانی پیشانی تقریبا بین دو ابرو محلی است که با استفاده ار مقدار کمی های لایتر میتوانید تضاد خاصی با کانتورینگ پیشانی ایجاد کنید و آرایش خود را خاص و متمایز کنید.
استخوان گونه: استخوان گونه ها محل بعدی است که برای این لوازم آرایشی استفاده میشود . روی گونه ها را با مقدار کمی از های لایتر بپوشانید. چنانچه از کانتورینگ استفاده می کنید در بخش بالایی کانتورینگ از هایلایتر برای برجسته نشان دادن گونه ها کمک بگیرید.
بینی: چنانچه می خواهید بینی خود را جمع تر و زیباتر نشان دهید نخست با استفاده از کانتورینگ در دو سمت بینی کانتور بزنید، بعد روی پل بینی از هایلایتر استفاده کنید. این موضوع موجب تنظیم فرم بینی در آرایش و کوچک تر به نظر رسیدن آن میشود .
گوشه های داخلی چشم: یکی از قدیمی ترین بخش هایی که در کتاب های آرایشی برای استفاده از این محصول آرایشی برای برجسته شدن نقاط تیره صورت بکار گرفته میشود ، گوشه های داخلی چشم است که با استفاده از مقدار کمی هایلایتر زیبایی خاصی بصورت خود خواهید بخشید.
مرکز پلک: با استفاده از براش کوچکی مقدار کمی از های لایتر برداشته و روی قسمت مرکزی پلک خود بزنید، با این شیوه چشم های شما درشت تر نشان داده شده و سایه های پشت پلک جلوه زیباتری پیدا خواهند کرد.

t کاربرد هایلایتر صورت در آرایش عروس
هایلایتر را در کدام بخش های صورت استفاده کنیم؟

۴برجسته برس را روی مرکز چانه خود قرار دهید. برجسته سازی مرکز چانه نیز می تواند به جلب توجه به لب های شما کمک کند. مقداری هایلایتر را روی مرکز چانه خود جارو کنید. [۱۰]

مراقب باشید زیاد هایلایتر روی این قسمت اعمال نکنید. شما فقط به یک گرد و غبار سبک نیاز دارید.

اگر پیشانی خود را برجسته کرده اید ، پس سعی کنید هایلایتر روی چانه خود را با برجسته پیشانی خود مطابقت دهید.

برگرفته از: almasneshansalon

پست های مرتبط