MCI

داشتن استایل شیک به چه معنا است؟ چه عوامل سبب می‌شود که فردی شیک‌پوش تلقی شود؟ ستارگان دنیای مد چطور به تیپ سطح بالای خود دست پیدا کرده‌اند؟ آیا داشتن تعداد زیاد لباس و هزینه‌های گزاف می‌تواند باعث شیک‌پوش شدن شما شود؟ استایل شیک چه ویژگی‌هایی دارد و چطور می‌توان به آن دست یافت؟ همه این سوالات هر روز ذهن افراد را به خود درگیر می‌کند و پاسخ دقیقی برای آن پیدا نمی‌کنند در حالی که شیک‌پوش شدن کار سختی نیست و نیاز به استعداد شگرف یا هزینه زیادی ندارد. در این مقاله از مجله سبزشمال با بررسی سبک و استایل تعدادی از چهره‌های شناخته شده مد به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

  • چهره های دنیای مد
  • داشتن استایلی شیک به چه معناست؟!
  • شیک پوشی در دنیای مد
  • استایل شیک چه ویژگی هایی دارد؟
  • ترفندهای شیک پوشی زنان
  • نکات شیک پوشی خانم ها

شیک برگرفته از واژه ی فرانسوی به معنای توانایی ها و ظرافت است. که در طول چند دهه ی گذشته کاربرد آن تعریفی از زنی باهوش وخوش استایل بوده است.

استایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو

هردختری باید دارای دو ویژگی باشد: درجه یک و خارق العاده

کوکو شنل 

داشتن استایلی شیک به چه معناست؟!

شیک پوشی در دنیای مد به معنای این است که: بدون اینکه برده و اسیر دنیای مد و فشن شوید, همیشه با استایل و خوش پوش حاضر شوید.

شیکاستایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز  زنانه, مدل روز پالتو

شیک در معنای اصلی توصیف کننده ی شخصی خوش پوش است که به مد و فشن اهمیت میدهد. اما نه لزوما بدین معنا که خود را مجبور به استفاده و بر تن کردن آخرین و جدیدترین گرایشات و ظواهر القائی دنیای مد و فشن کند.

این بدین معناست که چیزی را میپوشید که به شما می آید و به خوبی میدانید که چگونه با لباس هایی که دارید، ظاهری مناسب بسازید (بدون اینکه سخت تلاش کنید یا قربانی مد به نظر برسید). البته گرایشات جدید در دنیای مد و فشن را دنبال میکنید اما با دیدی انتقادی و ریز بینانه.درواقع مثل شمّی بی انتها از شناخت استایل ها و ظواهر مناسب است. که این دقیقا هدف کلی مطالب این وبسایت میباشد.در عین حال ما شما را تشویق به ریسک پذیری در جهت پی بردن و کشف استایل و ظاهر حقیقیتان و به روز نگه داشتن کمد لباستان میکنیم که این روند بی اندازه جالب و سرگرم کننده است.

چهره های دنیای مد

در فصل‌های اخیر تغییرات عمده‌ای در تعریف و معنای شیک‌پوشی صورت گرفته است و این روزها دیگر ظاهر اتو کشیده و رسمی معنای کاملی از شیک‌پوشی در خود ندارد. اکنون می‌توان با پوشیدن یک سوئیشرت با آستین‌های بلند و شلوار جین و کفش کتانی هم استایل شیکی داشت. این تغییر یک معنای عمیق در خود دارد و آن هم توجه به راحتی در لباس‌ها و افزایش اهمیت آن است که البته نمی‌توان آن را حذف و از بین رفتن استایل شیک کلاسیک تعبیر کرد چون همان طور که می‌دانید کلاسیک هرگز از بین نمی‌رود و دمده نمی‌شود و برخی از چهره‌های فعال در دنیای مد هم ثابت کرده‌اند که به سادگی می‌توان میان شیک بودن و رسمی بودن و فعال بودن و راحت بودن تعادل برقرار کرد. این افراد هرگز دنباله رو مد نیستند بلکه شکل دهنده آن هستند و سبک خاص خود را به وجود آورده‌اند و همیشه به آن پایبند باقی می‌مانند. در ادامه این مقاله به معرفی این افراد فعال و تحلیل استایل آن‌ها و نظراتی که آن‌ها در مورد استایل خود دارند می‌پردازیم.

استایل شیک کارولین عیسی Caroline Issa

استایل شیک کارولین عیسیاستایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو
کارولین عیسی

کارولین عیسی سردبیر مجله تنک است، یک مجله نو اما موفق در دنیای مد که حرف‌های تازه‌ای برای گفتن داشته است. کارولین رگه‌های نژادی متنوعی دارد پدرش دورگه ایرانی و لبنانی است و مادری چینی دارد که این رگه‌ها را می‌توان به سادگی در چهره خاصش مشاهده کرد. در کنار همه این‌ها کارولین همیشه یکی از زیباترین و شیک‌ترین تیپ‌های زنانه را در میان چهره‌های مد جهان داشته است. او بدون تلاش با شکوه و جذاب به نظر می‌رسد در حالی که اگر تک تک لباس‌هایش را به صورت جداگانه بررسی کنید شاید مورد پسند خیلی‌ها نباشد و چیزهایی معمولی و دم دستی به نظر برسند. اما این لباس‌ها بسیار خوش دوخت و با تن خوری عالی هستند و کاملا مناسب فرم اندام او انتخاب شده‌اند که راز استایل جذاب کارولین می‌تواند همین باشد. خود او می‌گوید زمان زیادی را صرف انتخاب و هماهنگ کردن لباس‌هایش نمی‌کند و تنها انجام یک مانیکور ساده مهم‌ترین کاری است که برای بالا بردن اعتماد به نفس و ظاهر خود انجام می‌دهد و معتقد است که این کار او را مرتب و شیک نشان می‌دهد.

امیلیا ویکستد Emilia Wickstead

امیلیا ویکستد Emilia Wicksteadاستایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو
امیلیا ویکست

امیلیا ویکستد طراح لباس شناخته شده بریتانیایی است که در بررسی تخصصی هفته مد لندن به تحلیل مجموعه بهار و تابستان ۲۰۱۸ وی پرداختیم. امیلیا به پوشیدن لباس‌های بلند و ساده بدون ابزارهای اضافی و شلوغ‌کاری علاقه دارد که با برش‌های عالی و خوش‌دوخت کاملا هماهنگ با ظاهر و اندام خود او تهیه شده‌اند. رنگ این لباس‌ها معمولا روشن و تند و یکدست است و از سبک طراحی خود وی خبر می‌دهند که ظریف و خانمانه است. لباس‌های معمولی و روزمره او شیک و سطح بالا هستند طوری که می‌توان آن‌ها را برای مراسم فرش قرمز هم پوشید. در کنار انتخاب و طراحی لباس‌های زیبا و ساده و چشمگیر او یک راز کوچک و ساده هم برای شیکپوشی خود دارد و آن مدل مو و آرایش مناسب است. امیلیا همیشه از یک دم اسبی ساده همراه با لباس‌هایش استفاده می‌کند و با یک رژ لب قرمز آرایش خود را تکمیل می‌کند. البته او نقش کفش‌ها در استایل شیک را هم نادیده نمی‌گیرد و همیشه کفش تخت و شیک می‌پوشد.

استایل شیک جنی والتون Jenny Walton

استایل شیک جنی والتوناستایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو
جنی والتون

مطالب پیشنهادی:استایل کژوال Casual چیست؟+ عکس چند نمونه از استایل های جذاب

جنی والتون از ستاره‌های جوان استایل خیابانی است که در کنار آن کار وبلاگ نویسی مد، طراحی و تصویرسازی مد را نیز انجام می‌دهد. او با وجود جثه کوچک و قد کوتاه خود جزو شیک‌پوش‌ترین چهره‌های متخصص دنیای مد است و همیشه توجه عکاسان فشن خیابانی را به خود جلب می‌کند. او همیشه استایل خانمانه بی‌نقصی دارد و لباس‌هایی که استفاده می‌کند همیشه کلاسیک و یادآور مدل‌های قدیمی هستند مثل بلوزهایی شبیه به بلوز مادربزرگ‌ها، گوشواره‌های کلیپسی و کفش پاشنه گربه‌ای ظریف. در کنار انتخاب لباس جنی توجه خاصی هم به مدل موهایش دارد و می‌گوید همین که موهایم را بالای سرم جمع کنم احساس مرتب بودن می‌کنم و بخش مهمی از مراحل آماده شدن را پشت سر می‌گذارم. او هیچ وقت موهایش را کاملا ترو تمیز و مرتب جمع نمی‌کند و کمی حالت نامرتب به آن می‌دهد چون معتقد است به این شکل استایل او حالت شیک‌تر و بدون تلاشی خواهد داشت که می‌توان گفت راز شیکپوشی و جذابیت تیپ او نیز در همین سادگی و بدون تلاش بودن آن است. چهره جنی هم همیشه ساده است و به ندرت آرایش مشخصی روی آن دیده می‌شود که می‌تواند الگوی مناسبی برای خانم‌های شیکپوش امروزی باشد.

پونی لیم Peony Lim

استایل شیک پونی لیماستایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو
پونی لیم

پونی لیم دورگه چینی و انگلیسی است و در لندن زندگی می‌کند. او از تاثیرگذارترین چهره‌های مد خیابانی لندن به شمار می‌رود و در وبسایت خود به مردم اجازه می‌دهد تا به داخل کمد لباس وی نگاهی بیندازند و از انتخاب‌های او برای لباس پوشیدن آگاه شوند. او استعداد خاصی در ترکیب کردن لباس‌ها دارد و می‌تواند از آن‌ها ترکیب‌هایی متفاوت که تاکنون ندیده‌اید بسازد مثلا یک بلوز سفید را با یک تاپ رنگی و شلوار جین گشاد ترکیب می‌کند و تعریفی جدید از استایل شیک ارائه می‌دهد که می‌تواند الهام بخش هزاران نفر دنبال کنندگانش در فضای مجازی باشد. جالب است بدانید که پونی لیم راز شیک پوشی خود را در لباس‌هایش نمی‌داند و معتقد است تنها یک کار ساده باعث می‌شود ظاهرش جذابیت بیشتری داشته باشد و آن شانه کردن موها است! این کار معمولی و دم دستی که خیلی‌هایمان به آن اهمیت نمی‌دهیم نفش مهمی در شیک و مرتب به نظر رسیدن شما دارد و بهتر است هرروز با برس‌های خوب و باکیفیت آن را انجام دهید تا اثر آن را مشاهده کنید.

شیک پوشی در دنیای مد برای ما به معنای :

داشتن کمد لباسی بی نقص، همیشگی و سطح بالا

تکه های اصلی و ابتدائی مثل شلوار مشکی ساده، گردنبندی ظریف از مروارید و یک بلوز سفید شالوده و پایه و اساس برای داشتن ظاهری شیک در دنیای مد و فشن است. نحوه ی ترکیب کردن رنگ ها برای لباس هایتان، توجه به فرم بدن و انتخاب های شخصی شما به بی نقص بودن و چیدمان کمد لباس هایتان بستگی دارد.

زنانگی و ظرافت

این تماما مربوط به نزدیک شدن و لمس حس زنانگی و ظرافت و بازی با آن میباشد. با لباس های که بر تن میکنید بازی کنید. اگر میخواهید جذاب به نظر برسید رژ لب قرمز بزنید. از دخترانه بودن و رفتار کردن هراسی نداشته باشید. دامن های کوتاه و چین دار بپوشید. با پوشیدن جورابهای شیشه ای یا رنگ روشن یا لِگ های بندی و قیطانی به پاهای خود جلوه ای زیبا ببخشید و آنها را نمآیان سازید. کمربند دور کمرتان را محکم ببندید و آن را باریک کنید.

تفسیر و بیان شخصیت خود

جرات و جسارت به خرج دهید و جنبه های گوناگون از شخصیت و حال و هوای روحی خود را بیرون کشیده و به نمایش بگذارید. مثل نمآیان کردن هویت و روش زندگی در نوع پوشش و انتخاب لباس هایتان بدون توجه به این که مجله های مد یا شو های فشن چه چیزهایی را مناسب و چه چیزهایی را نامناسب و از مد افتاده مینامند.

حتی اگر سبک ظاهر یا استایلتان بی حد و مرز است، میتوانید جزئیات کوچکی از فشن و مد روز را گلچین کرده و ظاهر منحصر به فرد خودتان را خلق کنید. شما بخوبی میدانید که چطور استایل خود را بسط و انعطاف دهید بدون آنکه در انجام آن زیاده روی کنید. اما مهمتر از همه این است که راه های نمایش و بسط دادن ظاهر خود را پیدا کنید.


شیک بودن در دنیای مد و فشن منحصرا در باره ی الگو ها و قوانین نیست.

شیک پوشیدن تنها سیر و گردش به دور قوانین و الگوها (مثل رنگ هایی که به شما می آیند یا طرح هایی که به تن شما خوب مینشینند) نیست. بلکه مربوط به خود شما، به عنوان یک شخص است. اینکه چگونه میخواهید در دنیا حضور یابید و اینکه توقع دارید مردم چگونه شما را مشاهده کنند. احساس شما و اینکه چه کسی هستید.

فشن و مد چیزی نیست که تنها در نوع لباس پوشیدن قابل رویت باشد. فشن حتی در آسمان، خیابان و …. نیز هست. فشن و مد با باورها و عقیده ها دست و پنجه نرم میکند. نحوه ای که زندگی میکنیم و اتفاقاتی که در اطرافمان می افتند.

کوکو شنل 

تمام تلاش من این است که این باور را منتقل کنم که اگر سعی کنید به طرزی لباس بپوشید که به شما تعلق ندارد و به آن اعتقاد و علاقه ای ندارید، در نهایت نتیجه ی کار ظاهری مصنوعی و عجیب و غیر عادی خواهد بود. حتی اگر آن لباس فوق العاده و زیبا باشد، در تن شما خوب به نظر نخواهد رسید. چون شخصی که آن را بر تن کرده است درخششی در آن لباس ندارد. مثل یک تکه لباس بر تن مانکنی بی جان به نظر خواهد رسید.

شیک پوشی در دنیای مد و فشن: زمانیست که استایل منحصر به فرد شما به تصویر کشیده میشود.

هدف از بیان نکته های پایه و اصلی در این وبسایت، دستی یاری رسان برای کشف استایل و ظاهری شیک برای شماست.

بهترین و زیبا ترین رنگ در دنیا، رنگی است که به شخص شما می آید!

کوکو شنل 

شیکاستایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو
کیت

این نکات مخصوصا برای خانم های (پیر یا جوان) که میخواهند ظاهری ایده آل داشته باشند اما نمیدانند از کجا باید شروع کنند تهیه شده است.

به جای بررسی و ورق زدن صفحات مجله های مد برای پیدا کردن ست های لباس یا تقلید از آنها از خود و کمد لباستان شروع کنید. به لباس هایی که در حال حاضر در کمدتان دارید نگاه کنید و کار را از همانجا شروع کنید. ست و هماهنگ کردن لباس ها با یک دیگر در مرحله بعدی قرار دارد. ابتدا باید تصویری بهتر از آنچه که هستید و چیزهایی که به شما می آیند داشته باشید.

مطلب پیشنهادی:راهنمای انتخاب لباس عروس مناسب

شیک پوشی در دنیای مد و فشن: از پندهایی که اینجا در رابطه با فشن و دنیای مد میدهم نفع خواهید برد.اگر در دنیای مد و فشن تازه وارد هستید آموختن قواعد و الگوهای ابتدایی و اصلی مکانی مناسب برای شروع است.اگر هم مد گرایی با تجربه هستید با انداختن نگاهی اجمالی به قواعد و الگوهای ابتدایی و اصلی به عنوان مسیری که میروید و میخواهید در آن پیشرفت کنید، میتوانید استایل و ظاهر خود را ارتقا بدهید.

در ابتدا خود را بشناسید و سپس مطابق و بر اساس آن شناخت خود را بیارآیید.

اپیکتتوس 

رنگهای مورد علاقتان که به شما می آیند، بهترین راه برای جان و روحی تازه بخشیدن به مو، چشم ها و پوست شماست.

لباس های مناسب با شکل اندام شما بهترین راه برای برجسته کردن و بهتر دیده شدن نقاط زیبا در بدن شما و استتار و پوشش نواقص و نواحی از بدنتان است که دوست ندارید و از آن خجالت میکشید. که این به بالا رفتن اعتماد به نفس شما در جمع نیز کمک میکند.

سازماندهی کردن کمد و قفسه ی لباس ها به شما کمک میکند تا پول خود را پس انداز کنید و دید و آگاهی کلی نسبت به چیزهایی که در حال حاضر دارید میدهد. که باعث میشود برای طرح مشابه لباسی که در کمدتان دارید دوباره پول خرج نکنید.

استایل شیک چه ویژگی هایی دارد؟

برای اینکه استایلی شیک و همیشه جذاب داشته باشید با این تغییرات ساده،میتوانید ظاهری با کلاس بسازید.استفاده از کیف دستی خوش بنیه

همیشه یک کیف دستی با کیفیت ارزش پول دادن را دارد، با توجه به هزینه ای که می خواهید بکنید
به دنبال کیفی با طراحی کلاسیک و رنگی خنثی باشید.
همین که کیف رویایی خود را خریداری کردید، آن را با براق کننده های چرم همیشه درخشان نگه دارید.
اگر می خواهید کیفتان همیشه در بهترین شکل خود بماند هر بار خواستید کنارش بگذارید آن را با کاغذ و
یا هر چیز دیگر پر کنید.

یک عطر تازه استفاده کنید

روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو
عطر تازه

هیچ لباسی بدون یک عطر خوش بو کامل نمی شود.
عطری را پیدا کنید که از آن لذت می برید و روی پوست خود بزنید ( هرگز به لباس یا
موی خود عطر نزنید ) عطر را روی ساعد یا پشت گردن خود اسپری کنید تا ماندگاریش بیشتر شود.
حتی می توانید عطر را پشت زانوها و یا بین ران ها نیز بزنید تا بیشتر بویش بماند.
قبل از اینکه عطر را روی پوست اسپری کنید با مرطوب کننده یا روغن بادام چربش کنید.

زیورآلات سنگین استفاده کنید

استایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام م
زیورآلات سنگین

زیورآلات حتی اگر هم ارزان قیمت باشند اگر با فکر و هوشمندانه خریداری شوند می توانند به خوبی استایلتان را
تقویت کنند.
می توانید زیور آلاتی بخرید که حالتی کریستال با سنگ های پلاستیکی دارد، به جای زیور آلات درخشان و گران
از زیور آلات تیره استفاده کنید.
بعلاوه زیورآلات فلزی انتخاب کنید که به جای سبک و شل بودن سفت و سنگین باشند.
برای داشتن ظاهری کلاسیک ساعتی با بند فلزی یا چرم اضافه کنید.

از کتی کلاسیک استفاده کنید

استایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام
کت کلاسیک

مهم نیست زیر کت چه لباسی می پوشید، کت هایی که ظاهرشان خوب باشد برای یک استایل شیک کافی هستند.
به دنبال کتی با کیفیت باشید که بتوانید برای طولانی مدت استفاده اش کنید.
کت هایی که کمربند دارند، کت چرم مشکی، کت جین، آبی تیره، کرمی اینها مدل هایی هستند که هرگز از
مد نمی روند.
وقتی چنین کت هایی داشته باشید دیگر هرگز نگران این نخواهید بود که چه لباسی بپوشید.

به جزئیات دقت کنید

اگر جایی از لباستان نخ اضافی دارد یا در رفتگی هست، آن را ببرید یا درستش
کنید.
می خواهید از دانه های نخی روی ژاکت یا پلیور خلاص شوید؟ از یک تیغ برای برداشتنشان استفاده کنید (
مانند اصلاح صورت روی آنها بکشید ).
حواستان را جمع کنید تا هیچ وقت لباسی نپوشید که رویش لکه و سوراخ باشد، و یا دکمه اش افتاده
باشد.

به خیاط بسپاریدش

استایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد
خیاط

یک خیاط خوب می تواند یک لباس معمولی را با کمی تغییرات تبدیل به لباسی فوق العاده
کند.
حتی اگر خودتان خیاطی بلد باشید می توانید با کمی تغییرات در طول و عرض لباس ها آنها را برای
خود فیت تر کنید طوری که بهتر روی تنتان جلوه کنند.

از بخار شور استفاده کنید

بخار شور را راحت تر می توان استفاده کرد و عملکردش از اتو سریعتر است.
برای اینکه لباس هایتان بدون چروک بماند، به محض اینکه از خشک کن بیرون آمد آویزان یا تایشان کنید، و
یک شب قبل از اینکه بپوشیدشان بخار بدهید، از ترفند آب گرم در حمام استفاده نکنید روش بی فایده ای
است.

از رنگ های خاکی بپرهیزید

رام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو
رنگ شاد

بیشتر این رنگ ها کسل کننده و به نظر کهنه می آیند.
برای اینکه ظاهری لوکس داشته باشید بهتر است از رنگ هایی که شبیه به سنگ های قیمتی است و یا
رنگ های خمیری استفاده کنید.
به قسمت رنگ های سایت بدونیم مراجعه کنید.

استفاده از آرایش ساده و ناخن های طبیعی

استایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو
آرایش و ناخن

وقتی نوبت به آرایش می رسد فکر نکنید سرخ کردن گونه ها،
استفاده بیش از حد از ریمل و بزرگ کردن لب ها روش مناسبی است.
اگر می خواهید ظاهری شیک و باوقار داشته باشید آرایش باید ساده باشد، موها رنگی براق داشته باشد، و ناخن
ها را نیز فراموش نکنید بهتر است ناخن ها را تا جای ممکن طبیعی نگه دارید و فقط به یک
لاک خوش رنگ بسنده کنید.

کفش ها را با کیفتان ست کنید

استایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,,
ست کیف و کفش

از آنجا که کفش را هر روز به پا می کنید و دائما
در حال برخورد با پیاده رو است، پس باید همیشه آن را در بهترین شکل خود نگه دارید.
بیشتر کفش ها را می توانید با کمی مایع شوینده و آب گرم تمیز کنید.
برای از بین بردن سائیدگی کفش های چرم از وازلین استفاده کنید.
کفش و کیف اگر با هم همخوانی داشته باشند ظاهرتان فوق العاده شیک می شود.

ترفندهای شیک پوشی زنان

ساده پوشی

در دنیای مد و فشن مهمترین راز شیکپوش بودن ساده پوشی است، این یکی از نکاتی است
که فشن بلاگر‌های ایرانی و خارجی برای داشتن تیپ بهتر رعایت میکنند. حتما شما هم
سلبریتی‌های معروفی را دیده اید که با ساده‌ترین لباس‌ها چقد شیک به نظر میرسند
مثلا مگان مارکل عروس ملکه انگلیس در روز عروسی اش لباس عروس فوق العاده ساده به تن داشت و در عین حال فوق العده شیکپوش بود.

تناسب و هماهنگی

تناسب قد و وزن در شیکپوشی بسیار موثر است، شما برای شیکپوشی نیاز دارید که اندام
متناسبی داشته باشید و وزن تان با قد تان هماهنگی داشته باشد. شاید در طول روز افراد
زیادی را ببینید که با پوشیدن لباس‌های گرانقیمت اصلا شیکپوش به نظر نمیرسند، زیرا بین
قد و وزن شان تناسبی وجود ندارد و همچنین متناسب با سن و رنگ پوست شان لباس انتخاب نکرده اند.

اکسسوری‌ها

اکسسوری‌ها معجزه میکنند، بیشتر خانم‌ها اکسسوری‌ها را نادیده میگیرند و شاید اصلا از آن‌ها
استفاده نکنند، اما بهتر است بدانید یک ساعت شیک یا یک انگشتر زیبا تاثیر ویژه‌ای در شیکپوش به نظر رسیدن شما دارند.

نکات شیک پوشی خانم ها

مد روز باشید

استایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو
مد روز

در هر سنی که هستید برای شیکپوش به نظر رسیدن لازم است که مطابق مد روز تیپ بزنید و از لباس‌های
جدید استفاده کنید، وقتی مد روز را در انتخاب لباس مد نظر داشته باشید خود به خود تیپ شیک و جذابی خواهید داشت.

استایل تک رنگ

استایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, امد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتو
استایل تک رنگ

استایل تک رنگ شاید تکراری و خسته کننده به نظر برسد، اما یکی از راز‌های شیکپوشی است،
اینکه شما تیپ سر تا پا مشکی یا طوسی داشته باشید خیلی جذاب است تا اینکه از ۵ یا ۶ رنگ در استایل تان استفاده کنید.

توجه به فرم اندام

استایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد
فرم اندام

خانم‌های شیکپوش و خوشتیپ به یک نکته اهمیت ویژه میدهند آن هم این است که با توجه
به فرم اندام شان لباس انتخاب میکنند، مثلا اگر شما چاق و قد کوتاه هستید لباس‌های مدل ماهی
انتخاب نکنید این مدل لباس‌ها برای خانم‌های لاغر و قد بلند مناسب اند. لباسی انتخاب میکنید نه باید گشاد باشد و نه تنگ بلکه درست اندازه تان باشد.

اگر مطالعه ی این مقاله برای شما مفید بوده می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله سبزشمال مطالعه کنید.

نظرات خودتون رو نیز در بخش کامنت ها با ما درمیون بزارید

برگرفته از: bepooshim.com

استایل موی, استایل موی مردا, استایل کژوال,, استایل مینیمال, استایل, استایل مو, استایل موی بچه گانه, استایل موی پسرانه, مدروز, اینستاگرام مد روز, مدروز درجدولانه, معنی مد روز,, مد روز لباس مجلسی, لباس مد روز, مد روز اینستا, مدروز کفش, مد روز لباس زنانه, مدل روز پالتوف

https://www.sabzshomal.ir/makeup-2/
https://www.sabzshomal.ir/decoration-2/
https://www.sabzshomal.ir/gentle-face-makeup/

پست های مرتبط