MCI


در مقالات دیگری در مورد کیت کلاچ و نحوه عملکرد دیسک و صفحه توضیح داده‌ایم حال نوبت به آن رسیده که انواع برندهای دیسک و صفحه کلاچ را برای یک خودروی خاص بررسی کنیم. کیت کلاچ خودروی پراید به عنوان یکی از پر فروش‌ترین نوع این قطعه یدکی با برندهای متفاوتی در بازار ارائه شده که هرکدام ویژگی‌هایی دارند و با یکدیگر برای به دست آوردن رضایت مصرف کنندگان رقابت می‌کنند . در این مقاله از توربومگ سعی شده تا چند برند پر استفاده از دیسک و صفحه کلاچ‌های پراید را بررسی کنیم.

دیسک و صفحه پراید والئو

کیت کلاچ والئو که توسط یک شرکت فرانسوی طراحی شده بسیار با کیفیت بوده و دارای چندویژگی منحصر به فرد است که به برخی از آنها می‌توان به این شکل اشاره کرد:

۱ –  به دلیل بازطراحی فنرهای خورشیدی نسبت به دیگر برندها پدال نرم‌تری دارند

۲ – جنس لنت استفاده شده در آن از ضریب اصطکاک بالایی برخوردار است

۳ – کورس عملکردی پدال کوتاه‌تری دارند

۴ – مقاومت حرارتی خوبی از خود نشان می‌دهد

۵ – هیچگونه آسیبی به فلایویل و دیگر قطعات خودرو وارد نمی کند.

کورس کوتاه بودن این نوع دیسک و صفحه موجب شده طرفداران بسیار زیادی در میان جوانان داشته باشد و همچنین آن دسته از افراد که به منظور راحتی از سیستم‌های کلاچ برقی استفاده می‌کنند نیز استفاده از این کیت کلاچ را توصیه می‌کنند.

محصولات والئو از فلزات سنگین و سرطان‌زا ویا مواد شیمیایی آروماتیک که با گرم شدن بوی نامطبوعی ایجاد می‌کنند استفاده نکرده و همچنین جنس مواد اولیه را به گونه‌ای انتخاب کرده که حداقل گرد سیاه ممکن را به هنگام سایش ایجاد می‌کند.

برای خرید آنلاین دیسک و صفحه پراید والئو کلیک کنید!

دیسک و صفحه پراید والئو

دیسک و صفحه پراید سیکو

این کیت کلاچ در کره و دقیقا متناسب با فیزیک و موتور و گیربکس پراید طراحی شده و عملکردی مناسب دارد ، هیچ‌گونه عدم همخوانی با پراید نداشته و استفاده از آن کمترین آسیب ثانویه‌ای بر روی دیگر قطعات خودرو وارد  نمی‌کند. تمامی قطعات آن متناسب با پراید طراحی شده و در مواردی که رانندگی با خودرو به نحوی باشد که به خودرو آسیب وارد کند با ایجاد لغزش مناسب از انتقال تنش‌های تخریب کننده جلوگیری می‌کند. در این برند بسته بندی دیسک ، صفحه و بلبرینگ کلاچ جداگانه بوده تا حمل و نقل آسان‌تر برای انبار داری و واردات فراهم شود.

این دیسک و صفحه تا جایی برای پراید مناسب است که تا امروز یعنی خرداد ماه سال ۱۳۹۹ ، در تمام بسته ‌بندی های کیت کلاچ شرکتی محصولات شرکت سیکو مورد استفاده قرار گرفته و تنها با بسته بندی شرکتی در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته شده است.

برای خرید آنلاین دیسک و صفحه پراید سیکو کلیک کنید!

دیسک و صفحه پراید سیکو

دیسک و صفحه پراید دایکن

این کیت کلاچ توسط شرکت exedy ژاپن طراحی شده و کیفیت محصولات ژاپنی را به دنبال خود دارد. این قطعه عمری طولانی دارد و در شتاب گیری‌های شدید به خوبی عمل می‌کند. نقطه‌ی عطف تفاوت این برند با دیگر محصولات در فنرهای موجود در صفحه کلاچ است. این فنر‌ها طی عملیات حرارتی گوناگون تولید شده و با قرار گرفتن در شرایط سخت کاری خاصیت خود را از دست نمی‌دهند. همچنین مقاومت حرارتی بسیار بالایی دارند و در شریط سخت کاری دچار ضعف و لرزش نمی‌شوند. شرکت دایکن تجربه ی تولید دیسک و صفحه کلاچ برای خودروهای مسابقه‌ای را در کارنامه‌ی خود دارد که سابقه‌ای بسیار درخشان را در کارنامه کاری خود بر جای گذاشته است.

برای خرید آنلاین دیسک و صفحه پراید دایکن کلیک کنید!

دیسک و صفحه پراید دایکن

دیسک و صفحه پراید گلد

شرکت گلد که سابقه‌ی خوبی در تولید لنت ترمز برای انواع خودرو داشته با استفاده از علم و تجربه قبلی پا به تولید کیت کلاچ گذاشته و محصولات خود را به بازار ارائه کرده. در طراحی لنت‌های موجود در صفحه کلاچ از مس به عنوان انتقال دهنده‌ی حرارت استفاده کرده تا فرایند خنک سازی دیسک و صفحه بعد از کلاچ‌گیری های طولانی بهبود پیدا کند. با توجه به سابقه نسبتا کوتاه‌تر این کیت کلاچ در مقابل با دیگر برندها ، هنوز سابقه تایید شده‌ای در مورد طول عمر و کیفیت رانندگی با این صفحه کلاچ در دست نیست.

دیسک و صفحه پراید عظام

دیسک و صفحه پراید عظام

شرکت عظام با کمک شرکت پایا کلاچ و استفاده از علم مورد استفاده در شرکت والئو ، دست به تولید داخلی و داخلی سازی این محصول کرده و محصولات خود را در بسته بندی عظام در بازار توضیع می‌کند. کیفیت متوسط رو به بالا و همچنین قیمت منطقی موجب شده عده‌ای به خرید این محصول روی آورده‌اند. کیفیت نسبتا مطلوبی دارد اما در مقابل برندهایی چون والئو ، پدال کلاچ سفت تری را ایجاد می‌کنند. دیسک و صفحه پراید عظام در دو مدل معمولی و ارتقا یافته در بازار وجود دارد. مدل ارتقا یافته آن ۶ فنر و پریدمپر است.

the_title

حرف آخر

در آخر اینکه خرید دیسک و صفحه کلاچ برای خودروی پراید را از چند نظر می‌توان بررسی کرد :

۱) اگر برای شما دید اقتصادی و حمایت از تولید ملی از اولویت بالایی برخوردار است کیت کلاچ عظام غافل نشوید.

۲) اگر استفاده از خودرو در وضعیت کاملا استاندارد و مورد تایید کارخانه‌ی تولید کننده برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است باید برند شرکتی و یا سیکو استفاده کنید.

۳) اگر کیفیت ژاپن را طلب می‌کنید برند دایکن مطلوب شماست.

۴) اگر می‌خواهید لوازم یدکی مورد استفاده در خودروی شما توسط شرکتی طراحی شده باشد که تجربه‌ای بسیار طولانی در تولید دیسک و صفحه دارد و با بازطراحی قطعه ، مشکلات کیت کلاچ های معمولی را برطرف کرده و در کنار کیفیت ویژگی‌هایی همچون نرمی کلاچ و عدم تولید بوی نامطبوع را داشته باشد و همچنین در شتاب گیری هیچ گونه‌لغزشی نداشته باشد به شما برند والئو را معرفی می‌کنیم.

از بین برندهای معرفی شده در بالا والئو بیشترین تفاوت را با دیگر برند‌ها از نظر سطح کیفی داشته و بهترین تکنولوژی روز دنیا را در طراحی این قطعه استفاده کرده و همچنان به دلیل سطح تبادلات و تجارت گسترده جهانی بالاترین قیمت موجود را در بین این برنده‌ها ندارد و به گونه‌ای بهترین انتخاب از نظر صرفه اقتصادی در کنار کیفیت بسیار مطلوب است.

امروز پنجم خرداد ۱۳۹۹ دیسک و صفحه کلاچ پراید دارای محدوده قیمتی میان ۴۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان است که با توجه به برند و کیفیت متفاوت است.

The post راهنمای خرید دیسک و صفحه پراید ؛ کدام را بخریم؟ appeared first on فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو – توربویدک.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *