MCI

با دیدن افراد مختلف در جامعه ،خیابان ، مهمانی ها و لباس پوشیدن های مختلف این سوال پیش می آید که انواع استایل چیست ؟ مشخصات انواع استایل چه هستند یا به عبارتی لباسی که فردی پوشیده است جزء کدام استایل است؟ با بکام استایل همراه باشید تا با انواع استایل و تعریف آنها و اطلاعات دیگر آشنا شوید.

 • استایل چیست؟
 • انواع استایل دخترانه
 • انواع استایل مناسب با محیط برای خانم ها
 • پیشنهاد در مورد انواع استایل
 • لباس مناسب با فرم بدن خودرا انتخاب کنید

استایل چیست؟

در یک کلمه می توان گفت استایل یعنی سبک و روش. در حوزه ی پوشاک یعنی نوعی سبک و روش خاص برای لباس پوشیدن. البته معنی استایل تنها محدود به لباس پوشیدن نمی شود بلکه شامل حرف زدن ،علایق،طرز تفکر و نحوه ی تعاملات می شود.

برای درک معنی استایل به مثال های زیر توجه کنید

مثال ۱: استایل رسمی شامل لباس رسمی ،حضور در محیط رسمی، حرف زدن به صورت جدی ، دوری از شوخی خواهد بود.

مثال ۲: استایل غیررسمی شامل لباس غیررسمی، گردش در خیابان و جمع دوستانه ،حرف زدن همراه شوخی خواهد بود.

انواع استایل دخترانه

۱-مد روز Trendy

خوب، مشخصاً دختری که همیشه به دنبال مد روز است که همیشه از آخرین تحولات مد با خبر است و احتمالا کمد لباس‌های خود را چهار بار در سال و در هر فصل، به طور کلی تغییر می‌دهد و از این کار هیجان‌زده می‌شود. یک دختر ترندی، اخبار مربوط به مد را دنبال می‌کند و از خرید لباس‌های آخرین مد و پوشیدن آن‌ها و همچنین استفاده از زیورآلات مد روز، لذت می‌برد و تردید و هراسی در تغییر دادن ظاهر خود ندارد، به همین دلیل اطرافیان، او را معمولاً هر بار در ظاهری متفاوت و جدید می‌بینند. ظاهری جدید، برای او، همیشه جذاب است.

استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج،

۲-استایل کژوال Casual

واژه کژوال، به معنی اتفاقی، تصادفی و غیر جدی است و ممکن است با شنیدن استایل کژوال، به شلختگی فکر کنید. اما، بدانید که کژوال در مد، هر چیزی هست، به جز شلختگی! در مد به سبک گاه به گاه و عجیب و غریب می‌گویند کژوال. دخترانی که از مد روز اقلام جسورانه و عجیب و غریب را فاکتور می‌گیرند و بیشتر به دنبال راحتی هستند، پیرو استایل کژوال هستند. در کل، آن‌ها نه تنها شلخته نیستند، بلکه، ظاهری بسیار مدرن و بی نظیر و در عین حال، ساده و راحتی دارند که با ظرافت خاصی همراه شده‌است که گیرایی و جذابیت خاصی دارد. این استایل، از پرطرفدارترین استایل‌های دخترانه در دنیا شناخته می‌شود.

، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۳-استایل قدیمی Vintage

یکی از جذاب‌ترین استایل‌ها در میان دختران، استایل وینتیج یا قدیمی است. این استایل شامل آیتم‌های مرسوم در مد سال های گذشته می‌شود و یک استایل فوق العاده و شگفت انگیز و الهام گرفته شده از دهه ۵۰ میلادی است. همه چیز در این استایل در رنگ‌های روشن و پاستلی خلاصه می‌شود. طرح پارچه‌های لباس‌های این سبک، بیشتر خال خالی و گل گلی است و دامن، آیتم مهمی به شمار می‌رود. مدل موی دختران با استایل دهه پنجاه، یک فر ملایم دارد یا خیلی ساده به صورت دم اسبی پشت سرشان جمع شده‌است.

استایل،، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۴-استایل اگزوتیک یا عجیب Exotic

همانطوری از که نام این استایل دخترانه بر می‌آید، شامل پوشیدن و استفاده از هر چیز عجیب و غریبی می‌شود که شاید کسی تا به حال آن را ندیده باشد. در واقع، استایل اگزوتیک، مجموعه‌ای است از قطعات جسورانه، مرموز و چشم نواز که معمولاً ترکیبی از رنگ‌های تند و پر جنب و حوش، گلدوزی‌ها و طرح‌های پیچیده، چاپ‌های جذاب و عجیب و زیورآلات خاص و استثنایی می‌شود که از چند متر دورترهم به چشم می‌آید.

استایل اگزوتیک یا عجیب Exotic استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۵-استایل رترو Retro

این استایل هم مانند وینتیج از مد زمان گذشته الهام می‌گیرد و شباهت زیادی با آن دارد. آیتم‌ها، رنگ‌ها و پارچه‌های مرسوم برای ساخت این مد، به نوعی پلی به گذشته می‌زند و نوستالژی گونه است. تی‌شرت‌های به رنگ پاستیلی، شلوارهای جین معمولاً کوتاه، بلوزهای یقه اسکی، کفش‌ها یا بوت‌های سفید، عینک‌های کورت، طرح‌های چهارخانه و راه راه، کفش‌های راحتی و زیور آلات آنتیک از آیتم‌های این استایل هستند.

تفاوتی که استایل رترو با وینتیج دارد در این است، که طرفداران استایل وینتیج از همان لباس‌های تولید و طراحی شده در زمان قدیم استفاده می‌کنند، اما در استایل رترو، همه آیتم‌ها امروز و تنها با الهام از گذشته طراحی و تولید می‌شوند.

استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۶-استایل ویبرانت یا پر جنب و جوش Vibrant

این استایل با شعار ” هی دنیا، منو نگاه کن! ” به جهان مد سلام می‌کند و مختص دختران و زنانی است که می‌خواهند پر جنب و جوش به نظر آیند. این سبک، شامل الگوهای وحشی، گلدوزی‌ها و طرح‌های بزرگ و نا متقارن است و با رنگ‌ها چشم را نوازش می‌دهد. بیشتر لباس‌های افراد پیرو این سبک، رنگ‌های فوق العاده‌ و پاستلی دارند که چشم همه را به خود جلب می‌کنند.

استایل، استایل کژوال، ،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۷-استایل دانشجویی Preppy

کمد لباس پیروان این استایل، همانور که از نامش پیداست، الهام گرفته از دختران دبیرستانی و مدرسه‌ای یا دانشجو است. بیشتر استایل آن‌ها، شامل پیراهن‌های یقه دار، بافتنی‌های ساده، دامن‌ و جوراب‌های بلند می‌شود. آرایش موهای این افراد عمدتاً ساده است و معمولاً عینک‌های فرم دار استفاده می‌کنند، حتی اگر عینکی نباشند! ممکن است این استایل، برای شما ارزان تمام شود و کمتر لوکس و غیر اجتماعی و غیرعدی به نظر برسد، اما به نوبه‌ی خود فوق العاده و جالب است. این استایل محبوب دختران جوان و نوجوان است.

استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی،  استایل قدیمی

۸-استایل الگانت Elegant

یار و همراه همیشگی استایل الگانت، عناصر پر زرق و برق و جزئیات ظریف است. دختران پیرو این استایل، هرگز بدون بهترین‌های خود از خانه بیرون نمی‌روند و توجه می‌کنند که سر تا پای خود را با جلوه‌های جادویی و شیک بیارایند. آن‌‌ها عاشق چیزهای پرزرق و برقند و بدون زیورآلات مجلل و خیره‌کننده خود در مهمانی حاضر نمی‌شوند. در این استایل بعد دخترانگی بیشتر خود را نمایان می‌کند.

استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری ستایل وینتیج، استایل قدیمی

۹-استایل بوهمیا Bohemian

الگوی مد سبک بوهمیا، اغلب الگوهای وحشی، پیچیده و دارای بافت‌های عجیب و غریب است. بوهمیا ها از هیپی‌ها و کولی‌ها الهام گرفتند و اشکال هندسی، زنجیر، حاشیه و طرح‌های چشمگیر را چاشنی این سبک کرده‌اند. لباس‌های گشاد، رنگی رنگی و طرح‌دار و گل گلی این سبک، بیشتر توجه قشر هنرمند را به خود جلب می‌کند.

استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۱۰-استایل دخترانه Girly

استایل دخترانه را می‌توانیم به راحتی به عنوان یک سبک پرطرفدار و محبوب معرفی می‌کنیم. اکثر لباس‌های داخل کمد دختران طرفدار استایل دخترانه، مزین به تور های سفید و رنگی است، طرح‌های گل و قلب طرح مورد علاقه آن‌هاست و رنگ سفید و صورتی را بیشتر از هر رنگی در لباس‌های خود انتخاب می‌کنند. دختر طرفدار این سبک، مانند یک خانم  تمام عیار رفتار می‌کند تا مانند قصه‌ها، با سبک دوستداشتنی‌اش دل شاهزاده افسانه‌هایش را به دست آورد.استایل دخترانه Girly استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۱۱-استایل کاوگرل Cowgirl

استایل کاوگرل Cowgirl

اصطلاح کابوی را احتمالاً زیاد شنیده باشید، کاوگرل هم نوع دخترانه‌اش است. در این سبک خاص، وجود چند آیتم در قفسه لباس‌ها مانند یک کلاه کابوی واقعی قهوه‌ای رنگ، شلوار جین آبی با کمربند جرم قهوه‌ای، ژاکت جیر یا چرم، یک جفت چکمه‌ی گاوچرانی و چند تی‌شرت سفید یا طرح جین ضروری است. دختری با این استایل، از زیورآلات چرم و کیف چرم برای تکمیل استایل خود استفاده می‌کند.

۱۲-استایل پانک Punk

طرفداران استایل Punk، به طرز اغراق آمیزی از رنگ‌های مشکی و قرمز در لباس‌های خود استفاده می‌کنند. پارچه چرم و کشی اسپندکس در سبک آن‌ها نقش مهمی بازی می‌کند و کت و شلوار، ست محبوب آن‌هاست. چاپ‌‌هایی با طرح حیوانات وحشی بر روی تی‌شرت Punk ها زیاد دیده می‌شود و چکمه‌های بلند آیتم جدا نشدنی استایل آن‌هاست. طرفداران Punk از زنجیرهای بلند به عنوان زیورآلات به دور مچ دست و گردن استفاده می‌کنند.

استایل پانک Punk استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۱۳-استایل هنری Artisty

دخترانی که از سبک‌های هنری لذت می‌برند، بیشتر تمایل دارند به دور از ترندهای سنتی دنیای مد و استانداردهای آن باشند و دوست دارند ذوق و روحیه‌ی خود را با مجموعه‌ای از لباس‌های هنری معرفی کنند. آن‌ها اغلب خالق سبک‌های منحصر به فرد خود هستند و لبوز، تی‌شرت، کلاه و کت خود را خودشان طراحی می‌کنند. بنابراین، سبک هنری، در میان پیروان ین سبک، در هر کسی متفاوت دیده خواهد شد، چرا که هر کس، بر اساس ایده، دوق و قریحه‌ی هنری خود، سبکی جالب و غیر متعارف خلق می‌کند.

استایل هنری Artisty استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۱۴-استایل کاری یا Businesswoman

دختری که این استایل را انتخاب می‌کند، احتمالاً یک بیزینش ومن است. او معمولاً هوشمندانه رفتار می‌کند، موقعیت اجتماعی بالایی دارد و بسیار تمایل دارد مورد احترام دیگران قرار گیرد. در کمد لباس دختران طرفدار این سبک، دامن‌های نسبتا بلند ماکسی، کت و کفش‌های نسبتاً پاشنه بلند در رنگ‍های خنثی یافت می‌شود. استفاده از کیف دستی‌های مستطیل شکل و  زیورآلات ساده و رسمی، به خصوص ساعت این استایل را کامل‌تر می‌کند.

استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۱۵-استایل تام بوی Tomboy

لباس پوشیدن دحترانه به سبک پسران جوان، می‌تواند مدرن، ساده، بی دردسر و جالب باشد. دخترانی که طرفدار استایل تام بوی هستند، تزئینات اضافی، تور، زنجیر، رنگ‌های روشن یا سایر جزئیات لباس‌های دخترانه را دوست ندارند و در عوض، با یک شلوار جین یا کتان، با پیراهنی دکمه‌دار و یک کفش راحت که کف آن صاف باشد، بیشتر احساس راحتی و خوشحالی می‌کنند.

استایل تام بوی Tomboy استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۱۶-استایل گوتیک Gothic18

اگر برای ساخت استایل گوتیک، تنها به یک عنصر نیاز داشته باشید، آن عنصر  می‌توانست رنگ مشکی باشد! همه چیز در این سبک ترکیبی از رنگ سفید و مشکی است، حتی آرایش مو و صورت. پیراهن مشکی، چکمه‌های مشکی یا سفید و غیره. لباس‌های جذب، زنجیر، زیورآلات خاص و تیز ( پانچ‌های فلزی و حلقه‌ها و مهره‌های براق فلزی )و سایر اکسسوری‌های این سبک عجیب هستند. به طور کلی طرفداران این سبک، تمایل دارند از نظر دیگران مرموز جلوه کنند.

استایل گوتیک Gothic استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

۱۷-استایل راکر Rocker

استایل راکر می‌تواند بسیار متنوع باشد. بسته به این که فرد به چه نوع سبک از موسیقی راک علاقه دارد،  استیل‌ها با یکدیگر در افراد طرفدار راک متفاوت است. اما به طور کلی این استایل در چند آیتم مشترک است، مثل رنگ مشکی، شلوار جین پاره، تی‌شرت‌های قدیمی،  چکمه یا نیم بوت، کت و شلوار چرمی و استودهای متنوع(انواع مهره‌های تزئینی).

۱۹-استایل ورزشی Sporty

سبک ورزشی دیگر نیازی به توضیح و شرح ندارد. دختران ورزشکار، اغلب با کفش‌ها و لباس‌های ورزشی آدیداس و نایک، آماده دوین و جنب و جوش هستند. لگ‌های ورزشی، کوله یا ساک ورزشی، کفش‌های کتانی و غیره از ملزومات قفسه لباس‌های یک دختر ورزشکار است.

انواع استایل مناسب با محیط برای خانم ها

استایل مسافرتی

استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

استایل اسپرت دخترانه

استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

استایل رسمی

استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

استایل مهمانی

استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

پیشنهاد در مورد انواع استایل

 • فرقی نمی کند چه استایلی برای خود انتخاب می کنید ، همیشه به کیفیت توجه کنید.
 • ابتدا ست های ثابت شده ی هر استایل را بپوشید.
 • زمانی که بایستی ست های جسورانه بپوشید، از پوشیدن آنها اجتناب نکنید.
 • هر استایلی در جای خود زیباست پس در یک استایل گیر نکنید.
 • قبل از آنکه دیر شود سبک های مختلف را امتحان کنید.

لباس مناسب با فرم بدن خودرا انتخاب کنید

علی رغم نوع بدنی که دارید، باید با انتخاب لباس مناسب میان قسمت های مختلف بدن تناسب ایجاد کنید. در قدم اول شما باید فرم بدنی تان را بشناسید. سپس با انتخاب لباس مناسب میتوانید میان قسمت های مختلف بدن خود تناسب ایجاد کنید. در این صورت احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. پس مد روز را فراموش کنید و به فکر لباس هایی باشید که مناسب شکل بدن شما هستند.

انواع فرم بدن

انسان ها ظاهر و استایل متفاوتی دارند و فرم های بدنی شان با هم فرق می کند. هر فردی اندام منحصر به فرد خود را دارد. در این نوشته  به ۵ فرم از معمول ترین تیپ های بدنی اشاره می‌کنیم تا کمک تان کنیم تیپ یا فرم بدن خود را بشناسید و متناسب با آن لباس بپوشید.

اندام گلابی شکل، اندام مثلثی، اندام مستطیلی، اندام سیبی شکل و اندام ساعت شنی
تصویر انواع فرم بدن استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

در میان اشکال فوق شما ممکن است فقط در یک مجموعه قرار بگیرید و یا ترکیبی از دو دسته و یا بیشتر باشید. وقتی که شما شکل بدنتان را تعیین کردید می توانید لباسی را انتخاب کنید که با توجه به شکل اندامتان زیباتر به نظر برسید.

شناسایی فرم بدن

چطور شکل بدن خود را تشخیص بدهیم؟ قبل از هر چیز باید بدانید که منظور از فرم بدن یا فرم اندام، قد و وزن شما نیست. چیزی که اهمیت دارد نوع شکل بدنتان میباشد. یک خانم بلند و باریک میتواند وزن یکسانی با خانمی که بدنش انحنای زیادی دارد داشته باشد. پس وزن ربط چندانی به شکل بدن ندارد. وقتی وزن اضافه میکنید، آن وزن اضافه در همه بدن شما توزیع میشود و شکل بدن شما ثابت باقی میماند. به همین خاطر است که سایز شما تغییر میکند اما شکل بدنتان ثابت است.

به طور کلی با اندازه گیری دور کمر، باسن و شانه میتوانید فرم بدنیتان رو مشخص کنید. در یک نگاه ساده میتوانید از راهنمای زیر استفاده کنید

محاسبه فرم بدن استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
فرم بدن سلبریتی ها استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

اندام گلابی شکل (Pear)

این نوع بدن به عنوان اندام مثلثی نیز شناخته می شود.

در این فرم از بدن، قسمت پایین بدن از قسمت بالایی آن پهن تر و عریض تر است. همچنین پایین بدنتان گرد است و کمرتان را به خوبی نمایان کرده است.

اندام گلابی شکل (Pear)

در حدود ۲۰ درصد از زنان گلابی شکل هستند. در این فرم باسن به طور قابل توجهی بزرگتر از سینه است. اگر فرم بدن شما این است به سرعت متوجه خواهید شد، چرا که پایین تنه: باسن، ران، و گاهی اوقات پشت تان قابل توجه تر می باشد. شانه ها باریکتر، شیب دار، و خیلی وسیع نیستند. خیلی ساده فقط با نگاه کردن به پاهای خود متوجه این حالت می شوید چرا که به طرز محسوسی پاها در مقایسه با بقیه اعضای بدن پهن تر، عضلانی تر، و پرتر هستند.

توصیه های مد برای بدن های گلابی شکل

اگر بدنتان گلابی شکل است شما حتما دوست دارید که نیم تنه ی پایین خود را کوچکتر نشان دهید و تمرکز را به بالاتنه خود ببرید. پس به نکات زیر توجه کنید:

 • لباس هایی که باعث جلب توجه در قسمت پایین و رانتان می شود نپوشید. لباس هایی مانند شلوارهای تنگ و دامن های چاپی.
 • با پوشیدن یک دامن راه راه و یا خط دار عرض باسن خود را کم کنید و بپوشانید.
 • لبه های شلوار و دامنتان را پهن تر انتخاب کنید تا در قسمت پایین تنه تعادل بر قرار شود.
 • رنگ های روشن را در بالا تنه و رنگ های تیره را در پایین تنه استفاده کنید.
 • ار کفش های پاشنه دار استفاده کنید تا پاهایتان کشیده تر به نظر بیاید.
 • لباس های بی آستین بپوشید تا بازوهایتان نمایان شود و تناسب اندامتان را نشان دهد.

افراد سرشناسی که شکل بدن آنها گلابی شکل است:

کیم کارداشیان ، کاترین هیگل ، اوا مندس ، جنیفر لاو هیوت

تصویر سلبریتی ها با فرم بدن گلابی شکل استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

اندام مثلث معکوس (Inverted Triangle)

از ویژگی های این فرم بدن قفسه سینه پهن، شانه های پهن و گسترده است که به قسمت کمر که می رسد خیلی باریک می شود.

در این فرم بدن باید تلاش شود که تمرکز به پایین تنه برود. برای این کار انجام نکات زیر توصیه می شود.

 • در قسمت پایین تنه لباس های روشن بپوشید.
 • لباس های حلقه ای نپوشید.
 • دامن بلند بپوشید.
 • سبک ها و استایل هایی که باعث افزایش دور کمر یا میان تنه تان می شود را آزمایش کنید. (لباس هایی که کمرتان را پر تر نشان دهد)

اندام این افراد مشهور سیب شکل است:

نائومی کمبل ، دمی مور ، رنی زلوگر ، تری هچر

عکس سلبریتی ها با فرم بدن مثلثی معکوس استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

اندام مستطیلی شکل (Rectangle)

از مشخصات ویژه این اندام این است که در کل دور کمر و ران و عرض شانه ها یک اندازه و معمولا باریک است. حدود ۴۶ درصد از زنان به این شکل هستند.

اگر بدن شما مستطیل شکل است پس باید بر روی بدن خود منحنی هایی ایجاد کنید. برای این کار چند روش به شما توصیه میکنیم:

اندام مستطیلی شکل (Rectangle)
 • کت بلند بپوشید
 • از لایه های بیشتر استفاد کنید.
 • رنگهای ملایم را استفاده کنید.
 • لباس های طرحدار بپوشید.
 • لباس های با یقه باز بپوشید تا منحنی و قوس را در بدنتان ایجاد کند.

آیا فرم بدن شما مستطیلی است؟ پس بهتر است بدانید که فرم بدن افراد مشهور زیر شبیه شماست:

هیلاری سوانک ، کیت هادسون ، ناتالی پورتمن ، کامرون دیاز

تصویر فرم اندام مستطیلی شکل سلبریتی ها استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

اندام سیبی شکل (Apple)

افراد دارای این فرم به طور کلی به عنوان “بالا تنه سنگین” توصیف می شوند. از ویژگی شاخص این فرم بدن این است که بیشتر وزن در بالاتنه میباشد و وقتی به پایین تنه میرسد باریک میشود.

در این فرم بدن، دور سینه سه اینچ یا بیشتر از دور باسن بزرگتر است. اندام های لاغر دارند. به طور خاص بازوها. اما شانه هایشان پهن است و معمولا این یکی از ویژگی های بارز این نوع بدن می باشد. وزن در اواسط میانی و قفسه سینه متمرکز شده، و گاهی به نظر می رسد که نیم تنه بزرگتر است و معده بیرون زده است. اگر به طور طبیعی نیم تنه کوچکتری دارید، پس وزن شما در اطراف قسمت پایین سینه متمرکز شده است. درست در زیر بخش میانی، خط کمر شما خیلی مشخص نیست، در نتیجه “بالاتنه سنگین” پیدا می کنید. اگر چه بالاتنه سنگین تر است، پاهای شما باریک تر هستند.

در حدود ۱۴ درصد از زنان اندام سیبی شکل دارند.

بدن های سیبی شکل چه چیزهایی بپوشند؟

در این فرم شما باید بیشتر روی پاها متمرکز شوید و سعی کنید با استفاده از مد و لباس کمرتان را باریک تر نشان دهید. از این طریق شما میتوانید ایراد اندام خود را مخفی کنید.

 • لباس تک رنگ استفاده کنید.
 • از لباس های یقه هفتی استفاده کنید.
 • برای دور کمرتان از کمربند استفاده کنید.
 • برای نشان دادن بیشتر پاهایتان دامن کوتاه بپوشید تا توجه به قسمت پایینی بدنتان ببرید و از قسمت میانی برداید.
 • به وسیله لباس های گشاد برآمدگی روی شکم تان را بپوشانید.
 • پوتین کوتاه و شلوار جین گشاد بپوشید تا خط باریکی را از شانه به پایین ایجاد کنید.

شکل بدن یا body shape افراد مشهور زیر سیب شکل است:

درو بریمور ، جنیفر هادسون ، کویین لطیفه ، اوا لونگوریا

تصویر فرم بدن سیبی شکل سلبریتی ها استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

اندام فرم ساعت شنی (Hourglass)

در این فرم پهنای شانه ها و باسن تقریبا با هم مساوی بوده و دارای کمری باریک هستید. این اندام به اسم اندام پاپیونی هم شناخته میشود. ۸ درصد از زنان این گونه هستند.

در این نوع اندام منحنی ها و قوس های بدنتان بسیار زیبا و مهم هستند. اگر شما هم مانند افرداد سرشناسی همچون بیانسه دارای فرم بدن ساعتی شنی هستید پس اندام شما بسیار زیبا و خوش اندام است.

اندام فرم ساعت شنی (Hourglass)

توصیه هایی برای افراد با اندام ساعت شنی

شما میتوانید این انحناهای بدنتان را از طریق زیر بیشتر نشان دهید:

 • با لباس های شل و گشاد این منحنی ها را پنهان نکنید.
 • از لباس های تنگ استفاده کنید.
 • از کمربند هایی استفاده کنید که فرم ساعت شنی بدنتان را بیشتر نشان دهد.
 • از شلوارهای تنگ و راسته استفاده کنید.
 • از دامن های با کمر بلند استفاده کنید.

آیا اندام شما جزو اندام های ساعت شنی حساب میشود؟ پس بهتر است بدانید که اندام افراد مشهور زیر نیز جزو همین دسته میباشد:

بیانسه ، سلما هایک ، اسکارلت جوهانسون ، هلی بری

تصویر سلبریتی ها با فرم بدن ساعت شنی استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی
استایل، استایل کژوال، استایل مینیمال،استایل اداری،استایل دانشجویی، استایل وینتیج، استایل قدیمی

فراموش نکنید که بهترین و بدترین نوع فرم بدن وجود ندارد. شاید در مکانی که زندگی می کنید، نوع خاصی از فرم بدن در این دوره زمانی مد روز باشد، اما این بدان معنا نیست که نوع فرم بدن شما “بد” است.

بدن ایده آل در طول تاریخ همیشه تغییر کرده است. در امریکا در طول دوره ویکتوریا، «ساعت شنی» بهترین فرم بدن به حساب می آمد. در سال ۱۹۲۰، بدن زن ایده آل نوع “مستطیل” بود.

هر فرمی از بدن مزایا و معایب خود را دارد. هر فرم بدن طرفدارها یا مخالفان خود را دارد. دانستن فرم بدن کمک می کند به دنبال این باشید که بهترین لباس را برای خود برگزینید.

منبع:وبلاگ کمدا

  فرم بدن مثلث معکوس فرم بدن مثلثی فرم بدن فرم بدن ساعت شنی فرم بدن مستطیلی فرم بدن گلابی فرم بدن سیبی شکل استایل موی خانم ها استایل مناسب خانم های قد کوتاه استایل خانمانه شیک استایل خانومی شیک استایل موی خانم ها استایل کژوال استایل مینیمال

  https://www.sabzshomal.ir/decoration-2/

  پست های مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *