ورود/ثبت نام

t اولین چیز که در این تصاویر توجه تان را جلب می کند چیست؟ مجله اینترنتی سبز شمال

خیلی ها شناخت کاملی نسبت به خودشان ندارند و انسان ها در طی زندگی به مرور خودشان را کشف می کنند. در این بین بد نیست که گاهی زمان گذاشته و پرده از ویژگی های نهان تان بردارید. در ادامه تست های شخصیت شناسی تصویری ای را برایتان آماده کرده ایم که در شناخت بیشتر شخصیت تان، کمک تان خواهند کرد. به این تصاویر نگاه کنید، اولین چیزی که توجه تان را به خودش جلب می کند چیست؟

t اولین چیز که در این تصاویر توجه تان را جلب می کند چیست؟ مجله اینترنتی سبز شمال

قفل: دوست دارید ناشناخته ها را کاوش کرده و چیزهای جدیدی یاد بگیرید و از منطقه ی امن تان خارج شوید. شاید به کسی علاقه مند هستید اما هنوز به او نگفته اید، حواس تان باشد که سر صحبت را با او باز کنید.

آدمک گریان: باید توجه بیشتری به احساسات تان داشته و به خواسته های قلبی تان گوش فرا دهید. در عین حال باید زمان بیشتری را برای ریلکس کردن و پاکسازی ذهن تان صرف کنید.

t اولین چیز که در این تصاویر توجه تان را جلب می کند چیست؟ مجله اینترنتی سبز شمال

چهره: انسان اجتماعی ای هستید و نسبت به زندگی دیگران کنجکاوید. همه چیز در نظرتان جالب و منحصر به فرد است. بیشتر حواس تان به کلیات است تا جزئیات.

ماهی: از زندگی تان راضی هستید. به شانس و آینده ای شاد اعتقاد دارید. لیوان شما همیشه نیمه پر است. جزئیات برای تان بسیار اهمیت دارند.

t اولین چیز که در این تصاویر توجه تان را جلب می کند چیست؟ مجله اینترنتی سبز شمال

دری باز: آماده ی تغییرات بوده و در مسیر درستی حرکت می کنید. بدون ترس و با هیجان با آینده رو به رو می شوید. شما منبع الهام و انگیزه ای برای دیگران هستید.

نت موسیقی: ابراز کردن خودتان برای تان مهم است. حس می کنید چیز مهمی دارید که باید با دنیا به اشتراک بگذارید. به عقب نگاه نکرده و ریسک پذیرباشید.

t اولین چیز که در این تصاویر توجه تان را جلب می کند چیست؟ مجله اینترنتی سبز شمال

ستون های باستانی: شاید خارج شدن از منطقه ی امن تان برای شما کمی مشکل باشد. ساکت هستید و از  ایده ها و دیدگاه هایی که با ایده ها و دیدگاه های شما متفاوت هستند می هراسید. سرتان را بالا بگیرید، کارهایی بیش از آنچه که فکر می کنید از دست تان برمی آید.

آدم ها: انسان با اعتماد به نفسی بوده و می دانید که یک زندگی عالی چه زندگی ای است و تمام تلاش تان را می کنید تا به آن دست پیدا کنید. روی مسائل بیش از حد فکر نمی کنید و همیشه آماده ی کمک کردن به دیگران هستید.

نوشته اولینچیز که در این تصاویر توجه تان را جلب می کند چیست؟ اولین بار در مجله اینترنتی مبین. پدیدار شد.

۱۲ تست روانشناسی و شخصیت شناسی جالب (با جواب تصویری)

تست یا آزمون شخصیت به کمک تصاویر هموار یکی از راه های مورد علاقه ی روانشناسان برای پی بردن به شخصیت افراد است.

امروزه این آزمون ها عمومیت یافته اند و تصاویر استانداردی وجود دارد که شما هم می توانید با کمک آن ها این آزمون ها را برای خودتان انجام دهید.

در ادامه این مطلب از کوکا با برخی از بهترین تست های تصویری روانشناختی در جهان آشنا خواهیم شد.

۱٫ آیا اردک می‌بینید یا خرگوش، یا هر دو؟

بیش‌تر آدم‌ها اول اردک را می‌بینند، ولی شما اگر می‌توانید هم‌زمان هر دو را ببینید، باید بگوییم آدم بسیار خلاقی هستید. اگر فقط خرگوش را می‌بینید، آدم کوته‌بینی هستید، ولی لحظه‌ای که ذهن‌تان هر دو شکل را ببیند، راهی به سوی خلاقیت‌تان باز می‌کند.

مشهورترین تست های روانشناسی و شخصیت شناسی

۲٫ آزمون رورشاخ

این یکی از تصاویر لکه‌های جوهر از آزمون رورشاخ، کهن‌ترین فن روانشناسی برای آزمون شخصیت افراد است.

در این تصویر چه می‌بینید؟ اگر در این تصویر یک ساز موسیقی می‌بینید، در حال حاضر در آرامش هستید، و خلق و خوی خوبی دارید.

اگر اسکلت می‌بینید، به این معنی است که ترس نهفته‌ای درون‌تان وجود دارد، و اگر ساعت شنی می‌بینید، فرد مغرور و پر مدعایی هستید.

بهترین تست شخصیت شناسی جهان

۳٫ آیا پشت سر یک دختر را می‌بینید یا صورت یک پیرمرد؟

به این تصویر برای آزمون شخصیت شناسی توجه کنید. نحوه‌ی برداشت‌تان از این تصویر، چیزهای زیادی از شخصیت‌تان برملا می‌کند.

اگر ابتدا پشت سر دختر توجه‌تان را جلب کرد، یعنی این‌که پر از انرژی و خوشبین به آینده هستید. اگر متوجه‌ی صورت مرد شدید، به این معنی است که مهارت‌های زیادی در زمینه‌ی رهبری دارید و فردی وفادار هستید.

تست روان شناسی جالب و کوتاه

۴٫ اولین چیزی که در این تصویر می‌بینید، چیست؟

اگر صورت پیرمرد اولین چیزی بود که توجه‌تان را جلب کرد، شما فردی آرام، بسیار باهوش، و خیلی منظم و سازمان‌یافته هستید. اگر چشم‌تان اول به سیب‌ها افتاد، فردی آزاداندیش هستید که همیشه به فراتر از محدودیت‌ها می‌اندیشید، و بیش‌تر به این فکر می‌کنید که به جای مسائل پیش روی‌تان‌، در حال حاضر چه چیزهایی می‌توانست اتفاق بیفتد.

اگر اول از همه، شخصی را دیدید که در حال خواندن کتاب است، در زندگی دائما در انتظار تجربه‌ی چیزهای جدید و خارق‌العاده هستید. با وجود این، در حال حاضر درون‌تان مملو از کینه و دشمنی است.

تست شخصیت شناسی با جواب

۵٫ این رقصنده به کدام طرف می‌چرخد؟

به این تصویر برای آزمون شخصیت شناسی توجه کنید. اگر این دختر را در حال چرخش در جهت عقربه‌های ساعت می‌بینید، هم‌اکنون از نیم‌کره‌ی راست مغزتان استفاده می‌کنید و البته بالعکس. نیم‌کره‌ی راست مغز مربوط به استعدادهای هنری است.

نیم‌کره‌ی چپ مغز به عقلانیت و تفکر سازمان‌یافته مربوط می‌شود. اگر دختر را در حال چرخش به هر دو جهت می‌بینید، به احتمال زیاد از آی‌کیوی بالایی برخوردار هستید.

جدیدترین تست های روانشناسی تصویری

۶٫ در این عکس چه می‌بینید؟

این تصویر مشهور در ۱۸۹۲ خلق شد و به عنوان یکی از بهترین تصاویر توهمی در تاریخ شناخته می‌شود.

اگر ابتدا عکس جمجمه نظرتان را به خود جلب کرد، شما فردی سرکش، آزاداندیش، پر شور، و قوی هستید.

اگر آن زن را در پشت میز آرایش دیدید، فردی مغرور هستید که طرز تفکر رمانتیکی دارد.

با وجود این‌که خیال‌پرداز هستید غالبا از عدم اعتماد به نفس رنج می‌برید.

انواع تست های روانشناسی و شخصیت شناسی

۷٫ در این تصویر رورشاخ مشهور چه می‌بینید؟

البته محتمل‌ترین پاسخ، خفاش است. اگر شما نیز چنین چیزی می‌بینید، لازم نیست نگران چیزی باشید زیرا فردی عادی و معمولی هستید. ولی اگر حیوان دیگری را در این تصویر مشاهده می‌کنید، به این معنی است که با پدر و مادرتان مشکل دارید. اگر در این رورشاخ، قو می‌بینید، فرد شادی هستید، ولی اگر هر چیز دیگری را مشاهده می‌کنید، احتمالا شدیدا تحت تاثیر استرس هستید و بهتر است مدتی از امور روزمره فاصله بگیرید.

مشهورترین تست های روانشناسی با عکس

۸٫ از کدام پله باید بالا بروید و از کدام پله پایین بیایید؟

خیلی سریع به این سوال پاسخ دهید. بیش‌تر آدم‌ها می‌گویند باید از پله‌های چپ پایین بیایند و از پله‌های راست بالا بروند.

ولی حقیقت این است که پاسخ درستی برای این پرسش وجود ندارد. پاسخ شما به محل زندگی‌تان بستگی دارد.

اگر در جامعه‌ای زندگی می‌کنید که باید از چپ به راست بخوانید، احتمالا از پله‌های چپ پایین می‌روید و از پله‌های راست بالا. ولی اگر در کشورتان از راست به چپ می‌خوانید، انتخاب‌تان برعکس خواهد بود.

مشهورترین تست های روانشناسی و شخصیت شناسی

۹٫ مردی در این عکس پنهان است

به این تصویر برای آزمون شخصیت شناسی توجه کنید.

چند ثانیه فرصت دارید تا صورت مرد را در این عکس پیدا کنید.

اگر در کم‌تر از ۳ ثانیه توانستید صورت مرد را پیدا کنید، باید گفت نیم‌کره‌ی راست مغزتان بسیار قوی و پیشرفته است؛ به این معنی که بسیار خلاق هستید و چیزی به راحتی نمی‌تواند حواس‌تان را پرت کند. قدرت تمرکز بسیار قوی دارید، و می‌توانید در انبار کاه دنبال سوزن بگردید.

مشهورترین تست های روانشناسی و شخصیت شناسی

۱۰٫ چه چیز اول از همه نظرتان را به خود جلب کرد؟

اگر پیش از هر چیز، یک خودرو در این تصویر مشاهده کردید، جهان‌تان پر از رمز و راز است و از چیزها، موقعیت‌ها، و آدم‌های مختلفی تشکیل شده است که دائما تخیلات‌تان را تحریک می‌کنند.

اگر توجه‌تان به حرف “‌A‌” جلب شد، زندگی تان با مجموعه‌ای از رنگ های زیبا رنگ آمیزی شده است، و همیشه آن را از ورای منشوری از خلاقیت مشاهده می‌کنید. هر اتفاقی را می‌توانید برای خودتان به رویدادی مثبت مبدل کنید، و برای پرسش‌های زندگی هرگز به دنبال پاسخ‌های آسان نمی‌گردید.

آیا مردی را با دوربین دو چشم دیدید؟ بیش‌تر آدم‌ها ابتدا چنین چیزی را مشاهده می‌کنند که نشان‌دهنده‌ی عادی بودن، توانایی سازگاری با محیط، و عدم تخیل واقعی است.

مشهورترین تست های روانشناسی و شخصیت شناسی

۱۱٫ تصویر دیگری از رورشاخ

پاسخ رایج، همان خفاش است و چنین پاسخی از طرف هر فرد نشان‌دهنده‌ی سلامت‌اش است.

اگر سر یک فیل را در این تصویر می‌بینید، احساس ناامنی و عدم اعتماد به نفس می‌کنید.

اگر پرنده‌ای را در این تصویر می‌بینید، پیش از آغاز یک رابطه لازم است حتما از لحاظ هیجانی به بلوغ برسید.

مشهورترین تست های روانشناسی و شخصیت شناسی

۱۲٫ آیا ابتدا نهنگ را دیدید؟

معمولا بیش‌تر افراد ابتدا تصویر نهنگ را مشاهده می‌کنند. مهم‌ترین چیزهای زندگی برای شما بینش، عقل، لذت، رضایت، و کنجکاوی است.

اگر پیش از هر چیز، مرد اسکی‌باز را دیدید، به شدت به یک روز مرخصی از کار یا از امور روزمره‌ی زندگی نیاز دارید. به آرامش و استراحت نیاز دارید.

زمان آن رسیده است که کار جدیدی انجام دهید. این توانایی را دارید که قدرت عظیم درون‌تان را نمایان سازید، و در عین حال، فردی مهربان و دوست‌داشتنی بمانید.

مشهورترین تست های روانشناسی و شخصیت شناسی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *