MCI

هرگز از خودتان پرسیده‌اید آیا رابطه‌ای که در آن قرار دارید درست است یا اشتباه؟ با آنکه همه‌ی رابطه‌ها به نسبت دارای فراز و فرودهایی هستند، اما اینکه قادر باشید درک کنید رابطه‌تان در مسیر موفقیت قرار دارد یا به سرعت دارد از ناکجاآباد سر در می‌آورد و به بی راهه می‌رود بسیار مهم است. خوشبختانه، هشت نشانه‌ی اساسی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند که بفهمید آیا رابطه عاشقانه شما رو به پایان است  تا حداقل بتوانید از زیان‌های احتمالی بیشتر پیشگیری کنید و فرد جدیدی را برای ایجاد رابطه‌ای تازه برگزینید.

پایان رابطه عاشقانهجملات پایان رابطه عاشقانه
12 نشانه اصلی برای پایان یک رابطه
نشانه های پایان رابطه عاشقانه
نشانه های یک رابطه اشتباه
فرق قطع رابطه با پایان رابطه
نشانه های سرد شدن رابطه عاشقانه
بعد از پایان یک رابطه
"پایان یک رابطه عاطفی"
نشانه های سرد شدن نامزد, وقفه در رابطه, ترس از اتمام رابطه, ارتباط ناسالم چیست,

نشانه های پایان رابطه عاشقانه

۱. احساس شادمانی نمی‌کنید

یکی از نشانه‌های روشنی که مشخص می‌کند رابطهعاشقانه شما به بن بست رسیده ، این است که دیگر احساس شادمانی نمی‌کنید. به عنوان مثال، اگر از بودن با شریک زندگی‌تان احساس رضایت ندارید و در رابطه‌تان لذتی نمی‌بینید، این‌ها نشانگرهای کلیدی و مهمی هستند که حکایت از فروپاشی حتمی رابطه‌تان دارند. رابطه‌ها می‌توانند پستی و بلندی‌های زیادی داشته باشند، اما اگر بودن با شریک عشقی‌تان چیزی نیست که در انتهای روز لبخند بر لب‌های شما بیاورد، بهترین اقدامی که می‌توانید انجام دهید پایان دادن هر چه سریع‌تر به رابطه‌تان است.با گذشت زمان هیچ چیز بهتر نمیشود پس خوتان را گول نزنید.

۲. یکی از نشانه های پایان رابطه زناشویی این است که شما خسته هستید

اگر نسبت به شریک زندگی‌تان احساس سردی می‌کنید، این نشانه‌ی مهم دیگری است که رابطه‌تان محکوم به شکست و فروپاشی است. ارتباط شما با همسرتان باید منبع هیجان و شیفتگی در زندگی باشد، اما اگر از رابطه‌ای که دارید شعف و لذت اندکی دارید و احساس سردی و بی‌تفاوتی می‌کنید، قدم بعدی‌تان باید بر هم زدن این رابطه عاشقانه باشد. زندگی کوتاه‌تر از آن است که بخواهید خودتان را به خاطر کسی خسته کنید، پس زمان آن رسیده است که به این رابطه‌ی بن بست پایان بدهید.وقتی احساس دلزدگی میکنید ،مجبور کردن خودتان به ادامه دادن،ظلمی در حق خودتان و شریکتان است

۳. احساس بیچارگی می‌کنید

اگر از خودتان می‌پرسید آیا در یک رابطه‌ی بن بست قرار دارید، باید در درجه‌ی اول به دلایل‌تان برای ماندن با شریک زندگی‌تان نگاه دقیق‌تری بیندازید. بسیاری از آدم‌ها حتی بعد از به پایان رسیدن رابطه‌ عاشقانه با شریک عشقی‌شان می‌مانند چون از تنها ماندن می‌ترسند.

به عنوان مثال، اگر به خاطر آن که فکر می‌کنید بدون او احساس بهتری نخواهید داشت، نگران مجرد و تنها ماندن هستید، یا فکر می‌کنید زمان و تلاش زیادی را به پای او خرج کرده‌اید پس به وضوح در یک رابطه‌ی به بن بست رسیده قرار دارید. در یک رابطه‌ی شاد و سالم، باید با تمام وجود به دلایل درست و منطقی خواهان ماندن با شریک زندگی‌تان باشید، و اگر چنین نیست، پس شما در رابطه‌ عاشقانه ی غلطی هستید.

۴. ترجیح می‌دهید وقت‌تان را با افراد دیگری بگذرانید

آیا به دنبال فرصتی برای وقت گذراندن با کسانی به غیر از شریک زندگی‌تان هستید؟ اگر برای اجتناب از وقت گذراندن با شریک زندگی‌تان به دنبال راه‌هایی هستید که با دیگران باشید، این به روشنی نشانه‌ای است که در یک رابطه‌ عاشقانه به بن بست رسیده قرار دارید. وقتی از تنها ماندن با همسرتان به عنوان یک زوج لذت نمی‌برید و سعی می‌کنید زمان با هم بودن‌تان را محدودتر کنید، پس بدون این شخص روزگار بهتری خواهید داشت. اگر بودن با او به جای یک انتخاب، اجبار به نظر می‌رسد، این رابطه باید هر چه سریع‌تر پایان یابد.

بیشتر بخوانید : ۱۰ عامل ویران کننده روابط زن و شوهر!

۵. احساس می‌کنید رابطه‌تان به انتها رسیده است

در بسیاری از موارد، احساس اینکه چیزی سر جایش نیست، می‌تواند به شما سر نخی بدهد که در رابطه‌ای به بن بست رسیده قرار دارید. احساس درونی‌تان که با شخص نادرستی هستید را نباید نادیده بگیرید، چون غرایزتان در تعیین اینکه باید با چه کسی باشید و از یک رابطه عاشقانه چه می‌خواهید بسیار کلیدی و مهم هستند. اگر احساس نمی‌کنید که رابطه‌ای درست و اصولی دارید، درست‌ترین کار بر هم زدن این ارتباط است.

۶. چیزهایی که او می‌خواهد را نمی‌خواهید

از کلیدی ترین نشانه های پایان رابطه زناشویی آن است که شما و شریک زندگی‌تان موقعی که به انتخاب‌های مهم زندگی می‌رسید نظر یکسانی ندارید. به عنوان مثال، اگر واقعا دوست دارید روزی بچه دار شوید و شریک زندگی‌تان اصلا به فکر بچه دار شدن در آینده نیست، این اختلاف مهم رفته رفته باعث سقوط و فروپاشی رابطه‌تان می‌شود. نه شما و نه همسرتان نباید ارزش‌ها و اولویت‌های کلیدی زندگی‌تان را صرفا برای دوام آوردن رابطه‌ای که دارید قربانی کنید، و اگر اهداف‌تان هم راستا نیستند، روشن است در رابطه‌ای به بن بست رسیده قرار دارید.

۷. آرزو دارید با شخص دیگری باشید

آیا آرزو دارید با شخصی باشید که آن شخص همسر یا شریک عشقی‌تان نیست؟ نشانه‌ی مهم دیگری که می‌گوید در رابطه‌ای به بن بست رسیده قرار دارید همین است که احساس می‌کنید همسرتان کسی نیست که دلتان می‌خواهد با او باشید. و وقتی هم در ذهن و هم در قلب‌تان کس دیگری را در اولویت قرار می‌دهید، رابطه‌تان به خود ویرانی رسیده است. به عنوان مثال، اگر میل و اشتیاق‌تان به شخص دیگری است و مدام رویای بودن با او را در سر می‌پرورانید، این زنگ هشداری است که نشان می‌دهد باید به رابطه‌ی کنونی‌تان پایان بدهید و رابطه‌ای جدید را آغاز کنید.

۸. دیگر خودتان نیستید

اگر متوجه شده‌اید در رابطه‌ای که دارید خودِ واقعی‌تان نیستید، این باید به شما کمک کند پی ببرید که در رابطه‌ای به بن بست رسیده قرار دارید. به عنوان مثال، اگر متوجه شده‌اید وقتی با شریک زندگی‌تان هستید نقش بازی می‌کنید و خودتان نیستید، آنچه را واقعا فکر می‌کنید بر زبان نمی‌آورید، و در رابطه با در میان گذاشتن چیزی مربوط به گذشته با او مردد هستید، این رابطه عاشقانه سالم یا پایدار نیست و دوامی نخواهد داشت.

وقتی با شخص درست و مناسب باشید و زندگی کنید، کاملا در کنار او احساس راحتی خواهید کرد و از این که افکار و احساسات واقعی‌تان را ابراز کنید یا از گذشته‌تان خاطرات و مطالبی را نقل کنید و با همسر یا شریک عشقی‌تان بی ترس و اضطراب در میان بگذارید احساس راحتی خواهید کرد و هرگز معذب نخواهید بود.


منبع: liveabout

https://www.sabzshomal.ir/homework/
https://www.sabzshomal.ir/coffee-grounds/
https://www.sabzshomal.ir/gentleman/
https://www.sabzshomal.ir/wrong-behaviors/
https://www.sabzshomal.ir/man-in-love/

پست های مرتبط