MCI

موفقیت میتواند برای هرکس معنای منحصر به فرد خود را داشته باشد.اگر رویا و هدفی دارید که میخواهید به آن برسید، نکاتی هست که باید بدانید.تنها راه موفق شدن این است که همان کارهایی را انجام دهید که افراد موفق انجام داده اند.مسیرهای رسیدن به موفقیت متفاوت است اما موفقیت یک الگوی مشخص دارد که دراین مقاله قصد داریم الگوی موفقیت برترین افراد دنیا را به شما بگوییم تا به آنچه در زندگی میخواهید برسید اما معنای موفقیت در زندگی، چیزی است که با گذشت و تلاش خودتان باید به آن پی ببرید.

موفقیت متنعامل موفقیت در زندگی

فرمول های موفقیت

  • هدفمند زندگی کنید
  • علایق خود را بشناسید
  • یک لیست از اهدافتان بنویسید
  • تحصیل کنید
  • به یک دستاورد درونی برسید
  • به یک دستاورد بیرونی برسید.

هدفمند زندگی کنید

انگیزه برای موفقیتتعریف موفقیتفرمول موفقیتجملات موفقیتموفقیت چیستموفقیت یعنی چه

برای تحقق رویاهایتان و تبدیل شدن به فردی که میخواهید باشید، باید به کارهایی که انجام میدهید توجه کنید. از خودتان بپرسید؛کاری که الان در حال انجام آن هستم، مرا به چیزی که در زندگی میخواهم می رساند؟ اگر دائما بی حوصله هستید و درباره ی گذشته یا آینده خیال بافی میکنید، احتمالا بدین معنا است که شما نسبت به کاری که انجام میدهید بی تفاوت هستید و تمایل دارید زودتر کارتان تمام شود . به طور خلاصه ، شما کار خود را دوست ندارید و باید درباره ی آن تجدید نظر کنید. برای زمانی که در اختیار دارید ارزش قائل باشید .

سعی کنید اوقات فراغت خود را صرف انجام کاری کنید که ازآن لذت میبرید.برای مثال؛ به جای آنکه در آخر هفته تلویزیون تماشا کنید ، میتوانید وقت خود را با عزیزانتان بگذرانید یا دوستان جدیدی بیابید وسرگرمی های دسته جمعی را امتحان کنید.برای اینکه بفهمید چقدر در زندگی پیشرفت کرده اید ، ببینید نسبت به روز قبل یا ماه و سال قبل ، روزهایتان را چقدر مفید ترمیگذرانید. تنها به وسیله ی دستاوردهایی که کسب کرده اید، خود را نسنجید.

شخصیتی که در مسیر رسیدن به هدفتان ساخته میشود،خیلی با ارزش تر از دست آوردهایتان است.به یاد داشته باشید ، گاهی نیاز است هیچ کاری انجام ندهید و فقط تنبل باشید و تمام روز استراحت کنید . این تنبلی به قوه ی خیال پردازی و خودآگاهی شما کمک شایانی میکند . بین کار و زندگی خود تعادل ایجاد کنید.

علایق خود را بشناسید

انگیزه برای موفقیتتعریف موفقیتفرمول موفقیتجملات موفقیتموفقیت چیستموفقیت یعنی چهموفقیت متنعامل موفقیت در زندگی

قبل از آنکه بتوانید به موفقیت برسید ، اول باید معنای آن را برای خودتان تعریف کنید. ممکن است چندسال طول بکشد تا بفهمید میخواهید با زندگی تان چه کار کنید. به قول جک ما ( موسس علی بابا)؛ بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی ، زمانی است که شما باید خود را بشناسید و فقط تجربه کنید و یادبگیرید تا بفهمید دلتان میخواهد بقیه زندگی تان را صرف انجام چه کاری بکنید .بنابراین از تجربه کردن و شکست خوردن یا از دست دادن علاقه تان به کاری که انجام میدهید نترسید.

اگر در پیدا کردن علاقه خود مشکل دارید این سوالات را از خودتان بپرسید:دوست دارید از خودتان چه چیزی به ارث بگذارید؟؟/ دوست دارید دیگران بعد از مرگتان ،چطور از شما یاد کنند؟؟/چگونه میتوانید جامعه را به محیطی بهتر تبدیل کنید؟؟/بعضی از موضوعات مورد علاقه تان در زندگی چیست؟؟؟/به عنوان مثال شما تئاترهای موزیکال را دوست دارید ،فکر میکنید به این خاطر است که شما به موزیک علاقه دارید یا کارکردن در/یک گروه برای رسیدن به هدف مشترک را دوست دارید؟؟؟؟

یک لیست از اهدافتان بنویسید

20 تعریف موفقیتتعریف واقعی موفقیتتعریف موفقیت در یک جملهموفقیت چیست؟موفق کیست؟ابعاد موفقیت چیست؟نتیجه موفقیت چیستتعریف علمی موفقیتتعریف موفقیت در روانشناسی

.برای موفق شدن،اهداف کوتاه مدت یا بلند مدت خود را مشخص کنید. سعی کنید فراتر از اهداف مالی و شغلی فکر کنید. مثل روابط دوستانه ای که میخواهید داشته باشید یا اهداف شخصی برای انسان بهتری شدن . چیزهایی که دوست دارید تجربه کنید یا چیزهایی که دوست دارید یاد بگیرید. برای اهدفتان زمان مشخص کنید ، چون هدف بدون برنامه ریزی فقط یک خیال پردازی است.هوشمندانه هدف اتخاب کنید ، اهدافتان مشخص، قابل اندازه گیری و قابل دسترسی باشند.اهداف خود را به چند بخش کوچک تقسیم کنید که رسیدن به آن راحت باشد .

مثلا اگر شما میخواهید به دوردنیا سفر کنید، میتوانید در حد توانتان پول پس انداز کنید و از کشور خودتان شروع کنید. کشور خود را بگردید و تجربه سفر کسب کنید و با انسان های جدید آشنا شوید و بعد سراغ کشورهای دیگر بروید.به اهدافتان متعهد باشید برنامه ریزی به تنهایی کافی نیست ، پایبند ماندن به اهدافتان هم از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر به کسی میگویید که کاری را انجام میدهید ، پس انجامش دهید. اگر مطمئن نیستید قول ندهید. همین قانون را برای خودتان به کار بگیرید . اگر نمیتوانید کاری را انجام دهید، به خودتان قول ندهید. برنامه هایتان را کنسل نکنید، حتی اگر شده ، یک درصد آن را انجام دهید

تحصیل کنید

ابعاد موفقیت چیست؟موفقیت چیست؟موفق کیست؟تعریف موفقیت چیستموفقیت چیست تفکر هشتمنتیجه موفقیت چیستموفقیت چیست تفکر هفتمموفقیت چیست ویکی پدیاروانشناسی موفقیت چیست

.تحصیل به شما دانش و مهارت میدهد و شما را برای مستقل زندگی کردن در جامعه آماده میکند. تحصیلات صرفا دانشگاه رفتن مدرک گرفتن نیست. تحصیلات شامل هر دانش و مهارتی میشود شما بدست می آورید . امروزه ، با وجود اینترنت و راه زیادی که برای کسب دانش و مهارت وجود دارد، دانشگاه تنها راه رسیدن به علم نیست.

برنامه ریزی مالی را یاد بگیرید دانش مالی موضوعی است که در مدارس و دانشگاه ها کمتر به آن توجه شده است اما امروزه، دنیا متوجه ارزش این موضوع شده است. شما باید بتوانید میزان درآمد خود ، مخارج اصلی خود، چطور خرج کردن پولتان و مهم تر از همه چطور پول درآوردن را یاد بگیرید. پس موضوع برنامه ریزی مالی را دست کم نگیرید و در هرسنی هستید و هر شغلی دارید دانش مالی را فرا بگیرید. برای زمانتان برنامه ریزی کنید کارهای مهم را اول صبح انجام دهید ، اولویت ها را فراموش نکنید.

کارهای خود را به سه دسته تتقسیم کنید دسته اول؛ کارهایی که باید انجام شود، دسته دوم ؛ کارهایی که بهتر است انجام شود اما اولویت ندارد، دسته سوم ؛ کارهایی که حتی اگر انجام نشود چیزی را از دست نمیدهید. سپس از مورد اول لیست اول خود کارها را شروع کنید به انجام دادن و به ترتیب جلو بروید. بدین صورت اگر در طی روز مسئله غیر قابل پیش بینی بوجود آمد ، شما مهم ترین کارهای خود را انجام دادید و از این بابت نگرانی زیادی ندارید.

به یک دستاورد درونی برسید

ابعاد موفقیت چیست؟موفقیت چیست؟موفق کیست؟تعریف موفقیت چیستموفقیت چیست تفکر هشتمنتیجه موفقیت چیستموفقیت چیست تفکر هفتمموفقیت چیست ویکی پدیاروانشناسی موفقیت چیست

از لحظه حال لذت ببرید.اگر شما دائما در گذشته باشید یا درباره ی آینده خیال پردازی کنید. زمان حال را از دست میدهید. به یاد داشته باشید که گذشته و حال یک توهم هستند و تنها دارایی شما زمان حال است.به فکرهای منفی توجه کنید و به آنها اجازه دهید خود را نشان دهند. آنها را بنویسید تا از ذهنتان خارج شوند .

مدیتیشن و مراقبه و ورزش کردن تاثیر به سزایی در کاهش افکار منفی دارند به جزئیات کوچک اطرافتان توجه کنیداز احساس آفتاب بر روی پوستتان لذت ببرید، به راه رفتنتان توجه کنید. اگر غذا میخورید، فقط غذا بخورید و از آن لذت ببرید. اگرراه میروید ، فقط راه بروید. این عادت ها به مرور به شما کمک میکند تا ذهنتان آرام شود و در لحظه زندگی کنید.

انجام همزمان چندکار ممکن است باعث بالا رفتن سرعت شود اما تمرکز شما بین چندکار تقسیم میشود و شما نمیتوانید هیچ کاری را با دقت لازم انجام دهید زندگی خود را با کسی مقایسه نکنید متاسفانه بسیاری از مردم موفقیت هایشان را با موفقیت های افراد دیگر میسنجند، اگر این عادت را دارید ، با این کار شما احساس بی ارزشی میکنید. به یاد داشته باشید که مهم نیست چقدر زندگی یک نفراز نگاه بقیه جذاب است، هرکسی در زندگی اش در حال جنگیدن با تراژدی هایی است که فقط خودش از آنها خبر دارد.

ظاهر زندگی کسی را با باطن زندگی خود مقایسه نکنید . استفاده ازشبکه های اجتمایی را محدود کنید. چون در آن ها شما دائما ظاهر زیبا و پر رنگ لعاب زندگی یک نفر را میبیند و غبطه میخورید وتمام انگیزه تان را برای انجام فعالیت هایتان از دست میدهید.به جای مقایسه زندگیتان با کسانی که به نظرتان از شما برتر هستند، به افرادی فکرکنید که فقیر،بیمار و بی خانمان هستند و این به شما کمک میکند ارزش بیشتری برای زندگیتان قائل شوید.

نعمت های خود را بشمارید مهم نیست که چقدر در زندگی موفقیت کسب کرده اید، اگر شما دائما به چیزهایی که ندارید فکر کنید، احساس ناراحتی و بی ارزشی میکنید. اگر کسانی در زندگیتان هستند که دوستشان دارید، خاطرات خوبی دارید، خانواده دارید میتوانید راه بروید، ببینید، بشنوید،احساس کنید، یعنی نعمت های زیادی در اختیارتان هست.

به یک دستاورد بیرونی برسید.

ابعاد موفقیت چیست؟موفقیت چیست؟موفق کیست؟تعریف موفقیت چیستموفقیت چیست تفکر هشتمنتیجه موفقیت چیستموفقیت چیست تفکر هفتمموفقیت چیست ویکی پدیاروانشناسی موفقیت چیست

در هر بخش از زندگیتان یک موفقیت کسب کنید مراقب سلامتی خود باشید.یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. چون هر مشکلی که برای جسمتان بوجود بیاید مثل کمبود انرژی و بیماری های فیزیکی ، تمام زندگی شما را مختل میکند و تا زمانی که احساس سلامتی نکرده اید،نمیتوانید کاری انجام دهید فرصت ها را دریابید .اگر دائما نگران باشید ،انرژی لازم برای دنبال کردن فرصت ها را از دست میدهید. به یاد داشته باشید شانس یک بار در خانه میزند.

اگر فرصتی را از دست دهید ،شاید هیچ وقت دوباره برایتان پیش نیاید. دور خود را با آدم های مثبت پر کنید مثبت اندیشی بدین معنا نیست که شما چیزهای منفی را نمیبینید بلکه ،یعنی شما اجازه نمیدهید این افکار منفی برایتان تعیین تکلیف کنند. دوستانی را برای خود انتخاب کنید که به خاطر مهربانی ، موفقیتشان در زندگی،دست و دلبازی و رفتار خوبشان تحسینشان میکنید.

با آدم هایی دوست شوید که موفقیت هایی به دست آوردن که شما دوست دارید آن را به دست آورید. با کسانی که اهدافشان با شما یکی است هم قدم شوید. در این بین اجازه حسادت به خود ندهید، موفقیت هیچ کس برای شما تهدید به حساب نمی آید. برای اینکه بفهمید دوست مناسبی انتخاب کردید، ببینید آیا در شما انگیزه، نشاط و اعتماد به نفس را افزایش میدهد.

در نتیجه بسته به سن ،محل زندگی وشغل ، هدف هر کس فرق دارد. موفقیت چیزی فراتر از پولدار شدن است.

موفقیت یعنی:

  • دنبال کردن شور و اشتیاقتان
  • هدفمند زندگی کردن.
  • در حال زندگی کردن.

اگر امروز با آدم های اطرافتان رفتار بهتری دارید، اگر امروز احساس بهتری نسبت به خودتان دارید، اگر امروز بیشتر از دیروزتلاش کردید، اگر امروز کمی بیشتر هوای خودتان را دارید ،تبریک شما موفق هستید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *