MCI
تفاوت گریم و میکاپ در چیست و آموزش اصول گریم و میکاپ
تفاوت گریم و میکاپ در چیست و آموزش اصول گریم و میکاپ

حتما تاحالا واژه های گریم و میکاپ و آرایش رو شنیدید وبراتون سوال ایجاد شده که چه فرقی بین اینها است؟ هرگاه اسم گریم به گوشتون میخوره ممکنه یاد گریم های سینمایی بیوفتید زیرا شخصیت های سینمایی ای هستند که دارای گریم های سنگین ومتفاوت هستن اما منظورازگریم درآرایشگاه ها گریمهای سینمایی نیست بلکه آرایش های هنری بدون خطوط کمی اصلاح چهره است.دقیقا فرقی که گریم با میکاپ یا ارایش صورت دارد این است که درمیکاپ ازرنگ ها استفاده میشود ولی درگریم تابع مدروزمیباشد ومتغیراست

در آرایش کردن، تاکید آرایشگر بیشتر بر روی اصلاح رنگ و لعاب صورت و طرح و مدل آن است. رنگ چهره و اجزای صورت را تغییر داده یا به آن رنگ می افزاید. اما در گریم آرایشگر روی اصلاح فرم صورت و ایجاد زوایا کار می کند.


در آرایش بیشتر از رنگ های مختلف استفاده می شود ، اما در گریم آرایشگر تنها با سایه روشن ها کار دارد و با استفاده ازفون های تیره وروشن اقدام به متعادل سازی برجستگیها، فرورفتگی ها و زوایای صورت می کند.

  • میکاپ چیست؟
  • اصول اصلی در میکاپ
  • گریم چیست وچه کاربردی دارد؟
  • اصول اصلی در گریم

میکاپ چیست؟


میکاپ همان آرایش عادی صورت است که به منظور رفع معایب احتمالی صورت و فزایش زیبایی مورد استفاده قرارمی گیرد. میکاپ برخلاف گریم که ازتکنیک سایه روشن وتیره برای اصلاح چهره استفاده می کند، این کاررا تنها با رنگ ها انجام میدهد. در واقع میکاپ روی فرم ها تاکید نمی کند و تنها به چهره رنگ می افزاید.

اصول اصلی در میکاپ


میکاپ همان آرایش عادی صورت است که تابع مد است و با تغییر سال و حتی فصل، تغییر می کند.


استفاده از کرم و کرم پودر

 از کرمی استفاده می شود که با رنگ پوست هماهنگ باشد وبه خوبی پوست را پوشش داده ویک دست جلوه دهدوسپس روی کرم پایه، با پنکیک پوشش داده می شود.

آرایش ابروها

در ابتدا با توجه به فاصله ابروها از چشم و حالت چهره و همچنین رنگ پوست و مو باید رنگ مناسب به ابرو زده شود و سپس با کمک مداد ابرو و ریمل مخصوص ابرو، حالت ابرو و پر پشت ظاهر شدن آن اصلاح شود.

آرایش چشم

فرق میکاپ با گریم چیه؟؟؟
تفاوت گریم و میکاپ در چیست و آموزش اصول گریم و میکاپ

چشم ها درآرایش بسیا مهم هستند ومزیت بزرگی که دارند این است که میتوان بینهایت تغییرمختلف به آنها داد. می توانید با استفاده از انواع سایه، خط چشم و ریمل و مژه مصنوعی جلوه های مختلفی به چشم دهید. لنز را در نهایت بعد از اتمام آرایش چشم، وارد چشم خود کنید.

رژ گونه

برای برجسته ترنشان دادن گونه ها استفاده میشود و اصولا باید تنها چند درجه تیره تر از کرم باشد. در آرایش های خلیجی و تیره از رژ گونه های تیره تر با رنگ های مختلف استفاده می شود.

رژ لب و خط لب

  در نهایت برای برجسته وزیبا نشان دادن لب ها استفاده می شود. رنگ رژ لب و رژ گونه باید با هم هماهنگ باشد.

گریم چیست وچه کاربردی دارد؟

گریم به معنی متعادل سازی اجزای صورت با یکدیگر و رفع نواقص اجزای و زیباتر کردن صورت است.

گریم گزینه بسیاری خوبی به جای میکاپ برای عروس است زیرا گریم بعد از۳ ساعت که روی صورت میماندزیباترمیشودوحرارت پوست باعث میشود بیشترجذب پوست شود وجا افتاده ترنشان داده شود. میکاپ غلیظ برعکس عقیده ی عوام سن فرد را پایین نشان نمی دهد بلکه بیشتر نیز نشان میدهد اما گریم برعکس میکایپ عمل میکند و سن فرد را کمتر از چیزی که هست نشان میدهد.

اصول اصلی در گریم


همانطورکه گفته شد، گریم در واقع بازی با سایه ها برای ایجاد زوایاف حدود، برجستگی ها یا فرورفتگیها است. نحوه به کارگیری تکنیک های گریم روی چهره هر فرد متفاوت است اما برخی اصول کلی کار یکسان هستند در گریم از دو روش اصلی برای چهره سازی استفاده می شود: لولایت و هایلات.


در لولایت شما ازرنگی تا سه درجه تیره ترازرنگ پوست استفاده میکنیدتاقسمت هایی که نمی خواهید به چشم بیایند را پوشش دهید. اما از هایلایت برای برجسته کردن قسمت های مورد نظر استفاده می شود.

فرق میکاپ با گریم چیه؟؟؟
تفاوت گریم و میکاپ در چیست و آموزش اصول گریم و میکاپ


در گریم درابتدا ازفون پایه برای پوشش دادن پوست استفاده میشود وهمچنین با کمک کانسیلرجای جوش و زخم کاملا محومی شود. سپس کار هایلایت و لولایت اغاز می شود.- برای برجسته کردن گونه ازسایه تیره درزیراستخوان گونه تا امتداد لب استفاده شده واز سایه روشن روی استخوان گونه استفاده می شود.


– برای باریک جلوه دادن بینی ازسایه تیره در کناره های بینی و سایه روشن روی تیغه بینی استفاده می شود.- چین وچروک های روی پلک چشم با لولایت باید پوشانده شوند وقسمت زیرابرو وگوشه های چشم بایدهایلایت شوند.- برای زاویه سازی فک، ناحیه زیراستخوان فک باید تیره شود و قسمت بالایی استخوان فک روشن شود. روشن کردن چانه به طور کامل موجب برجسته شدن چانه می شود که این کار به چهره فرد بستگی دارد.
بعد ازایجاد تمامی هایلایتهای لازم، باید تمامی سایه روشنها به خوبی محوشوند وسپس پوشش دهنده روی آن زده شود. بعد از این مرحله می توان آرایش بسیار ملایمی انجام داد.

به دلیل اصلاح فرم و زیباسازی صورت با گریم دیگر نیازی به انجام آرایش غلیظ روی صورت نیست و با انجام آرایش بسیار ملایم نیز چهره فرد زیبایی بسیار چشمگیری پیدا میکند.

گریم پوست چرب

گریم پوست چرب همانگونه که از نامش مشخص است

دارای چربی فراوان است که قبل از گریم ما باید چربی اضافی پوست را بگیریم. برای گرفتن چربی اضافی از پوست از محلول شیر پاک کن و یا الکل و اب و پنبه استفاده میکنیم.

البته لازم به ذکر است عروس قبل از گریم عروس خود باید مراجعه کنند تا صورت پاکسازی شود وماسک هایی روصورت گذاشته شود تا صورت برای گریم در چند روزاینده اماده شود.

گریم چیست گریم پوست خشک

گریم پوست خشک

گریم پوست خشک کارش خیلی سخت تر از پوست چرب است. زیراهرکرم و فونی که روی صورت استفاده کنید،صورت پوسته پوسته میشود و کرم یا فون را پس میزند.برای این کار  صورت را آبرسانی کنید با استفاده از بخور و ماسک های آبرسانی صوص  برای پوست خشک البته پیشنهادمن به کسانی که پوست خشک دارند این است آب فروان مصرف کنند یکی از دلایل خشکی پوست مصرف آب کم است.

گریم پوست معمولی

پوست معمولی بهترین نوع پوست برای گریم است زیرامشکلی ندارند فقط با گذاشتن چند ماسک پوست آماده ی گریم است.

گریم پوست مختلط

گریم پوست مختلط سخت تر از انواع  پوست های دیگر است زیرا در پوست مختلط روی بینی چرب است و روی گونه و پیشانی خشک و یا برعکس که بایدآماده سازی دونوع پوست چرب وخشک را برای این نوع پوست پیاده سازی کنید، نسبت به بقیه گریمهازمان بیشتری میبرد.

تا اینجا متوجه شدید که گریم چیست و نحوه ی آماده سازی انواع پوست برای گریم را برای شما توضیح دادیم در آینده نوع و سبک گریم برای صوت های مختلفی را توضیح خواهیم داد.

منبع:سایت رژلب

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *