MCI

معرفی چند روش برای پاک کردن آرایش و سلامت پوست

پاک کردن آرایش با روش های خانگی

اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که بدون پاک کردن آرایش صورت به رختخواب می‌روید،بدانید که بزرگ‌ترین خیانت را به پوست صورت‌تان می‌کنید و احتمالا دیر یا زود عوارض آن را خواهید دید.چرا که در صورتی که باقی‌مانده مواد آرایشی روی سطح پوست شما باقی بماند،جذب روزنه‌های پوستی شده و می‌تواند سلامت پوست‌تان را به خطر بیندازد.پاک کردن آرایش به پوست فرصت می‌دهد تا نفس بکشد، بنابراین باید یک پاک‌کننده آرایشی خوب تهیه کنید.

شما خیلی راحت می‌توانید از پدها و محلول‌های پاک کننده آرایش استفاده کنیدو معمولا این مواد به‌سرعت آرایش را پاک می‌کنند. ولی این محلول‌ها و پدها خیلی برای پوست شما خوب نیستند.بهتر است برای مراقبت از پوست خود از مواد سالم‌تری استفاده کنید.درواقع روش‌های خانگی جایگزین زیادی برای پاک کردن آرایش وجود دارند که می‌توانند به‌سرعت صورت‌تان را تمیز کنند.

  • شیر و روغن بادام
  • جوش‌ شیرین و عسل
  • خیار
  • روغن بچه
  • دستمال مرطوب کودک

شیر و روغن بادام

پاک کردن آرایش و سلامت پوست

شیر می‌تواند آرایش شما را پاک کند یا حتی جای خود را به‌عنوان بهترین پاک کننده آرایش صورت شما تثبیت کند.کمی شیر از یخچال بردارید و چند قطره روغن بادام شیرین داخل آن بریزید.با این محلول می‌تواند به‌راحتی آرایش خود را پاک کنید.می‌توانید محلول شیر را با پنبه به صورت خود بمالید و بعد آبکشی کنید.این روش خیلی ارزان، طبیعی و سالم است.

جوش‌ شیرین و عسل

پاک کردن آرایش و سلامت پوست

ترکیب جوش‌ شیرین و عسل خمیری می‌شود که نه‌تنها به بهترین نحو آرایش را پاک می‌کند،بلکه برای لایه برداری پوست هم مناسب هست.کمی عسل روی دستمال بریزید. روی آن جوش‌ شیرین بمالید و آرایش را با آن پاک کنید.لازم نیست خیلی محکم بمالید؛ جوش‌ شیرین به‌صورت خودکار پوست را لایه‌برداری می‌کند.بعد از آن پوست خود را آبکشی کنید.می‌بینید که پوست‌تان تازه شده و عطری رؤیایی هم به خود گرفته است.

خیار

پاک کردن آرایش و سلامت پوست

خیار را داخل مخلوط‌ کن بریزید و آن را به‌صورت خمیر دربیاورید.کمی روغن دلخواه را به آن اضافه کنید (مثلا روغن زیتون) و از آن برای پاکسازی پوست صورت استفاده کنید.این ترکیب نه‌تنها آرایش را پاک می‌کند، بلکه صورت شما را هم نرم می‌کند.خیار همچنین سرشار از آنتی اکسیدان است که می‌تواند موجب کاهش التهاب پوست شود.

بنابراین اگر صورت شما جوش می‌زند بهتر است بدانید استفاده از خیار یکی از روش های سریع درمان جوش صورت است و می‌تواند در از بین بردن جای جوش هم مؤثر باشد.

روغن بچه

پاک کردن آرایش و سلامت پوست

متخصصان زیبایی DIY مدت‌هاست که روغن بچه را به‌عنوان پاک کننده ملایم آرایش می‌شناسند.روغن بچه هم مانند روغن نارگیل می‌تواند آرایش ضدآب را راحت‌تر پاک کند.نکته‌ی مهم‌ هم این است که روغن بچه هزینه‌ی خیلی کمتری دارد.

دستمال مرطوب کودک

پاک کردن آرایش و سلامت پوست

همه‌ی شما احتمالا در برهه‌ای از زندگی خود هر شب قبل از خواب از پدهای پاک کننده آرایش استفاده کرده‌اید.احتمالا این روش برای خیلی از افراد کارآمد است.ولی پد پاک کننده آرایش موجب خشکی پوست شما می‌شود.به‌جای آن می‌توانید از دستمال مرطوب کودک استفاده کنید.دستمال مرطوب کودک می‌تواند بهترین پاک کننده آرایش صورت شما باشد و پوست شما را مرطوب نگه دارد.به‌علاوه،‌ این دستمال‌ها برای پوست نرم و لطیف نوزادان ساخته شده‌اند، بنابراین با پوست شما هم مهربان خواهند بود.

اصول ساخت پاک‌کننده خانگی

اگر پوست چرب دارید باید از موادطبیعی استفاده کنید که پایه اسیدی دارندمثل انواع مرکبات و اگر پوست حساسی دارید از مواد دارای خاصیت التیامی مثل آلوورا یا چای سبز استفاده کنید.وقتی پاک‌کننده صورت شما کاملا از مواد طبیعی باشد می‌توانید مطمئن باشید که پوست‌تان خشک نمی‌شودو هیچ عوارضی برای آن پیش نمی‌آید.برای اینکه بهترین نتیجه را از پاک‌کننده طبیعی خود بگیرید بهتر است قبل از استفاده از پاک‌کننده صورت‌تان را با آب گرم مرطوب کنید بعد از مالیدن پاک‌کننده،روی صورت با حرکات دورانی پوست صورت‌تان را ماساژ دهید و سپس صورت را آب بکشید.

با این استراتژی می‌توانید مطمئن باشید تمام منافذ پوستی شما باز می‌شود.بعد از آب کشیدن صورت نیز آرام حوله را روی صورت بگذارید و به هیچ‌عنوان حوله را روی صورت نکشیدچون کشیدن حوله روی صورت می‌تواند به بافت‌های پوستی شما آسیب برساند و درنتیجه باعث چروک زودرس می‌شود.

برگرفته از: banooyeiran.com

پست های مرتبط