ورود/ثبت نام

t مقایسه رانا و پژو پارس TU5 ، دو خودرو با موتوری مشترک! مجله اینترنتی سبز شمال

با بالا رفتن قیمت خودرو در چند سال اخیر قدرت خرید ماشین افراد کاهش یافته است. به همین دلیل افراد به دنبال راه‌هایی جهت بهینه کردن خرید خودروی خودشان هستند. مردم با در نظر گرفتن سقف بودجه تخصیص داده شده جهت خرید ماشین به مقایسه ماشین‌های مختلف با قیمت نزدیک به توان خرید خود، می‌پردازند تا بتوانند بهترین انتخاب ممکن را داشته باشند. به همین دلیل ویژگی‌هایی از قبیل مشخصات ظاهری، مشخصات فنی، امکانات و حدود قیمت از اهمیت بالایی برای خریداران برخوردار خواهد بود. در این مقاله از توربومگ به  مقایسه رانا و پژو پارس tu5 پرداخته‌ایم تا بتوانیم اطلاعات کامل‌تری را در اختیار خریداران قرار دهیم.

مقایسه رانا و پژو پارس tu5 از لحاظ تاریخچه تولید

از قرار دادن رانا و پژو پارس tu5 در خط تولید ایران خودرو سال‌ها می‌گذرد. این خودروها نمی‌توانند، تمام انتظاراتی که یک مشتری از لحاظ فنی و امکاناتی از یک ماشین دارد را پوشش دهند. اما با توجه به قیمت عرضه مناسب، می‌توانند به عنوان گزینه‌ای برای خریداران با بودجه محدود مطرح شوند.

پژو پارس که آن را نسخه بروز شده از پژو ۴۰۵ می‌دانند از سال ۱۳۸۰ در خط تولید ایران خودرو قرار گرفت و با استقبال زیادی از سمت مردم مواجه شد. رانا را می‌توان سومین خودروی تولید ملی از خط ایران خودرو به شمار آورد که از سال ۱۳۹۱ به بازار عرضه شده است. از لحاظ ظاهری رانا شباهت زیادی با خودرو ۲۰۶ اس دی دارد که این موضوع انتقادات زیادی از طرف کاربران برای ایران خودرو داشته است. در ادامه از ابعاد مختلف به مقایسه رانا و پژو پارس tu5 پرداخته شده است.

t مقایسه رانا و پژو پارس TU5 ، دو خودرو با موتوری مشترک! مجله اینترنتی سبز شمال

مقایسه مشخصات ظاهری رانا و پژو پارس tu5

همان‌طور که بیان شد پژو پارس tu5 را می‌توان از لحاظ شکل ظاهری نسخه‌ای بروز تر از پژو ۴۰۵ دانست. اما پس از گذر زمان طراحی آن برای مشتریان کهنه و قدیمی شده است. از لحاظ کابین داخلی، می‌توان گفت که طراحی کابین ساده و مشابه کابین داخلی پژو ۴۰۵ است که از لحاظ کیفیت مرغوبیت چندانی ندارد. جهت مقایسه رانا و پژو پارس tu5 از نظر کابین می‌توان گفت که کابین رانا شباهت زیادی به کابین داخلی پژو ۲۰۶ ندارد. از طرفی طراحی داخلی به صورت ساده‌ای انجام شده است و مواد سازنده کیفیت بالایی ندارند. با در نظر گرفتن این نکته که ابعاد پژو پارس از ابعاد رانا بزرگ‌تر است و فضای بیشتری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد، می‌توان نتیجه گرفت که سرنشینان در هنگام استفاده از پارس tu5 احساس راحتی بیشتری دارند تا هنگامی که با رانا رانندگی می‌کنند.

سلیقه کاربران در خصوص انتخاب ظاهر ماشین، تفاوت‌های زیادی با هم دارد و به همین دلیل نمی‌توان با اطمینان به امتیازدهی ظاهر ماشین‌ها با یکدیگر پرداخت. اما در یک نگاه کلی، می‌توان نتیجه گرفت که در مقایسه رانا و پژو پارس tu5 از لحاظ ظاهری به این نتیجه می‌رسیم که طراحی پژو پارس نسبت به رانا بهتر و با وقارتر بوده است. به طوری که از دید طراحی کلی و عقب ماشین با توجه به داشتن طراحی چراغ‌ها و صندوق بهتر پژو پارس نسبت به رانا جذابیت بیشتری برای مشتریان دارد. اما با توجه به الگو گرفتن طراحی کناری و درب‌های خودروی رانا از پژو ۲۰۶ طراحی این قسمت رانا، نسبت به پژو پارس tu5 امتیاز بیشتری خواهد داشت. اما با توجه به طراحی کلی و هم‌چنین فضای کابین بیشتر در پژو پارس tu5 امتیاز این بخش به این خودرو تعلق می‌گیرد.

اتاق رانا

مقایسه مشخصات فنی رانا و پژو پارس tu5

در مقایسه رانا و پژو پارس tu5 از لحاظ مشخصات فنی می‌توان گفت که این دو دستگاه هر دو موتور tu5 با حجم موتور ۱٫۵ لیتری را دارند. این باعث می‌شود که مشخصاتی از قبیل حجم موتور، حداکثر قدرت، حداکثر گشتاور، گیربکس و نهایت سرعت برای هر دو دستگاه شبیه به هم باشد. یعنی هر دو دستگاه حداکثر قدرت ۱۰۷ اسب بخار، حداکثر گشتاور ۱۴۲ نیوتون متر و حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را دارند.

اما تنها نکته‌ای که در مقایسه رانا و پژو پارس tu5 به چشم می‌خورد این است که رانا مصرف سوخت کمتر و شتاب بیشتری نسبت به خودروی پژو پارس tu5 دارد. البته رانا نسبت به پژو پارس tu5 جدیدتر است و انتظار می‌رود که برتری‌هایی نسبت به مدل قدیمی‌تر داشته باشد. به صورتی که در مقایسه رانا و پژو پارس tu5 از نظر مصرف سوخت رانا با مصرف ۸٫۹ لیتر بر پژو پارس tu5 با مصرف ۱۰٫۱ لیتر بر هر صد کیلومتر پیشی می‌گیرد. از طرفی شتاب صفر تا صد در خودروی رانا ۱۱٫۸ ثانیه و پژو پارس tu5 برابر با ۱۳٫۵ ثانیه است. به همین دلیل در مقایسه رانا و پژو پارس tu5 از لحاظ فنی رانا در رده بالاتری قرار خواهد گرفت.

مقایسه امکانات رانا و پژو پارس tu5

جهت مقایسه رانا و پژو پارس tu5 از لحاظ امکانات و تجهیزات این نکته حائز اهمیت است که گزینه‌هایی که در خودروهای تولید ملی به عنوان آپشن به حساب می‌آیند در اکثر خودروهای شرکت‌های خارجی به عنوان ساده‌ترین امکانات حساب می‌شوند.

هر دو دستگاه مجهز به سیستم ضد قفل ABS، فرمان هیدرولیک، کیسه هوا برای راننده و قفل مرکزی هستند. با توجه به سال ساخت رانا انتظار می‌رود که امکانات بیشتری در مقایسه با پژو پارس tu5 داشته باشد. اما این تفاوت بسیار ناچیز است. به طوری که تنها برتری رانا نسبت به پژو پارس tu5 داشتن کیسه هوا برای سرنشینان است.

از لحاظ ایمنی هر دو خودرو در رده متوسط و میانی قرار می‌گیرند. در کل می‌توان گفت که این دو دستگاه از لحاظ ایمنی در رده خودروهای متداول بازار خودروی ایران قرار دارند.

اتاق پژو پارس جدید

مقایسه رانا و پژو پارس tu5 از لحاظ قیمت

یکی از تعیین کننده‌ترین فاکتورهای خرید برای هر متقاضی خودرو قیمت عرضه ماشین است. خریداران تلاش می‌کنند که با توجه به بودجه تخصیص داده شده برای خرید ماشین به انجام بهترین انتخاب در بین خودروهایی با بازه قیمت نزدیک به هم بپردازند. به همین دلیل در این مقاله آخرین اطلاعات از قیمت خودروهای رانا و پژو پارس tu5 در اسفند ماه را گرد آورده‌ایم تا با ارائه آن به خوانندگان به انتخاب بهتر آن‌ها کمک کرده باشیم:

قیمت یک دستگاه رانا در اسفند ماه ۱۳۹۸ تقریبا برابر با ۱۱۵ میلیون تومان و قیمت یک دستگاه پژو پارس tu5 حدود ۱۴۵ میلیون تومان است. البته با توجه به نوسانات دائمی قیمت خودرو در بازار، لازم است تا در هنگام خرید اطلاعات خود را بروز کنید.

مقایسه رانا و پژو پارس tu5 در یک نگاه کلی

درست است که هر خودرویی در مقایسه با سایر خودروها و به ویژه خودروهای تولید شده در شرکت‌های خارجی ایرادهایی دارد. اما با در نظر گرفتن قیمت عرضه در بازار برای خودروهای رانا و پژو پارس tu5 می‌توان به این نتیجه رسید که این دو دستگاه گزینه‌ای مناسبی برای متقاضیان خرید خودرو خواهند بود. البته باید توجه کرد که خرید خودرو بستگی زیادی به علایق و انتخاب‌های فردی دارد و معیارهای انتخاب برای هر فرد متفاوت خواهد بود. به همین دلیل نمی‌توان به یک توصیه یکسان و کلی در مورد خرید خودرو برای افراد متفاوت پرداخت. اما می‌توان با ارائه ویژگی‌های مختلف خودروها و مقایسه این ویژگی‌ها با یک دیگر به انتخاب بهتر افراد کمک کرد.

به همین منظور، اگر بخواهیم در مورد مقایسه رانا و پژو پارس tu5 به یک جمع‌بندی کلی برسیم باید توجه کنیم که برای هر خریدار چه فاکتورهایی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. اگر برای فردی شکل ظاهری و فضای داخلی خودرو از اهمیت بیشتری برخوردار باشد پژو پارس tu5 گزینه‌ای مناسب برای او خواهد بود. اما برای آن دسته از افراد که سوخت کم‌تر و شتاب بیشتر را اولویت قرار می‌دهند خرید خودروی رانا پیشنهاد می‌شود.

حال این خریداران هستند که باید تصمیم بگیرند با توجه به انتظاراتی که از یک خودرو دارند، چه از لحاظ شکل ظاهری، مشخصات فنی و چه از لحاظ امکانات، و نیز با در نظر گرفتن سقف بودجه خرید خودرو و قیمت هر دستگاه به انتخاب و خرید خودرو از بین گزینه‌های موجود بپردازند تا به رضایت مطلوبشان دست یابند.

The post مقایسه رانا و پژو پارس TU5 ، دو خودرو با موتوری مشترک! appeared first on فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو – توربویدک.

منبع اصلی خبر:توربو یدک

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *