ورود/ثبت نام

t درمان زود انزالی و علت های زودانزالی مجله اینترنتی سبز شمال

درمان زود انزالی و علت های زودانزالی

یکی از مشکلات شایع در بین زوج ها، مسئله زود انزالی در مردان و پایین بودن کیفیت رابطه جنسی است.
خیلی وقت ها این مشکل سبب بروز مشکلات دیگری مثل سردی در رابطه، خیانت و حتی طلاق می گردد.
در مردان مجرد نیز باعث عدم اعتماد به نفس و ترس و بیزاری از برقراری رابطه و به تعویق انداختن ازدواج می شود.

اما زود انزالی به چه معناست؟

همه آنچه باید در مورد زود انزالی بدانید

انزال به عنوان فرآیند خروج و آزادسازی مایع منی از بدن تعریف می‌شود و زود انزالی فرآیندی است که انزال زودتر از چیزی که مرد می‌خواهد یا همسر در طول رابطه جنسی دوست دارد، اتفاق می‌افتد. این مشکل تحت عنوان انزال سریع یا انزال اولیه نیز شناخته می‌شود و دلایل نگرانی را برای شخص به وجود می‌آورد.

 از لحاظ روانشناختی اگر رابطه جنسی لذت بخش نباشد و به شکل‌های مختلفی تحت تأثیر قرار گیرد، می‌تواند برای دو طرف رابطه جنسی ناامیدکننده و روابط آنها را تحت تأثیر قرار دهد. مشکل زود انزالی در بسیاری از مردان دیده می شود که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته و باعث بروز مشکلات بزرگ‌تر می‌شود. در ایالات متحده از هر سه مرد ۱۸ تا ۵۹ ساله، یک نفر دچار این مشکل هستند که عوامل روانشناختی و فیزیکی مختلفی در آن تأثیر دارد. پس با ما همراه باشید تا این مشکل را به شکل ریشه‌ای بررسی کنیم و راهکارهای مختلفی برای درمان زود انزالی پیشنهاد دهیم.

تعریف زود انزالی

زود انزالی چیست؟

انزال زودرس یا زود انزالی یا همان سستی کمر (premature ejaculation) به حالتی گفته می شود که فرد قبل از دخول و آمیزش جنسی به انزال برسد.
یا اینکه در همان ابتدای آمیزش، بدون اینکه به اوج لذت جنسی رسیده باشد، ناخواسته به انزال برسد.
در بسیاری از موارد تعریف زود انزالی به صورت نسبی است؛ یعنی اگر مرد نسبت به شریک جنسی اش زودتر به انزال برسد و زن هنوز ارضا نشده باشد، این مورد نیز زود انزالی محسوب می شود.
این مشکل اگر در چند بار اول رابطه جنسی باشد و خود به خود بهبود یابد، طبیعی است و جای نگرانی نیست. اما اگر مدام تکرار شود و خود فرد یا شریک جنسی اش ناراضی باشند باید نسبت به درمان آن اقدام کرد.

انزال به چه صورتی اتفاق می افتد؟

قبل از اینکه بخواهیم بحث زود انزالی و مشکلات آن را بررسی کنیم، باید ببینیم که فرایند انزال به چه صورت است. انزال توسط سیستم عصبی مرکزی کنترل می‌شود. هنگامی که مردان از طریق تحریک جنسی تحریک می‌شوند، سیگنال‌ها به نخاع و مغز ارسال می‌شود. وقتی مردان به سطح مشخصی از هیجان می‌رسند، سیگنال‌ها از مغز به ارگان‌های تولید مثل ارسال می‌شود. این باعث می‌شود که اسپرم از طریق آلت تناسلی (انزال) آزاد شود.

به طور کلی فرایند انزال در دو مرحله انتشار و خروج انجام می‌گیرد:

مرحله اول: انتشار

انتشار زمانی است که اسپرم از بیضه‌ها به سمت پروستات حرکت می‌کند و با مایع منی مخلوط می‌شود تا اسپرم محصول نهایی را تولید کند. در این مسیر لوله‌هایی وجود دارد که امکان عبور اسپرم از بیضه‌ها را فراهم می‌کند و از طریق آن به پروستات و سپس به پایه آلت تناسلی می‌رساند. این مرحله ایست که معمولاً بدون هیچ مشکل خاصی و به صورت طبیعی پس از تحریک فرد انجام می‌گیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  همه چیز در مورد ناتوانی جنسی مردان
 

مرحله دوم: خروج

فرآیند خروج زمانی رخ می‌دهد که عضلات در پایه آلت تناسلی مرد منقبض شوند. این انقباض باعث می‌شود که اسپرم از آلت تناسلی مردانه خارج شود. معمولاً حالت طبیعی به صورتی است که فرآیند انزال و ارگاسم (اوج لذت جنسی) به صورت همزمان اتفاق می افتد. در برخی موارد، مشکلاتی در انجام طبیعی و همزمان این دو فرآیند به وجود می‌آید که هر کدام از آنها باعث ایجاد مشکلاتی برای فرد می‌شود.

زمان طبیعی انزال در مردان و زنان

معمولا مدت زمان رسیدن به انزال در آدم های مختلف، متفاوت است، همچنین خانم ها دیرتر از آقایان به ارگاسم می رسند.
اگر بخواهیم یک زمان استاندارد تعریف کنیم، بین ۳ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد تا مردان به ارگاسم برسند و از نظر علم پزشکی انزال زیر ۲ دقیقه، زود انزالی محسوب می شود.

دلایل زود انزالی

همیشه برای درمان بهتر است ابتدا علت ایجاد مشکل را جویا شد.
زود انزالی دلایل مختلفی دارد که به آنها اشاره می کنیم:
یکی از شایع ترین دلایل، اضطراب است. اضطراب باعث می شود فرد تسلط کافی بر روی ارگاسم خود نداشته باشد و به انزال زودرس برسد.
یکی دیگر از دلایل زود انزالی، نداشتن تجربه رابطه جنسی است. این مسئله می تواند طبیعی باشد که دفعه اول نتوانید خود را کنترل کنید و به مرور این مسئله بهبود می یابد.
کم خوابی، فاصله طولانی بین روابط جنسی، گرم مزاجی، توقع بیجا از خود، نگرانی از عدم برقراری رابطه جنسی مطلوب، عدم آماده سازی و پیش نوازی زن از طرف مرد، همگی می تواند در ایجاد زود انزالی برای مرد مؤثر باشد.

عوامل ایجاد زود انزالی

پدیده زود انزالی می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد که برخی از آنها جنبه روانشناختی داشته و برخی نیز به دلیل عوامل فیزیکی مختلف مانند تغییرات هورمونی رخ می‌دهد. برای آشنایی بیشتر شما با این موارد، عوامل مؤثر بر این پدیده به شرح زیر هستند:

سروتونین

اگرچه علت و عوامل دقیقی برای پدیده زود انزالی وجود ندارد، اما سروتونین (Serotonin) ممکن است در آن نقش داشته باشد. سروتونین یک ماده طبیعی ساخته شده توسط اعصاب است. مقدار زیاد این ماده در مغز باعث می‌شود که زمان انزال در فرد افزایش یابد و مقدار کم در آن زمان انزال را کم می‌کند و منجر به ایجاد پدیده انزال سریع می‌شود.

درمان زود انزالی

روش های متعددی برای درمان انزال زودرس وجود دارد. بهتر است ابتدا به درمان های روانی و بدون دارو بپردازید، سپس در صورت لزوم از داروها و اسپری های تاخیری کمک بگیرید.

درمان های موضعی:

اسپری تاخیری، کرم بی حس کننده، ژل تاخیری و کاندوم تاخیری، محصولاتی هستند که به راحتی می توانید آن ها را تهیه کرده و مدت زمان رابطه جنسی خود را افزایش دهید.
این محصولات حاوی درصدهای مختلفی از لیدوکائین هستند که یک ماده سِر کننده و بی حس کننده است.
معمولا اسپری تاخیری ، لیدوکائین بیشتری نسبت به ژل تاخیری دارد و برای کسانی که از زود انزالی شدید رنج می برند مناسب تر است.
روش استفاده از اسپری های تاخیری آسان است و در مدل های مختلفی عرضه می شوند که می تواند برای خانم ها هم مناسب و جذاب باشد (دارای اسانس های خوش بو و تحریک کننده و یا تنگ کننده باشد)

بیشتربخوانید:رفتارهای غلط زن و مرد در روابط زناشویی

روش استفاده از اسپری تاخیری

۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی، محصول را به محل ختنه گاه اسپری کرده (به مدت ۵ ثانیه) و سپس صبر کنید. و بعد با آب ولرم و صابون بشویید تا ماده اضافی بر روی آلت نماند و سبب بی حسی برای شریک جنسیتان نشود. ( مراقب باشید اسپری به داخل پیشابراه و یا بیضه پاشیده نشود)
معمولا پس از گذشت ۵ دقیقه اثرات بی حسی احساس می شود.
ژل تاخیری را نیز ۱۰ دقیقه قبل از رابطه جنسی به مدت ۱ دقیقه بر روی آلت خود ماساژ دهید و سپس با آب و صابون بشویید.
می توانید برای تأثیر بیشتر همزمان از اسپری و کاندوم استفاده نمایید.

درمان دارویی:

دارو های مختلفی برای درمان زود انزالی وجود دارند که معمولا در گروه داروهای ضد افسردگی هستند. مانند سیتالوپرام و سرترالین. این دارو ها ۳ ساعت قبل از رابطه جنسی مصرف می شوند و تا ۱ ساعت انزال را به تعویق می اندازند. اما عوارضی دارند که میتوان به حالت تهوع، بالا رفتن فشار خون و تپش قلب اشاره کرد.
رزرپین (سرپازیل)، دیازپام (والیوم) و ویاگرا نیز داروهایی هستند که از انزال زودرس جلوگیری می کنند. اما به یاد داشته باشید که مصرف اینگونه دارو ها تنها در موارد حاد و شدید توسط پزشک تجویز می شوند و استفاده سر خود این دارو ها منجر به اعتیاد و حتی مشکلات جنسی دیگر مانند عدم نعوذ می گردد.

تغذیه مناسب:

سعی کنید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید؛ آب زیاد بنوشید، از مصرف فست فود پرهیز کنید.
خوردن خوراکی هایی نظیر شیر نارگیل، تخم مرغ، خوراکی های آهن دار مثل توت فرنگی، گلابی، لوبیا، عدس، هویج، کلم قمری، بلوط، انار، بادام، موز و انگور و همچنین خوراکی هایی که منبع ویتامین B هستند مثل دل، قلوه، جگر و سیرابی بسیار مفیدند.
مصرف زنجبیل به مقدار ۱۰ تا ۱۵ گرم در روز نیز سبب تقویت نیروی جنسی می گردد.

پیشنوازی و معاشقه طولانی:

یکی از مسائل بسیار مهم که آقایان آن را فراموش میکنند پیشنوازی و آماده کردن بدن خانم هاست.
زنان به طور معمول دیرتر از مردان به ارگاسم می رسند و تحریک و برانگیخته شدن جنسیشان پروسه طولانی تر و پیچیده تری است. نقاط مختلف تحریک پذیر بدن خانمتان را بشناسید و آنها را آنطور که او دوست دارد تحریک کنید. نوازش، بوسیدن و لیسیدن گردن و گوش ها، بوسه های عمیق و طولانی، تحریک پستان ها با مالش و لیسیدن، مالش کلیتوریس و … همه این ها می تواند در برانگیختگی زنان مؤثر باشد و فاصله ی به ارگاسم رسیدنتان را کم کند.

پوزیشن مناسب برای جلوگیری از زود انزالی:

بهترین پوزیشن برای آنکه انزال دیرتر رخ دهد، موقعیتی است که در آن زن در بالا و مرد در پایین قرار بگیرد. در این صورت فشار کمتری به مرد وارد می شود و زن نیز لذت بیشتری خواهد برد.
پوزیشن هایی که در آن دخول صورت نمی گیرد اما آلت مرد با کلیتوریس زن تماس است می تواند برای شروع یک رابطه طولانی مفید باشد.
پوزیشن های جنسی مختلفی را امتحان کنید تا دریابید کدام حالت برای شما مناسب تر است و دیرتر به ارگاسم می رسید.

همیشه گفته است که زود انزالی چیزی نیست که از آن خجالت بکشید اما کاملا مشخص است که لذت رابطه جنسی را برای زوجین از بین میبرد و یا به میزان قابل توجهی کاهش میدهد. اما یکی از راه هایی که برای حل این مشکل وجود دارد این است که از پوزیشن های و روش هایی استفاده کنید که باعث میشود رابطه جنسی شما طولانی تر شود.

۱. رابطه جنسی دهانی

اغلب افراد هنگام رابطه جنسی سریع سراغ اصل کار میروند، اما اگر ابتدا برای مدتی رابطه جنسی دهانی داشته باشید باعث طولانی تر شدن رابطه شما میشود. همچنین میتوانید از اسباب بازی های جنسی نیز استفاده کنید.

۲. رابطه در پوزیشن ایستاده

پوزیشن های ایستاده بطور کلی سخت تر است چراکه نیاز به انرژی بیشتری دارد چراکه هم باید تعادل خود را حفظ کنید و هم رابطه را ادامه دهید، به همین دلیل باعث میشود تا ارضاع شدن و رسیدن به نقطه انزال بیشتر طول بکشد.

۳. زانو بالا

در این پوزیشن زن در کنترل است و به راحتی میتواند همانگونه که دوست دارد حرکت کند. برای انجام این پوزیشن زن باید روی کمر دراز بکشد و پا های خود را بصورت جفت شده بالا آورده و به سینه شریک جنسی خود بچسباند. استفاده از کاندوم های دندانه دار در این پوزیشن میتواند کمک کند که زن بهتر تحریک شده و زود تر به ارگاسم برسد.

 

۴. پوزیشن قاشق

در پوزیشن قاشق دخول خیلی عمیق نیست و سرعت زیادی هم نمیتوان داشت. در این پوزیشن زوجین به یکدیگر نزدیک تر هستند و رابطه جنسی صمیمانه تر میباشد. به همین دلایل پوزیشن قاشق میتواند باعث افزایش مدت رابطه جنسی شما بشود.

۵. پوزیشن دختر گاوچران

در این پوزیشن دختر گاوچران زن بالا قرار میگیرد. در این پوزیشن مرد خیلی ریلکس دراز کشیده و زن همه کار ها را انجام میدهد. به همین دلیل مرد میتواند خود را بهتر کنترل کند و دیرتر ارضاع بشود. همچنین باید اشاره کرد که در پوزیشن دختر گاوچران خانم ها خیلی بهتر به ارگاسم میرسند و رابطه جنسی هم طولانی تر میشود.

روش های بدون دارو:

برای درمان زود انزالی بدون دارو، تکنیک هایی وجود دارد که در صورت یادگیری و تکرار آن می توان این مشکل را درمان کرد.

روش Start & Stop

در این روش رابطه جنسی را شروع کنید و تا زمان نزدیک شدن به ارگاسم ادامه دهید، و قبل از این که به ارگاسم برسید توقف کنید و اجازه دهید تا لذت شما فروکش کند. و بعد از چند لحظه دوباره ادامه دهید.
این توقف ها را بسته به تواناییتان تا چند بار تکرار کنید و در آخر به ارگاسم برسید. در روزهای بعد تعداد این توقف ها بیشتر کنید. با این کار یاد می گیرید که چگونه زمان انزالتان را کنترل کنید.

نوع دیگر روش تحریک و توقف، به این صورت است که با دست خود به حالت خودارضایی خود را تحریک می کنید یا اینکه شریک جنسی تان اینکار را برایتان انجام می دهد. و وقتی به حالت ارگاسم نزدیک شدید توقف می کنید و بعد از فروکش کردن دوباره ادامه می دهید. به مرور تعداد توقف ها را بیشتر کنید.

روش ماستر و جانسون

در این روش مرد دراز کشیده و زن در بالا قرار می گیرد و فاعل است.
در اینجا زن رابطه جنسی را شروع میکند و مرد هنگام نزدیک شدن به ارگاسم زن را مطلع می سازد و زن متوقف می شود و باز این تکنیک را چند بار تکرار می کنید و در آخر اجازه می دهید که به انزال برسید.

تکنیک فشار

در این روش بعد از رابطه جنسی به محض اینکه نزدیک به ارگاسم شدید سر آلت را فشار میدهید، با این کار فشار خون در آن قسمت کم شده و از انزال جلوگیری میشود.

با تکرار هر یک از این تکنیک ها می توانید کنترل انزال خود را به دست بیاورید.

همچنین می توانید در هر بار رابطه جنسی برای بار دوم به ارگاسم برسید، که بار دوم بیشتر از بار اول طول خواهد کشید. و میتوانید دفعات رابطه جنسی را بیشتر کنید (مثلا اگر هفته ای یک بار رابطه دارید، به هفته ای ۴ تا ۶ بار برسانید.)

زود انزالی چیست؟

زود انزالی یا انزال سریع (Premature Ejaculation) حالتی است که فرد نمی‌تواند حالت تحریک خود را به مدت زمان بلند حفظ کند و توانایی کنترل خروج منی از آلت تناسلی خود را ندارد. این مشکل در زمان‌های مختلفی از رابطه جنسی رخ می‌دهد و باعث می‌شود که ارتباط مرد و همسر او تحت تأثیر قرار گرفته و در مدت زمان کمی به پایان برسد. بنابراین باعث می‌شود که دو طرف از انجام رابطه جنسی ترس داشته و اعتماد به نفس آنها تحت تأثیر قرار گیرد.

مسائل روانشناختی

 در مشکل انزال سریع موارد مختلف روانی دخیل هستند که برخی از آنها عبارتند از:

 • افسردگی موقت
 • استرس و فشار روحی و روانی
 • احساس گناه
 • انتظارات غیر واقعی درباره عملکرد جنسی
 • سابقه در مورد داشتن سرکوب جنسی
 • اعتماد به نفس پایین
 • وجود مشکل در روابط جنسی

این موضوع نشان می‌دهد که مدیریت مشکلات عاطفی در اغلب موارد به مردان مبتلا به این مشکل کمک می‌کند و به آنها در کنترل زمان انزال کمک می‌کند.

 زود انزالی و سن

 انزال زودرس یا انزال سریع می‌تواند در هر سنی اتفاق بیفتد و بین آن و پیری فرد ارتباط مستقیمی وجود ندارد. البته در مطلب مربوط به ناتوانی جنسی مردان اشاره کردیم که اختلال در نعوظ و پیری با یکدیگر در ارتباط هستند. این موضوع باعث می‌شود که فرآیند نعوظ به اندازه کافی و به شکل استاندارد انجام نگیرد و انقباض آن به صورت طولانی مدت انجام شود. این عملکرد باعث می‌شود که فرآیند انزال قبل از نعوظ کامل آلت تناسلی انجام گرفته و فرد احساس کند که به زود انزالی مبتلا شده است.

بیشتربخوانید:روابط جنسی شما را زیباتر می کند!

زود انزالی و همسر

 با وجود زود انزالی، ممکن است فرد احساس کند که شریک جنسی او از این رابطه رضایت چندانی ندارد و این ترس به وجود بیاید که او را از دست بدهد. حتی ممکن است این افراد عصبانی، شرمنده و ناراحت به نظر برسند و این موضوع باعث شود که از همسران خود دوری کنند. این مشکل در بلند مدت باعث دوری مرد و همسر او از لحاظ عاطفی و احساسی شده و باعث تغییر در صمیمیت جنسی آن‌ها می‌شود. پس انزال سریع باعث ایجاد مشکلات خانوادگی هم می‌شود.

 

زود انزالی و اختلال نعوظ

 گاهی اوقات در مردان پدیده زود انزالی و پدیده اختلال در نعوظ یا مشکلات جنسی مردان با یکدیگر همزمان می‌شود. این حالت برای مردان رخ می‌دهد که قادر به ایجاد نعوظ نیستند یا توانایی حفظ آن را برای انجام یک رابطه جنسی مناسب و استاندارد ندارند. از آنجایی که نعوظ پس از انزال یا حتی جا به جا شدن آنها برای مردان مشکل ساز می‌شود، در وهله اول پزشکان اولویت را به درمان اختلال نعوظ می‌دهند و سپس به سراغ درمان زود انزالی می‌روند. البته ممکن است در این بین مراحل درمانی مختلفی توسط پزشکان در نظر گرفته شود که یک بحث تخصصی است.

 

سوالاتی که برای تشخیص زود انزالی از شما پرسیده می‌شود

هنگامی که مسئله انزال سریع باعث از بین رفتن لذت جنسی می‌شود، لازم است که خود را تحت درمان قرار دهید. اغلب پزشکان و ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی پس از یک معاینه فیزیکی، به صحبت با شما می‌پردازند و در جریان آن سوالاتی از شما می‌پرسند. برخی از سوالاتی که ممکن است یک پزشک از شما بپرسد عبارتند از:

 • اغلب در چه حالتی این مشکل رخ می‌دهد؟
 • چه مدت زمانی این مشکل را داشته‌اید؟
 • آیا این مشکل را فقط با یک نفر دارید یا با افراد دیگر هم تجربه کرده‌اید؟
 • آیا در هر بار تلاش شما در رابطه جنسی این مشکل وجود دارد؟
 • در چه سبکی از فعالیت جنسی شما رخ می‌دهد؟
 • تا چه اندازه‌ای با این مشکل درگیر هستید؟
 • روابط جنسی و شخصی شما به چه صورت است؟
 • چه چیزهایی زود انزالی شما را بهتر یا بدتر می‌کند؟

پس از پاسخ دادن به این سؤالات احتمالاً پزشک آزمایش‌های مختلفی برای شما تجویز کند و یا به معاینه فیزیکی وضعیت شما بپردازد و سپس به سراغ روش‌های درمانی برود.

روش‌های درمان زود انزالی

روان درمانی، رفتار روانی و استفاده از دارو مهمترین روش‌ها برای درمان زود انزالی هستند. شما ممکن است با پزشک یا ارائه دهنده خدمات درمانی صحبت کنید و در نهایت تصمیم بگیرید که کدام یک از موارد برای شما بهتر است. حتی ممکن است در برخی موارد به شما پیشنهاد شود که یک یا دو نوع درمان را به صورت همزمان اجرا کنید.

روان درمانی یا درمان روانشناختی

این روش درمانی به عنوان یک راه برای رسیدگی به احساسات و به طور دقیق‌تر احساسات منفی در رابطه با مشکلات روابط جنسی است. این روش درمانی به شما می‌گویند که از چه رفتارهایی می‌توانید برای جلوگیری از این مشکل کمک بگیرید و در واقع منبع اصلی مشکل شما چیست. همچنین در این روش به زوج‌ها کمک می‌شود که به یکدیگر نزدیک شوند و از کاهش استرس برای بهبود عملکرد عصبی خود کمک بگیرد. این روش در بازگرداندن اعتماد به نفس و درک جنسی شما توسط شریک زندگی کمک می‌کند.

رفتار درمانی

رفتار درمانی شامل روش‌ها و تمریناتی می‌شود که انزال سریع را به تأخیر انداخته و تحمل فرد را بالا می‌برد. هدف استفاده از این روش این است که فرد تسلط بیشتری بر بدن خود داشته و کنترل بیشتری بر آن اعمال کند. برخی از این روش ها به صورت موقتی و برخی نیز به صورت دائمی عمل می‌کنند، اما موفقیت آنها تا حدود زیادی به شریک جنسی بیمار بستگی دارد.

 روش فشار دادن

این روش برای کاهش فشار خون در سر آلت تناسلی به کار گرفته می‌شود. نحوه انجام این روش به این صورت است که فرد رابطه جنسی را به صورت عادی ادامه داده تا لحظه‌ای که به انزال نزدیک می‌شود. در این حالت بلافاصله آلت تناسلی خارج شده و فرد با انگشت سر آلت را محکم فشار می‌دهد. این عمل باعث می‌شود که خون جمع شده در سر آلت تناسلی به عقب برگشته و فرد از حالت تحریک خارج شود. این روش باعث می‌شود که زمان انزال بیشتر شده و فرد احساس رضایت داشته باشد.

بیشتربخوانید:چگونه جذاب باشیم؟رازهای جذابیت خانم ها وآقایان

استفاده از روش منقطع

این روش یک سبک جدید برای کنترل زود انزالی است که فرد می‌تواند زمان رابطه جنسی خود را طولانی کند. در این روش عمل رابطه جنسی تا زمان تحریک مرد و نزدیک شدن به انزال ادامه می‌یابد و بلافاصله قطع می‌شود. مدت زمانی اجازه داده می‌شود که مرد از آن حالت خارج شده و مجدداً رابطه جنسی را ادامه می‌دهد. این حالت تا ۳ بار ادامه می‌یابد و مرد در بار چهارم به ارگاسم می‌رسد. تکرار این تمرین در طول هفته باعث می‌شود که طول رابطه جنسی افزایش یابد.

کرم یا اسپری‌های تاخیری

اساس استفاده از این روش، بی حس کردن سر آلت تناسلی است که فرد دیگر احساسی در آن ندارد. این داروها تأثیر چندانی در وضعیت نعوظ آلت تناسلی ندارند و بیشتر برای از بین بردن اصطکاک و همچنین بی حس کردن استفاده می‌شوند. استفاده از این روش ممکن است بر روی آلت تناسلی شریک جنسی هم تأثیر گذاشته و باعث بی حسی آن شود. بنابراین به اکثر زوج‌ها توصیه می‌شود که همراه با این روش از کاندوم استفاده کنند.

زود انزالی یک موضوع بسیار شایع است که متاسفانه توسط بسیاری از مردان نادیده گرفته می‌شود. این مشکل همانند هر کدام از مشکلات جنسی دیگر قابل درمان است و راهکارهای مختلفی برای آن پیشنهاد شده که در این مطلب به آنها اشاره کرده‌ایم. اگر در این زمینه دچار ابهام هستید یا سوالی دارید، از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

 
https://www.sabzshomal.ir/pregnancy-period/
https://www.sabzshomal.ir/exercise-and-nutrition/

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *