ورود/ثبت نام

t موزه های معروف دنیا را مجازی ببینید


در این روز‌های کرونایی و خانه‌نشینی‌های اجباری و طولانی، در کنار پرداختن به امور شخصی، به خاطر وجود اینترنت فرصتی هم فراهم است تا به کشف موضوعات تازه رفت و در‌های بسته‌ای از فرهنگ و دانش را به روی خود باز کرد.خوشبختانه تعدادی از گنجینه‌داران، در ایران و جهان، از چندی پیش در‌های موزه‌های خود را، به‌طور مجازی، به روی ما باز کرده‌اند که ورود به آن‌ها می‌تواند جالب باشد؛ به‌خصوص در این روز‌ها که وقت و فراغت بیشتری در دست است.

موزه ایران باستان مجازی
موزه های معروف دنیاموزه های تاریخی ایرانموزه های خاص دنیاعجیب ترین موزه های ایران
دیمی‌ترین موزه ایران یعنی موزه ایران باستان هم یکی از اندک‌موزه‌های ایرانی است که بازدید مجازی از آن میسر است.

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • موزه های ایران و جهان را مجازی ببینید
  • تور مجازی موزه بانک ملی
  • ۱۰ موزه زیبای جهان که می‌توانید مجازی تماشا کنید

موزه های ایران و جهان را مجازی ببینید

همچنین خوشبختانه، قدیمی‌ترین موزه ایران یعنی موزه ایران باستان هم یکی از اندک‌موزه‌های ایرانی است که بازدید مجازی از آن میسر است.از طریق این صفحه می‌توان گردشی مجازی داشت در سالن‌ها و راهرو‌های موزه ایران باستان؛ موزه‌ای که در میدان مشق تهران واقع شده و در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۰۸ به دستور رضاشاه ساخته شد. این وب‌سایت بخشی نیز برای مشاهده سه‌بعدی برخی اشیای مهم موزه دارد. البته سرعت چرخش سه‌بعدی این اشیا در آن صفحه بسیار تند است و متأسفانه توضیحی هم در مورد هویت این اشیا در کنار آن‌ها دیده نمی‌شود.

موزه های معروف دنیاموزه های تاریخی ایرانموزه های خاص دنیاعجیب ترین موزه های ایرانموزه های نیویورکمشکلات موزه های ایرانتحلیل موزه های ایرانیتحقیق در مورد یکی از موزه های تهران

تور مجازی موزه بانک ملی

تور مجازی موزه بانک ملی ایران هم امکان خوبی برای بازدید از بیرون برخی از عمارت‌های تاریخی و درون سالن‌های موزه فراهم می‌کند. تور مجازی این موزه در مقایسه با موزه ایران باستان امکان زوم بیشتری دارد که از این طریق می‌توان به اشیای در معرض نمایش نزدیک‌تر شد.

محموعه کاخ‌موزه‌های سعدآباد تهران هم در سایت خود بخشی را به بازدید مجازی و ۳۶۰درجه از ویترین‌های اشیای موزه‌های داخل این مجموعه اختصاص داده است. هرچند کیفیت تصاویر آن چندان بالا نیست و قابلیت زوم هم در آن می‌توانست بهتر باشد.باغ‌موزه نگارستان گرچه تور مجازی ندارد، اما می‌توان با دیدن تصاویر زیادی که از این موزه در وب‌سایتش قرار داده شده حال‌وهوایی از آن به‌دست آورد.

موزه های معروف دنیاموزه های تاریخی ایرانموزه های خاص دنیاعجیب ترین موزه های ایرانموزه های نیویورکمشکلات موزه های ایرانتحلیل موزه های ایرانیتحقیق در مورد یکی از موزه های تهران

باغ نگارستان، واقع در نزدیکی میدان بهارستان تهران، به دلیل وجود نقاشی‌ها و نگاره‌های متعددی از فتحعلی‌شاه و درباریان او در ساختمان‌های مختلف، به نگارستان شهرت یافت.موزه میراث روستایی گیلان هم از موزه‌های جالب توجه در ایران است که می‌شود در بخش گالری تصاویر وب‌سایت آن دید کلی خوبی از این موزه به‌دست آورد. بخشی با نام ویدئو‌ها بر روی این سایت متأسفانه از محتوا خالی است.

شماری از موزه‌ها هم در این روز‌ها از طریق این سایت به صورت ویدئویی قابل بازدید است، مثل موزه نقشه تهران، کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه فرش ایران.موزه گربه ایرانی هنوز تور مجازی ندارد.

موزه ایران باستان مجازی
موزه های معروف دنیاموزه های تاریخی ایرانموزه های خاص دنیاعجیب ترین موزه های ایرانموزه های نیویورکمشکلات موزه های ایرانتحلیل موزه های ایرانیتحقیق در مورد یکی از موزه های تهران

«گوگل آرتز اند کالچر» هم یکی از سایت‌های فرهنگی با گستره جهانی است و برای کسانی که علاقه‌مند به دیدن تصاویر پرشماری از تاریخ ایران باشند صفحه ویژه‌ای در این خصوص دارد.

در خارج از حوزه فرهنگ ایرانی برای گشت‌وگذار در آثار کلیه قاره‌های جهان البته می‌توان سری به تور مجازی بریتیش میوزیوم (موزه بریتانیا) در لندن زد. وب‌سایت آن توری عالی با خط سیر تاریخی قاره‌های مختلف در دسترس قرار می‌دهد که می‌توان ساعت‌ها در آن گشت‌وگذار کرد.

۱۰ موزه زیبای جهان که می‌توانید مجازی تماشا کنید

موزه های معروف دنیاموزه های تاریخی ایرانموزه های خاص دنیاعجیب ترین موزه های ایرانموزه های نیویورکمشکلات موزه های ایرانتحلیل موزه های ایرانیتحقیق در مورد یکی از موزه های تهران

در حالی که بسیاری از موزه های مهم جهان به سبب شیوع ویروس کرونا درهای خود را به سوی علاقه‌مندان بسته‌اند، این قابلیت وجود دارد که در این روزها به‌صورت مجازی گشتی در برخی از زیباترین موزه‌ها و گالری‌های هنری جهان بزنید.

به گزارش ایسنا، علاقه مندان می توانند هزاران نقاشی، مجسمه، چیدمان و دیگر آثار تاریخی و هنری را حتی با کوچکترین جزئیات در این تورهای مجازی و به روش های گوناگون از ویدئوهای ۳۶۰ درجه ای تا تورهای مجازی کامل همراه با راهنمای صوتی تماشا کنند. در این تورهای مجازی می توانید به این آثار هنری بیش از هر زمان دیگری نزدیک شوید، حتی بیش از آن چه در دنیای واقعی امکان پذیر است.

t موزه های معروف دنیا را مجازی ببینید

موزه واتیکان

 موزه واتیکان در ایتالیا سالانه پذیرای پنج میلیون گردشگر است. حتی اگر به آثار هنرمندان نامداری چون«میکل‌آنژ» نیز خیلی علاقه‌مند نباشید، ساختمان این موزه خود یک اثر هنری فوق‌العاده است. راه پله‌های معروف این موزه که توسط «جوزپه ممو» طراحی شده به زیبایی در ساختمان موزه به پائین می‌پیچد و بازدیدکنندگان را به سمت خروجی موزه هدایت می‌کند. این موزه در سال ۱۵۰۶ میلادی توسط پاپ ژولیوس دوم بنیان نهاده شده است.

برای تماشای تور مجازی و زیبای موزه واتیکان در شهر رم ایتالیا به این لینک مراجعه کنید. تور ۳۶۰ درجه ای واتیکان را نیز اینجا تماشا کنید.

موزه «جی. پال گتی»

موزه «جی. پال گتی» در کالیفرنیای آمریکا دارای آثار هنری با قدمت بیش از ۶ هزار سال است و یکی از مهم ترین موزه های هنری در سواحا غربی آمریکا محسوب می شود. «گل های زنبق» اثر معروف «ون گوگ» و «گردشگاه» نقاشی رنگ روغن اثر «پیر آگوست رنوآر» هنرمند سرشناس فرانسوی از جمله هزاران اثری است که در این موزه نگهداری می شوند.

برای تماشای تور مجازی موزه «گتی» لس آنجلس به این لینک مراجعه کنید.

موزه گوگنهایم

موزه گوگنهایم در شهر بیلبائو از معروف‌ترین موزه‌های جهان و در اسپانیاست که از سال ۱۹۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. این موزه که توسط «فرانک گری» معمار معروف کانادایی طراحی شده است در کنار رود نرویون واقع شده و بنای آن از پائین شبیه به یک کشتی مدرن است. ساختمان این موزه زیبا که از تیتانیوم، سنگ آهک ساخته شده است طی دو دهه گذشته میلیون‌ها گردشگر را جذب خود کرده است. این بنا یکی از تحسین‌شده‌ترین آثار معماری معاصر محسوب می‌شود. موزه گوگنهایم بیلبائو محل نگهدای آثار هنرمندان اسپانیایی و بین‌المللی است.

برای تماشای تور مجازی موزه «گونگهایم» در اسپانیا به این لینک مراجعه کنید.

موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه تاریخ طبیعی لندن در انگلستان همواره یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران بوده است که دارای مجموعه ای ارزشمند و گسترده در حوزه های  گیاه‌شناسی، حشره‌شناسی، کانی‌شناسی، دیرینه‌شناسی و جانورشناسی است.

در این لینک می توانید از تور مجازی موزه تاریخ طبیعی لندن دیدن کنید.

موزه ملی آمستردام

موزه ملی آمستردام که به موزه رایکس نیز معروف است از  بزرگ‌ترین موزه هلند و از غنی‌ترین موزه‌های اروپاست. این موزه ابتدا در سال ۱۸۰۰ میلادی در لاهه ساخته شد ولی در ۱۸۰۸ به آمستردام منتقل شد و گنیجینه نگهداری حدود یک میلیون اثر هنری مرتبط با سال های ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ میلادی  است. این موزه دارای مجموعه ای گسترده از آثار تاریخی و هنری است که در ۸۰ گالری به نمایش گذاشته می شود.

تور مجازی موزه رایکس هلند را در این لینک ببینید.

موزه ملی هنرهای مدرن و معاصر کره جنوبی

موزه ملی هنرهای مدرن و معاصر کره جنوبی دارای چندین ساختمان است و موزه اصلی آن در شهر گواچئون قرار داد و محل نگهداری مجموعه ای گسترده از آثار هنری شامل مجسمه، عکس، چیدمان های بزرگ و … است.

تور مجازی موزه هنرهای مدرن و معاصر کره جنوبی را می توانید از طریق این لینک تماشا کنید.

موزه اورسی

موزه اورسی پس از لوور، مهم‌ترین و شلوغ‌ترین موزه فرانسه است که در محل قبلی ایستگاه قطار پاریس و در مجاورت رود سن قرار دارد. این موزه که دستور ایجاد آن در سال ۱۹۰۰ برای یک نمایشگاه جهانی صادر شد، خودش یک اثر هنری است که به آن کاخ‌هنرهای زیبا نیز می‌گویند. مجموعه‌ نقاشی‌های سبک امپرسیونیسم از جمله آثار «کلود مونه» و «رنوار» که پیش از این در گالری ملی «ژو دو پوم»، موزه لوور و موزه ملی هنر مدرن نگهداری می‌شد، هم‌اکنون در موزه اورسی پاریس نگهداری می‌شوند.

تور مجازی موزه اورسی پاریس را در ای لینک تماشا کنید و برای دیدن نمای ۳۶۰ درجه موزه نیز اینجا کلیک کنید.

موزه بریتانیا

سقف سالن اصلی موزه بریتانیا از ۳۲۱۲ تکه شیشه ای تشکیل شده که هیچ یک از آنها شبیه به هم نیستند. علاوه بر زیبای ساختمان خود موزه، می توانید سنگ باستانی روزتا، مومیایی های مصر باستان و دیگر عجایب کهن را در آن تماشا کنید. 

تور مجازی موزه بریتانیا در این لینک قابل مشاهده است.

موزه هنر سائو پائولو

موزه هنر سائو پائولو در برزیل دارای یکی از جامع ترین مجموعه های تاریخی است که قدمت آنها به قرن ۱۴ تا ۲۰ میلادی بازمی گردد. این موزه که در سال ۱۹۴۷ میلادی تاسیس شده از مهم ترین موزه ها آمریکای لاتین محسوب می شود که بیشتر برای در اختیار داشتن مجموعه های هنری اروپایی و همچنین آثار هنری برزیل شناخته شده است. 

تو رمجازی موزه سائو پائولو را اینجا تماشا کنید.

نگارخانه ملی لندن

نگارخانه ملی لندن که در میدان معروف ترافلگار واقع شده میزبان بیش از ۲۳۰۰ اثر نقاشی و دیگر آثار از هنر اروپا بین قرن ۱۳ تا نیمه های قرن ۲۰ میلادی است. سه فضای نمایشگاهی مربوط به هنر رونسانس و سالن اصلی نگارخانه را می توانید از طریق این تور مجازی تماشا کنید.

تور‌های فرهنگی گوگل همچنین می‌تواند شما را با خود به موزه ون‌گوگ آمستردام، موزه هنر سائوپائولو برزیل و موزه پرگامون برلین ببرد.

برگرفته از: سایت برترینها

https://www.sabzshomal.ir/%d8%b1%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%b9-%d9%88-%d8%a8%db%8c%e2%80%8c%d9%88%d9%82%d9%81%d9%87-%d8%af%d9%86%d8%af%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af/
https://www.sabzshomal.ir/premarital-counseling/
https://www.sabzshomal.ir/joke/
https://www.sabzshomal.ir/%d8%b1%d8%b2%d8%b1%d9%88%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%81%d9%88%d9%82-%d8%a7%d9%84%d8%b9%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88/
https://www.sabzshomal.ir/teaching-children/

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *