ورود/ثبت نام

t عوارض دکلره مو و روش هایی برای کاهش ضررهای دکلره برای موها
آشنایی با عوارض دکلره مو و روش هایی برای کاهش ضررهای دکلره برای موها
آشنایی با عوارض دکلره مو و روش هایی برای کاهش ضررهای دکلره برای موها

عمل دکلره مو به کمک پودر دکلره که حاوی هیپوکلریت سدیم می باشد انجام می گیرد و واکنش های شیمیایی که در هنگام دکلره کردن موها در ساقه مو ایجاد می شود باعث ایجاد تغییر رنگ در آن ها می گردد که در این صورت موها به پایه پلاتینه می رسند. دکلره کردن موها دارای مضرات زیادی می باشد از این رو بهتر است شما در صورت امکان برای روشن کردن موهایتان از دکلره استفاده نکنید.

  • دکلره چیست ؟ انواع پودر دکلره چگونه است؟
  • بررسی عوارض دکلره موها
  • عوارض استفاده از دکلره مو
  • سوال هایی درباره ی عوارض دکلره
  • روش های درمانی عوارض دکلره
  • دکلره موها چگونه انجام می شود ؟
  • توصیه هایی مهم برای انجام دکلره

دکلره چیست ؟ انواع پودر دکلره چگونه است؟

آیا می دانید دکلره چیست و با نحوه عملکرد آن آشنا هستید ؟

دکلره کردن مو به معنی پاک کردن رنگ مو می باشد که در این روش از پودر دکلره با اکسیدان ۱۲% استفاده می شود البته برای موهای نازک تر از اکسیدان ۹% بهتر است استفاده شود. مخلوط اکسیدان و پودر دکلره باید به اندازه ای باشد که غلظت آن همانند ماست بوده.

همیشه موهایتان ار از پشت سر و بخش پایینی شروع کرده و همینطور پله پله ادامه دهید تا تمام سر آغشته شود. سپس به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه تامل نمایید تا فعالیت شیمیایی دکلره انجام گیرد اما توجه داشته باشید این مدت زمان به جنس موهایتان بستگی دارد و بر اثر این فعالیت شیمیایی  رنگدانه های طبیعی مو از ساختمان مو خارج شده و همین دلیل منجر به روشن تر شدن موهایتان می شود.

نکته : دکلره امکان دارد پوست صورتتان را تیره نماید پس بهتر است قبل از هرکاری در ابتدا پوست اطراف صورت در نزدیکی رویش مو ها را چرب نمایید.

hair bleach e1366236508525

انواع پودر دکلره :

پودر های با انواع برند های متفاوتی در بازار آمده است که در کل می توان موجودیت آن را به دو نوع تقسیم کرد :

۱٫ بودر دکلره سفید : این پودر ضعیف ترین نوع دکلره بوده و برای کسانی که موهای حساس، نازک و قبل رنگ شده دارند، استفاده می شود.

۲٫ پودر دکلره آبی : این پودر قوی تر از پودر سفید بوده و عموما برای افرادی که موهای سالم تری دارند استفاده می شود.

نکته : از آنجایی که موهای مشکی طبیعی مقاومت بیشتری دارد از پودر دکلره آبی و کسانی که موهایشان به طور طبیعی روشن بوده از پودر دکلره سفید استفاده می شود.

نکته : برای سنجش مو در زمان دکلره کافی است کمی آن را بکشید در صورتی که مو تکه شد و یا کش آمد باید سریع آن را بشویید چرا که مو مقاومت خود را از دست داده و یا در حال از دست دادن می باشد و ادامه دکلره باعث سوختگی و از بین رفتن مو می شود.

بررسی عوارض دکلره موها

اغلب خانم ها برای ایجاد تغییرات زیاد در رنگ موهای خود و روشن کردن موها تمایل دارند قبل از استفاده از رنگ ، موهایشان را دکلره کنند که دکلره کردن موها آسیب های زیادی را به آن ها وارد می کند از این رو بهتر است شما قبل از انجام عمل دکلره ابتدا با مضرات آن آشنا شوید.

معایب استفاده از دکلره مو  دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,
دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,

عوارض استفاده از دکلره مو

دکلره موها دارای مضراتی است که عبارتند از :

کم شدن رطوبت:

فرآیند دکلره کردن مو می تواند رطوبت موها را از بین ببرد. هنگامی که محلول سفید کننده در تماس با شفت مو قرار می گیرد، باعث رشد مو و منجر به جدایی از پوست سر می شود.

در نتیجه رنگ مو تغییر می کند، در واقع نسبت به قبل مو متخلخل شده و این کار به طور اجتناب ناپذیری بر سطح رطوبت موها شما تاثیر می گذارد و باعث خشکی و آسیب مو می شود.

سوختگی پوست:

غیرمعمول نیست که هنگام استفاده از دکلره سوزش را تجربه کنید، چون این ماده سفید کننده در تماس با پوست قرار می گیرد. اگرچه، ممکن است پوست واکنش منفی نشان دهد یا از سوزش شیمیایی ناشی از استفاده محصول رنج ببرید.

در هر شرایط، خارش به احساس سوختن تبدیل خواهد شد و ممکن است با قرمزی، خارش و زخم همراه باشد. صرف نظر از دلیل واکنش، محصول باید بلافاصله از پوست سر برداشته شود.

بیشتر بخوانید : آشنایی با تاثیر تغذیه بر مو

برای رفع برخی از آسیب هایی که به وسیله دکلره به مو ها وارد می شود میتوان با مراقبت و آبرسانی به ساقه موها به بهبود وضعیت آن ها کمک کرد ولی در مورد سوختگی موها هیچ راهی برای احیای مجدد آن ها وجود ندارد وخانم ها در این شرایط مجبور می شوند که موهای خود را به کمک مدل موی پسرانه کوتاه نمایند زیرا ساقه موها بخش مرده آن ها می باشد وبهبود وضعیت تغذیه و ویتامینه و آبرسانی به مو ها نمی تواند کمی به بازگشت سلامت موها کند از این رو به شما توصیه می کنیم تا حد امکان از دکلره کردن موها اجتناب نمایید و برای تغییر رنگ موهایتان از روش های بهتری نظیر هایلات مو و … استفاده کنید تا از آسیب های جدی دکلره در امان باشید.

زخم پوست سر:

ممکن است دکلره کردن مو باعث زخم روی پوست سر شود.زخم ها به دلیل حساسیت پوست سر ایجاد می شوند، چند روز شامپو و محصولات مو را استفاده نکنید و روغن های طبیعی روی پوست بزنید تا زخم ها را مرطوب کنید .البته بیشتر به آن ها اجازه دهید به طور طبیعی رفع شوند و آن ها را با شامپو تمیز نکنید.

شکنندگی مو :

دکلره پتانسیل شکننده کردن مو را دارد. شکنندگی اغلب نتیجه ماهیت متخلخل مو بعد از دکلره است. از آنجا که این ماده باعث می شود لایه های پوست از هم جدا شوند، قرار گرفتن طولانی مدت در ماده دکلره منجر به ریزش و شکنندگی بیشتر می شود.

سوختن مو با دکلره

پف کردن مو :

صرف نظر از تغییر بافت طبیعی مو ، دکلره کردن مو باعث می شود موها کمی پف کرده به نظر برسند. دکلره کوتیکول مو را باز و تارموها را خشک می کند، به همین دلیل است که بعد از رنگ کردن و می تواند خشک شود. در عرض چند هفته، وقتی پوست شروع به بسته شدن می کند، نرم تر خواهد شد.

موخوره :

دو شاخه شدن مو که در اصطلاح به آن موخوره می گویند و برای جلوگیری از موخوره بهتر است از دکلره کردن موها صرف نظر کنید.

معایب استفاده از دکلره دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,
دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,

سوال هایی درباره ی عوارض دکلره

آیا آسیب مو پس از دکلره همیشگی خواهد بود؟

رنگ و دکلره کردن مو به طور دائم باعث تغییر انسجام موی شما می شود. با این حال، اگر مطمئن باشید که موهایتان توسط یک فرد باتجربه دکلره می شود، آسیب به حداقل می رسد.

وقتی موهایتان را روشن کردید، بافت آن برای همیشه تغییر می کند . با این حال، شدت تغییر بستگی به مهارت آرایشگر دارد و آسیب دیدن مو باعث ریزش دائمی آن می شود، اما با استفاده از تکنیک های مناسب می توان از آن جلوگیری کرد.

مضرات دکلره مو

آیا می توانید موهای خود را مانند پیش از رنگ و دکلره حفظ کنید؟

یکی از راه های تضمین شده برای بازگرداندن موهای سالم به حالت قبل از رنگ زدن کوتاه کردن قسمت های رنگ و دکلره شده است اما اگر همچنان دوست دارید به رنگ کردن موها ادامه دهید راه هایی وجود دارد.

چطور موهای خود را پس از دکلره باز گردانی کنید ؟

در حالی که نمی توانید از لحاظ تکنیکی موی خود را مانند پیش از دکلره بازگردانید مگر اینکه موها رویش مجدد را شروع کنند.از شامپو ،نرم کننده و ماسک های مناسب مو دکلره استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : چند روش خانگی قطعی برای تقویت و پرپشت شدن مژه

دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,آسیب های ناشی از دکلره مو
دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,

روش های درمانی عوارض دکلره مو

۱. برای درمان عوارض ناشی از دکلره در دکلره ضعیف و متوسط می توان از لوسیون ها یا تقویت کننده های ساقه مو که باعث لطافت و درخشندگی موها می شوند استفاده کرد.

۲. اگر دکلره از نوع قوی باشد و به شیوه درستی انجام نشود موها دچار تخریب در قسمت ساقه می شوند که در این صورت نباید موها دوباره رنگ یا دکلره شوند و باید موها را کوتاه کنید و چند ماه صبر کنید تا دوباره موهای شما رشد کنند و شادابی خود را بدست آورند.

برای درمان موهای آسیب دیده ازاین خوراکی ها استفاده کنید

هیچ فاکتوری بهتر از غذا نمی‌تواند حال موهای شما را خوب و سلامت آن را بازیابی کند؛ بنابراین بهتر است:
 
_ از سبزیجات سبزرنگ تازه به ویژه اسفناج و انواع جوانه‌ها مانند عدس، ماش گندم و جو در وعده‌های غذایی خود استفاده کنید؛ برای مثال خوردن سالاد با چاشنی روغن کنجد یا زیتون معجزه می‌کند.
 
_ کمبود آهن و پروتئین دلیل دیگری است که موهای شما را در خطر آسیب دیدگی قرار می‌دهد؛ پس بهتر است مصرف حبوبات، گوشت قرمز، تخم مرغ و میوه‌های خشک در طول هفته را فراموش نکنید.
 
_ بعضی از افراد به دلیل شرایط جسمانی خود از نبود اسید فولیک کافی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن رنج می‌برند . توصیه ما این است که با مراجعه به یک متخصص تغذیه این کمبودها را شناسایی و برای رفع آنها از مکمل‌های لازم استفاده کنند. مصرف قرص‌های امگا ۳ یکی از این راه‌حل‌هاست.
 
_ بیوتین یا ویتامین B7 ویتامین دیگری است که وجود آن برای ترمیم بافت موهای سوخته و آسیب‌دیده بسیار ضروری است اما بهترین راهی که می‌توانید با آن بدن خود را ویتامینه کنید مصرف روزانه چند عدد گردو، بادام و دیگر مغزهای آجیل به علاوه مصرف میوه‌هایی مانند موز و انبه است.
 
_ اما در مورد وعده‌های غذایی تاکید می‌کنیم که غذاهای سرشار از حبوبات و سبزیجات مانند انواع ‌آش، حلیم خوراک عدس و لوبیا بهترین انتخابی است که شما می‌توانید برای سالم‌سازی موهای خشک و وز شده‌تان داشته باشید. فراموش نکنید که در این مدت باید قید خوردن فست فودهای پر ضرر را بزنید. 

ماسک‌های خانگی برای موهای سوخته و آسیب دیده
 
در کنار تمام مراقبت‌ها و رژیم‌های غذایی برای داشتن موهایی سالم و زیبا استفاده از ماسک‌های طبیعی با روش‌های خانگی تاثیر شگفت‌انگیز دیگری دارد. این ماسک‌ها برای سلامت موهای آسیب دیده شما گردآوری شده است

ماسک کره برای موهای سوخته و آسیب دیده
یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌حل‌های تقویت موهای وز شده آغشته کردن آن به کره است. کره که از محصولات لبنی پرطرفدار است، خاصیت‌ فراوانی برای تغذیه موهای آسیب دیده شما دارد. پس بنا به حجم موهای‌تان مقداری کره را که از قبل از یخچال خارج کرده اید به موها زده و با استفاده از کلاه مخصوص به مدت نیم ساعت بپوشانید و در آخر موها را با شامپو و آب ولرم شسته و آبکشی کنید.
 
ماسک روغن بادام و زیتون برای موهای سوخته و آسیب دیده
 

ترکیب استثنایی روغن بادام شیرین و زیتون و قرار گرفتن آن لابه لای موها به رفع خشکی و آسیب موها کمک ویژه‌ای می‌کند. پس این روغن‌ها را ترکیب کرده و بعد از ماساژ موها با آن کلاه و حوله گرمی را به مدت ۳۰ دقیقه روی سر قرار دهید. این بار هم بعد از نیم ساعت سرتان را با شامپو بشویید. این ماسک یکی از موثرترین ترکیباتی است که در زمان کمی موهای خشک و آسیب دیده شما را مثل روز اول درخشان و زیبا می کند. 
 
ترکیب شامپو با تخم مرغ برای درمان و ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده

 
تنها ماده‌ای که پروتئین را به صورت مستقیم به موهای شما منتقل می‌کند تخم مرغ است. این راه‌ حل ساده و ارزان‌ قیمت بهترین روش برای درمان موهای وز شده از رنگ و حرارت حالت‌دهنده‌ها است. برای این کار هفته‌ای یک بار شامپوی خود را به اندازه دو بار شست‌وشو با تخم‌مرغ ترکیب کرده و بعد از آغشته کردن، موها را ماساژ و بعد از ۵ دقیقه آن را از روی موهای خود بشویید. 

بیشتر بخوانید : ۱۲ توصیه برای داشتن صورتی بدون جوش!


 
معجزه سرکه سیب برای ترمیم و درمان موهای سوخته و آسیب دیده

 
همه ما می‌دانیم که روغن زیتون و سرکه سیب هر کدام چه خواص بی‌اندازه‌ مفیدی در ترمیم و رشد ساختمان مو دارند؛ بنابراین برای استفاده از این ماسک معطل نکنید. یک قاشق چای‌خوری سرکه سیب را با دو قاشق غذا خوری روغن زیتون و سه عدد سفیده تخم‌مرغ مخلوط کنید و ماسک به دست آمده را به مدت سی دقیقه روی موها بگذارید. سر خود را با کلاه مخصوص رنگ بپوشانید تا ترکیبات ماسک بهتر به خورد موهای‌تان برود. 

دکلره موها چگونه انجام می شود ؟

برای دکلره کردن موها از پودر دکلره و اکسیدان ۱۲ درصد استفاده می شود که در طی مراحل دکلره کردن موها خانم ها با سه مرحله روبرو می شوند.

در مرحله اول رنگ مو ها از قرمز به نارنجی تغییر شکل می دهد که دارای چهار پایه می باشد و در مرحله دوم نیز رنگ مو از نارنجی به زرد تغییر می کند که شامل سه پایه می باشد و در نهایت نیز رنگ مو ها از زرد روشن به پلاتینه تغییر می کند که شامل سه پایه می باشد.

به مرحله اول دکلره ضعیف گفته می شود و مرحله دوم نیز دکلره متوسط است و مرحله سوم دکلره قوی می باشد که در این مرحله آسیب های جدی به مو ها وارد می شود.

توصیه هایی مهم برای انجام دکلره مو

۱. برای کاهش دادن عوارض دکلره سالانه بیش از یک یا دوبار از این روش استفاده نکنید.

۲. ۱۲ تا ۲۴ ساعت قبل از انجام دکلره موها جهت کاهش عوارض دکلره بهتر است تست حساسیت را انجام دهید.

۳. در صورت ضعیف بودن مو ها از انجام دکلره پرهیز نمایید.

دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,دکلره موها
دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,

۴. در صورت امکان از انجام دکلره قوی پرهیز نمایید و به انجام دکلره ضعیف و متوسط بسنده کنید.

۵. برای کاهش مضرات ناشی از دکلره بعد از انجام آن برای فرم دادن به موها از اتو یا سشوار استفاده نکنید زیرا این وسایل فرم دهنده باعث خرد شدن موها و از بین رفتن آن ها می شوند.

دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,عوارض ناشی از دکلره موها چیست
دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,

عوارض دکلره در هر مویی که از مواد دکلره استفاده شده باشد قابل مشاهده می شود و در واقع در طی روند پروسه دکولوراسیون مو ها واکنش های شیمیایی در آن ها ایجاد می شود که این واکنش ها باعث تخریب بافت مو و بی رنگ شدن ساقه آن می شود و علاوه بر این دکلره کردن موها روشی خشن و تهاجمی برای موها می باشد و برای در امان ماندن از مضرات این روش بهتر است از انجام آن صرف نظر کنید زیرا در این صورت باید همیشه به فکر تقویت کردن و حالت دادن به موهای شکننده و بی حالت خود باشید.

برگرفته از: arga-mag.com

https://www.sabzshomal.ir/mask/
https://www.sabzshomal.ir/eyelashes/

دکلره کردن مو در خانه دکلره موی مشکی رنگ شده,دکلره مو با ماست و شیر یخ زده,عوارض دکلره مو,دکلره پایه ۱۰,دکلره کردن ریشه مو,ریختن پودر دکلره در رنگ مو,علت رنگ نگرفتن مو بعد از دکلره,آموزش دکلره موی سفید,نشان دادن پایه های دکلره مو,انواع رنگمو,شامپو برای موهای رنگ شده چی خوبه,بهترین پودر دکلره چیست,پایه دکلره چیست,فرمول شیمیایی پودر دکلره,ترکیب رنگ موی کنفی بدون دکلره,فرمول رنگ مو بدون دکلره,ترکیب رنگ مو بدون دکلره برای پوست سبزه,روشن کردن مو با رنگ ۰۰۰,رنگ موی ارگانیک بدون دکلره,

پست های مرتبط